ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Wybór mocy soczewek, pomoc
  • yarek87
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 grudnia 2014, 19:58
    Lokalizacja: Wieluń

    Wybór mocy soczewek, pomoc

    autor: yarek87 » 09 grudnia 2014, 20:01

    Witam,
    Tak się teraz zastanawiam...Kupiełem przez internet soczewki i w wiadomości do sprzedawcy muszę wpisać jaką moc soczewek chce. Gdy byłem na badaniu w czerwcu wynik to -2,25 na każde oko ale mam wrażenie że wzrok już mi się pogorszył i nie widzę w tych soczewkach tak dobrze jak w czerwcu i lipcu. Może wybrać -2,50? Wiem że niedostosowane do wady wzroku soczewki mogą go popsuć jeszcze bardziej ale skoro widzę dosłownie że jest trochę gorzej to może wybrać -2,50?? Co myślicie? PRzecież nie będę znowu leciał do okulisty na badanie za 100zł.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2014, 20:59

    Prosze zatem zrobic jak Pan uwaza, skoro wie Pan o niedostosowaniu / popsuciu. Dlaczego ktos z forum ma brac za to odpowiedzialnosc?
    Poza subiektywne odczucie nie koniecznie przeklada sie na wartosci.
  • yarek87
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 grudnia 2014, 19:58
    Lokalizacja: Wieluń

    autor: yarek87 » 09 grudnia 2014, 23:11

    Widzę surowa i ostra odpowiedź ale dzięki temu czuje się profesjonalizm na forum:-) W takim razie nie będę kombinował i zamowie soczewki o takiej mocy jaka jest na recepcie
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2014, 23:20

    A w jaki sposob na odleglosc ocenic ostrosc wzroku, co widzi Pan w aktualnej korekcji, co bedzie "po"? Jak mozna okreslic czy bedzie OK czy nie? Takie pytania powinno sie zadac u specjalisty podczas badania.
    Gdybac moze samemu. Ale jak sie nie uzyska odpowiedzi takiej, ktora satysfakcjonuje pytajacego, to siega sie po "epitety" ;)
    Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2014, 23:20 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 15:25

    Zgadzam siei napisze nawet więcej: pierwsze co powinieneś zrobić to wybrać się do lekarza specjalisty po poradę,nie kombinuj na własną rękę z doborem soczewek oraz ich mocy.
  • aga2113
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 13:02

    Re: Wybór mocy soczewek, pomoc

    autor: aga2113 » 16 sierpnia 2017, 13:08

    Zgadzam się. Trzeba iść do lekarza.
    Pozdrawiam
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    Re: Wybór mocy soczewek, pomoc

    autor: MZ » 17 sierpnia 2017, 09:35

    Pozwolę sobie skorygować:
    Nie "do lekarza" bo Pan nie jest chyba chory, ale do specjalisty od soczewek kontaktowych (kontaktologa). Być może będzie to lekarz okulista, który zna się na doborze soczewek kontaktowych a być może optometrysta, z takąż wiedzą i umiejętnościami.
    Niestety nie wszyscy lekarze okuliści potrafią dobierać soczewki kontaktowe.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości