ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Wiecznie zaczerwienione oczy :(
  • lovelylady
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 grudnia 2013, 15:14
    Lokalizacja: Jaworzno

    Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: lovelylady » 04 grudnia 2013, 16:29

    Witam serdecznie,

    Mam problem z czerwonymi oczami. Na białku oka mam pełno czerwonych żyłek, oczy trochę pieką. Najgorzej jest w sztucznym świetle (hipermarket, biuro)- wyglądam jak zombie ;/ nie odczuwam dolegliwości bólowych, może lekki dyskomfort z powodu suchości oka. Byłam już u kilku okulistów, zrobiłam masę badań (włączając poziom hormonów tarczycy) i każdy twierdzi, że wszystko ok.

    Jestem alergikiem (kurz, pyłki itp) ale nawet zażywanie leków ani specjalne krople dla alergików nic nie dają.

    Przetestowałam masę kropli, sztucznych łez i NIC nie pomaga :( Niestety czerwone oczy powodują również "problemy" natury estetycznej bo spotkania w czasie pracy najczęściej odbywają się w salach konferencyjnych przy sztucznym oświetleniu i zwykle rozmowa z Klientem schodzi na temat: "Pani ma chyba zapalenie spojówek"/ " Ależ ma Pani zaczerwienione oczy". Aż wstyd ludziom w oczy patrzeć (dosłownie).

    Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak rozwiązać problem???
  • xksenax22
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 grudnia 2013, 22:51
    Lokalizacja: Poznań
    Kontakt:

    autor: xksenax22 » 09 grudnia 2013, 21:46

    Na pewno jest to uczulenie. Takie samo uczulenie ma mój kuzyn. Dzieje się u niego tak często przez wilgoć oraz pierz znajdujący się w poduszkach.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 23 grudnia 2013, 20:44

    Moze banalne pytanie ale musze o to spytac: czy nosi Pani soczewki kontaktowe? Co do tych zylek to w jakim miejscu jest ich najwieksze skupisko? Tak, odpowiedziala Pani ze na "bialku" tylko chodzi mi o nieco bardziej konkretna odpowiedz. Nad zrenica, pod, donosowo, doskroniowo, całość?
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 lutego 2014, 20:39

    Ja także jestem zdania,ze zaczerwienione oczy to skutek reakcji uczuleniowej,alergicznej. W tym przypadku wizyta u specjalisty rozwieje wszelkie wątpliwości.
  • emi
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:32

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: emi » 25 września 2017, 18:56

    Też stosowałam różne krople które nie przynosiły żadnych rezultatów. W końcu się poddalam, ale koleżanka poleciła mi hialeye i o dziwo zadziały, już nie muszę się martwić zaczerwieniem, bo wiem, że zawsze mogę liczyć na moje ukochane krople.
  • Gutek
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 września 2017, 08:27

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: Gutek » 28 września 2017, 08:31

    No właśnie ja bym spróbowała z kroplami nawilżającymi, u mnie takie pomogły
  • cukieraska
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 października 2017, 09:40

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: cukieraska » 02 listopada 2017, 10:35

    u mnie tez takie pomagaja
  • filemona
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 grudnia 2016, 10:07

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: filemona » 11 kwietnia 2018, 18:52

    Znam ten ból, moje oczy są bardzo wrażliwe dosłownie na wszystko. Zwłaszcza nie mogę znieść światła w galeriach handlowych, wystarczy chwila spędzona w takim miejscu a moje oczy już zaczynają się męczyć, czerwienić i łzawić. Nie rozstaje się z kropelkami nawilżającymi, niestety taki urok...
  • Alicja123
    Posty: 0
    Rejestracja: 23 kwietnia 2018, 12:44

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: Alicja123 » 25 kwietnia 2018, 15:38

    Zaczerwienione oczy -to oczy zmęczone. Dzieje się tak z różnych przyczyn np; niewyspanie,światło zew i wew, alergie, wada wzroku. Kropelki pomagają ale nie zawsze i nie na długo.Warto zastanowić się nad przyczyna zaczerwienionych oczu,przejśc sie do specjalistów ,porobić poszczególne badania i dowiedzieć się co dolega. Walka np. z kropelkami które nie pomagaja nie ma żadnego sensu to jak walka w wiatrakami. A jezeli ktoś już używa kropelki i to dość często warto też zastanowić się czy z oczami nie dzieje sie nic złego.
  • Agaste
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 maja 2018, 17:27
    Kontakt:

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: Agaste » 15 maja 2018, 17:37

    Tak racja to oczy zmęczone. Do tego alergie. Jak pracowałam w klimatyzowanym pomieszczeniu bez okien (supermarket), to nie tylko były czerwone, ale i bolały. Teraz dzieje się tak od komputera. Byłam u okulisty i mam okulary do pracy. Nie przesadzam też z siedzeniem przed komputerem. Telefony też tak działają na oczy jak komputery, a dziś wiecznie się widzi ludzi zapatrzonych w smartfony.
  • romaxx
    Posty: 0
    Rejestracja: 18 kwietnia 2018, 19:58

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: romaxx » 28 czerwca 2018, 20:06

    Mi na czerwone oczy pomaga sól fizjologiczna :) Z takimi objawami warto udać się do specjalisty.

    __________________________________________________
    soczewka wieloogniskowa - http://[spam link]/dobierz-socz ... andardowe/
  • AmberB
    Posty: 0
    Rejestracja: 10 września 2018, 11:04

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: AmberB » 10 września 2018, 11:13

    romaxx pisze: 28 czerwca 2018, 20:06 Mi na czerwone oczy pomaga sól fizjologiczna :) Z takimi objawami warto udać się do specjalisty.

    __________________________________________________
    soczewka wieloogniskowa - http://[spam link]/dobierz-soczewki-ponadstandardowe/
    Zgadzam się :D, sól fizjologiczna serio pomaga :D
    __________________________________________________
  • Jakub82
    Posty: 0
    Rejestracja: 02 lipca 2018, 11:25

    Re: Wiecznie zaczerwienione oczy :(

    autor: Jakub82 » 11 marca 2019, 14:29

    Hej.Podepnę się pod temat gdyż ja tez mam wiecznie zaczerwienione oczy,byłem u okulisty i dostałem maści oraz kropelki. Przez jakiś czas pomagało i następnie nawrót choroby. Okulista zalecił okulary z AR co powinno pomóc na zmęczone oczy-dodam ,że jestem kierowcą. I faktycznie troszkę pomogło ale bez rewelacji. Skoro leki nie pomagają,okulary też może wy mi coś podpowiecie?
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości