ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Dostałem krótkowzroczności po 30 roku życia.Czy to normalne?
  • Lak
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 czerwca 2014, 21:26
    Lokalizacja: Lublin

    Dostałem krótkowzroczności po 30 roku życia.Czy to normalne?

    autor: Lak » 15 czerwca 2014, 21:44

    witam
    Chciałbym się zapytac o wasze zdanie.
    Mam 33 lata, zawsze miałem sokoli wzrok, żadnych problemów. Jeszcze 2 lata temu mialem badany wzrok i było wszyskto ok.
    Natomiast w tym roku zdałem sobie sprawę że zle widze przy sztucznym oswietleniu lub po zmierzchu.
    Poszedłem do okulisty, miałem komputerowe badanie wzroku i okulista stwierdził wade -0,7 na oba oczy.
    Dodam że nie lecze sie na nic, wiec cukrzycy tez pewnie nie mam:)

    Czy to normlane ze w tym wieku mogą popusuć sie oczy ? Bo raczej jesli juz to w tym wieku moglbym zostac dalekowidzem , a nie krotkowidzem.
    Może to objaw jakiejś innej choroby.
    dzieki za pomoc
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 02 lipca 2014, 01:08

    Z naszym wzrokiem jest tak, że nie jest idealny przez całe życie. Z reguły się pogarsza. W dużym stopniu ma na to wpływ nasz tryb życia. Czym się Pan zajmuję zawodowo?
    Adek
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 02 lipca 2014, 10:50

    miałem komputerowe badanie wzroku i okulista stwierdził wade -0,7 na oba oczy.
    Taki wynik o niczym nie świadczy. Równie dobrze pana wada może być +1,50 dptr. I tak prawdopodobnie jest i stąd problemy z widzeniem po zmierzchu. Proponuje wizytę i badanie u specjalisty, który będzie się na tym znał.
  • mirek
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 października 2014, 09:19
    Lokalizacja: Białystok

    autor: mirek » 17 października 2014, 09:39

    To zupełnie normalne
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości