ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
asfera vs sfera
  • Nimnul
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 czerwca 2011, 18:13
    Lokalizacja: GOP

    asfera vs sfera

    autor: Nimnul » 24 grudnia 2014, 16:40

    Witam!
    Posiadam okulary zapasowe lecz zapomniałem czy maja konstrukcję a- czy sferyczną?
    W jaki sposób mogę to sprawdzić samemu albo czy u optyka będzie to możliwe?
    Pytam bo jak je założyłem to w nich "inaczej" widziałem.
    Jak przechodziłem kiedyś z szklanych na sferyczne "plastik" to dużej różnicy nie było - moc -7.
    W tamtych jest inaczej, zawroty głowy, inne pole widzenia.
    Czy przy takiej mocy konstrukcja asferyczna jest gorsza?Obraz wydaje mi sie w nich inny, pomniejszony.
  • taNati
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 maja 2012, 19:33
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    autor: taNati » 21 lutego 2015, 10:28

    Nie sądzę żeby to była wina asfery, jest to zdecydowanie lepsza konstrukcja. Bardziej płaska, lżejsza, niweluje pomniejszenie oka i abberacje. Prędzej nieprawidłowej decentracji, albo nawet odległości oprawki od oka. Lepiej to dobrze sprawdzić i to tam gdzie robiłeś okulary. Najlepiej porównać z zapasowymi okularami do której jest pan przyzwyczajony. Miałam taka sytuacje przy mocy -5.
    Ostatnio zmieniony 21 lutego 2015, 10:29 przez taNati, łącznie zmieniany 1 raz.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 21 lutego 2015, 15:31

    Nie sądzę żeby to była wina asfery, jest to zdecydowanie lepsza konstrukcja. Bardziej płaska, lżejsza, niweluje pomniejszenie oka i abberacje.
    To prawdopodobnie nie wina asferycznej konstrukcji, ale co do reszty byłbym ostrożny. Nie wszystko złoto co się świeci.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość