ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
Sposoby na zmęczone oczy
  • transparentny
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 grudnia 2014, 12:29
    Lokalizacja: Poland

    Sposoby na zmęczone oczy

    autor: transparentny » 22 grudnia 2014, 12:39

    Siemacie ludzie :) wprawdzie to mój 2 post bo zaciekawił mnie wątek z pasją, a moją akurat jest fotografia i wyscigi ( co łączę jak pisałem) - od pewnego czasu pieką mnie strasznei oczy, są przemęczone, pogorszyła się przez to jakoś widzenia, czasem obraz mi się rozmazuje, ogólnie są zmęczone - przyczyny jasne: komputer, prowadzenie samochodu ( w tym praca) i fotografia i obróbka zdjęć także na kompie :) mówi samo za siebie... jestem aktywny, biegam 3x w tygodniu więc wszystko jest OK tylko te oczy się męczą ;/ na sieci jest mnóstwo sposobów, trafiłem jednak na ten tekst: http://www.biomedical.pl/zdrowie/skutec ... -3762.html który wydaje się dosć wiarygodny i rzetelny, są tu różne sposoby - jednak bardzeij teoretyczne, czyli częściej mrugać, zmieniać ostrość widzenia itp. (normalnie jak w aparacie) - porady dobre i sprawdzone, ale mi chodzi o takie metody jak w przypadku gdy miałem sińce od nie wyspania i kładłem ogórki ale tylko kilka razy i śmiesznie to wyglądało ;p w domu patrzyli na mnie jak na dziwka,a hah :D
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 15:24

    Może zwyczajnie krople do oczu pomogą,na pewno spowodują że będą one odpowiednio nawilżone,a na same sińce oprócz maseczki z ogórków polecam kosmetyki naturalne plus oczywiście regularne wysypianie się bo od tego należy zacząć.
  • MarzenaNosko
    Posty: 0
    Rejestracja: 19 maja 2015, 08:35
    Lokalizacja: Łódź

    autor: MarzenaNosko » 19 maja 2015, 08:42

    Krople mogą pomóc i ćwiczenia dla zmęczonych oczu. Taka joga dla oczu;)
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:26

    Minęło juz trochę czasu,wiec jeżeli zaglądasz na forum to daj znać jak w chwili obecnej wygląda sytuacja,czy coś zmieniło się na lepsze w kwestii zmęczonych oczy,kupiłeś krople? czekamy na Twoją odpowiedź.
  • KATARZYNAKISZYNA
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 października 2016, 21:16

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: KATARZYNAKISZYNA » 24 października 2016, 21:32

    To może być po prostu ich wysuszenie. Oczy tak czasem reagują na zmęczenie przez wszelkie ekrany, suche powietrze, ostre światło etc.Ja regularnie nawilżam starazolinem, ale też warto poczytać o dodatkowych sposobach na dbanie o oczy
  • kasiautune
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 stycznia 2017, 12:51
    Kontakt:

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: kasiautune » 17 stycznia 2017, 14:32

    Krople nawilżające do oczu (moim zdaniem najlepsze są bepanten eye - chyba dobrze napisałam) + schłodzona maska żelowa :)
  • Awatar użytkownika
    Banta
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 lutego 2017, 15:12

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: Banta » 08 lutego 2017, 15:19

    Ja często robię ćwiczenia na oczy, które pomagają przy np. intensywnej pracy przy komputerze. Robię sobie tez przerwy co godzinę. Do tego dochodzą jeszcze kompresy z lodu na oczy oraz torebek rumianku. Częściowo te metody pomagają, ale najlepszy i tak jest odpoczynek :)
  • biologicznochemiczna
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 lutego 2017, 10:05

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: biologicznochemiczna » 09 lutego 2017, 10:13

    Witam. Ja też mam problem ze zmęczonymi oczami. Noszę od jakiegoś czasu (niedługo) soczewki toryczne miesięczne. Ostatnio zauważyłam dużo nowych żyłek na oczach. Twardówka jest biała, nie jest zaczerwieniona, ale na niej jest dużo żyłek, nie pękają, po prostu są, cały czas odkąd się pojawiły. Odstawiłam soczewki 2 tygodnie temu. Nie widzę żadnej poprawy, Co prawda mam sesję teraz, dużo czasu spędzam przed komputerem, to na pewno korzystnie nie wpływa.. Byłam u okulisty tydzień temu powiedziała, że oko jest podrażnione i mam stosować krople nawilżające, stosuję. Jak długą przerwę mam zrobić od noszenia soczewek i czy będę mogła do nich wrócić? i czy te żyłki wgl kiedyś znikną? Jakiś czas temu byłam u specjalisty i zalecił mi soczewki twarde. Zostały one zamówione. Boję się, że gdy pójdę na wizytę okaże się, że nie mogę ich nosić przez to i bd to najlepiej zainwestowane 2 tys w moim życiu.. :sad:
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: mexx » 09 lutego 2017, 16:32

    Teraz na wszystko są krople albo pastylki, a już najczęściej chyba, jak nie wiadomo co, to jest zespół suchego oka. Jak ktoś nie może patrzeć na teściową, to pewnie też znalazłyby się jakieś krople.
    Noszę od jakiegoś czasu (niedługo) soczewki toryczne miesięczne. Ostatnio zauważyłam dużo nowych żyłek na oczach.
    To trochę niepokojące, bo to może być efekt zbyt małej ilości tlenu dostarczanego rogówce. Proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę (ale po sesji, aby się teraz nie stresować) "neowaskularyzacja rogówki" i poczytać co i jak.
    Mam nadzieję, że nie mam racji i moje podejrzenia się nie sprawdzą, ale proszę poczytać i z tą wiedzą porozmawiać ze specjalistą przy najbliższej wizycie.
  • biologicznochemiczna
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 lutego 2017, 10:05

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: biologicznochemiczna » 09 lutego 2017, 17:40

    Czytałam o tym, ale to podobno występuje po długim czasie noszenia soczewek, widziałam opinie, że po kilkunastu latach noszenia soczewek wystąpiły takie objawy u ludzi, a nie po 3 miesiącach. :/ Czy tą neowaskularyzację widać tak powierzchownie? Okulistka oglądała mi oczy w lampie szczelinowej i nic nie mówiła o żadnych nieprawidłowościach.. Zrzucam wszystko na zmęczenie, ale na przemęczone oczy powinien pomóc odpoczynek czy sen i raczej nie utrzymuje się to tak długo, a u mnie trwa to już 3 tygodnie.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: mexx » 10 lutego 2017, 16:02

    Oczywiście, to na pewno nie idzie tak szybko, ale chodzi o sam mechanizm. Skoro pojawiły się nowe naczynia (na pewno daleko im do jeszcze do wrastania w obszar rogówki) dobrze sprawdzić czy przyczyną nie jest zbyt mała ilość tlenu dostarczanego do rogówki. Może sprawa materiału soczewki, dopasowania, czy trybu noszenia. Chyba lepiej dmuchać na zimne i zapytać wprost lekarza jak to u pani wygląda.
  • emi
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:32

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: emi » 23 października 2017, 22:39

    ja znowu duzo siedze przed kompem, nie mam wyjscia, taka praca i oczy sie bardzo mecza, cwiczenia sa spoko, ale nie zawsze wystarczaja bez kropli nawilzajacych nie potrafie sie obejsc, najczesciej siegam po hialeye, bo sa skuteczne, a nie zawieraja konserwntow.
  • cukieraska
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 października 2017, 09:40

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: cukieraska » 02 listopada 2017, 10:33

    bez kropli się nie obejdzie
  • Lena819
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 września 2018, 10:13

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: Lena819 » 26 kwietnia 2019, 09:33

    To jest przykre ale prawdziwe.W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje coś co wspomaga oczy.Czy to okulary,czy soczewki czy nawet krople.Bardzo zachęcam do stosowania naturalnych sposobów czyli snu,okładów w wolnym czasie ,ćwiczeń oka....
  • JulkazWrocka
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 lipca 2019, 09:16

    Re: Sposoby na zmęczone oczy

    autor: JulkazWrocka » 15 lipca 2019, 09:23

    W kwestii naturalnych metod jak okłady to wpierw skonsultowałabym się z okulistą, podobnie jeśli chodzi o krople. A co do pracy przed monitorem, to po to właśnie ma się te ustawowe 5 minut przerwy na każdą godzinę przy komputerze, choćby po to by rozluźnić oczy.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości