ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Problem z ostrością i dziwnym uczuciem.
  • Ecqu
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 czerwca 2014, 16:57
    Lokalizacja: Olsztyn

    Problem z ostrością i dziwnym uczuciem.

    autor: Ecqu » 17 czerwca 2014, 17:24

    Witam.

    Mam 17 lat, teraźniejsze okulary noszę od około roku: L -3,00, P -3,25 w obu oczach cylindry -0,50 (osi nie pamiętam, a zgubiłem gdzieś receptę od okulisty :nie: )

    Otóż zauważyłem dwa problemy:
    Pierwszy:
    Jeśli siedzę w klasie i patrzę na rzeczy blisko mnie i chcę spojrzeć np. co jest napisane na tablicy to muszę jakieś 5-10 sekund poczekać aż ten obraz na tablicy się wyostrzy. Tak się dzieje tylko z literami/cyframi etc.
    Jeśli patrzę na coś blisko i spojrzę na odległy samochód czy budynek to tego problemu nie ma.
    Drugi:
    Około raz na tydzień mam uczucie jakby moje oczy miały zeza, jeśli patrzę w jeden punkt to czuję jakby prawe oko nieznacznie było w innym miejscu niż lewe. Niezbyt często odczuwam taki stan, ale jednak...

    Czym mogą być spowodowane powyższe problemy?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2014, 17:25 przez Ecqu, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 02 lipca 2014, 01:11

    Może to być zwykłe zmęczenie ale nie jest to pewne. Czy takie objawy były od samego początku? Proponuję chodzić na badanie do specjalisty raz w roku więc właśnie nastała pora.
    Adek
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 02 lipca 2014, 10:44

    patrzę na rzeczy blisko mnie i chcę spojrzeć np. co jest napisane na tablicy to muszę jakieś 5-10 sekund poczekać aż ten obraz na tablicy się wyostrzy
    Z tego wynika, że z trudem zwalniasz akomodację przy przenoszeniu wzroku z bliska na dal. Oko staje się sztucznie lekko krótkowzroczne i nie pozwala ostro widzieć szczegółów na tablicy. Lekko, ponieważ duże przedmioty (samochód, dom) nadal widzisz w miarę dobrze. Nie zauważasz pogorszenia ostrości, chociaż ono na pewno jest, tylko przedmioty są duże i nie jest to tak zauważalne jak szczegóły na tablicy.
    Konieczna jest wizyta u specjalisty i dokładne badanie, może zmiana korekcji, być może ćwiczenia wzrokowe i na pewno ograniczenie długotrwałej pracy z bliska (jak najwięcej przebywania na otwartych przestrzeniach). Pozostawienie obecnego stanu może skutkować wzrostem krótkowzroczności.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości