ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Praca magisterska z optometrii
  • Zohan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 04 października 2012, 13:33
    Lokalizacja: świętokrzyskie

    Praca magisterska z optometrii

    autor: Zohan » 05 października 2012, 15:53

    Na wstepie chciałem się przywitać i wszystkich pozdrowić bo to mój pierwszy post na tym forum:)
    Będę w tym roku kończył optometrie i czas zaczac pisanie pracy magisterakiej:)
    Wybralem temat mniej wiecej taki "Presbiopia,a soczewki progresywne"
    Nie wiem czy nie zahaczyc o soczewki kontaktowe progresywne przy okazji.
    W pracy chcialem oczywiscie poruszyc zjawisko presbiopii,a takze rodzaje konstrukcje soczewek progresywnych,opisac wrazenia klientow co do konkretnych soczewek i nakreslic pewne zjawiska.Tylko,że.......siadlem i mysle nad tytulalami rozdzialow pod rozdzialow i .........nie wiem.Z promotorem jeszcze nie gadałem.
    Co wogóle sądzicie o tym temacie na magisterke,może cos podpowiecie w temacie tych rozdziałów.Będę bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam
    Zohan
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 października 2012, 17:07

    jezeli piszesz o danym problemie, i nie jest mowa o jakiejs pracy zaliczeniowej tylko magisterskiej, to ja bym osobiscie napisal o wszelkich sposobach radzenia sobie (korekcji) z presbiopia.

    Porozmawiaj na poczatku z promotorem, kazda uczelnia ma pewne wymogi odnosnie "konstrukcji" pracy... najpierw napisz sobie wszystko co wiesz o presbiopii w punktach. Pozniej uloz to w jakas chronologiczna calosc od czego zaczac, na czym skonczyc... dzieki temu zbudujesz sobie "plan" pracy i z tym udaj sie do promotora

    Mozesz tez na swojej uczelni poprzegladac inne prace traktujace o tym problemie.
  • Zohan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 04 października 2012, 13:33
    Lokalizacja: świętokrzyskie

    autor: Zohan » 07 października 2012, 14:58

    Oki,dzięki.......Twoja propozycja tematu całkiem mi się podoba,bardzo fajny i szeroki temat.Zrobie jak napisałeś.Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości będę męczył pytaniami.
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 08 października 2012, 11:15

    Mozesz wspomniec o soczewkach wewnatrzgalkowych akomodacyjnych oraz wewnatrzgalkowych ze zmienna ogniskowa u ludzi po operacji zacmy :)

    powodzenia
    Adek
  • Zohan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 04 października 2012, 13:33
    Lokalizacja: świętokrzyskie

    autor: Zohan » 16 października 2012, 13:21

    Nie dziękuję:)
    Temat pozostal,czyli "Soczewki progresywne w procesie korekcji u osób w wieku bresbiopijnym"
    Mam fajny pewien pomysł,tylko mam pytanie.Czy istnieje jakiś program,czy może gdzieś sa zdjęcia jak rozchodzą sie mocew soczewce progresywnej przy podanych mocach do dali,dodatku i np.astygmatyźmie.Jak rozkładają się pola widzenia przy konkretnych typach soczewek progresywnych.Pewnie byłoby zbyt piękne,żeby było prawdziwe,żeby był taki program:)
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 19 października 2012, 15:03

    Mozesz zapomniec :) firmy nie podaja konkretow bo jest za duzo parametrow. Wg mnie jesli zalezaloby im na takich danych to napisaliby taki program. Widac nie na reke... Jedyne co mozna ocenic to podpunkty przy opisie konstrukcji w katalogach (czysty marketing). W chwili obecnej jedynym naprawde wiarygodnym testem jest test na sobie samym :)

    To co napisalem wyzej podchodzi pod twoj temat :)

    Zobacz sobie hvc viewer (przesylam link na Twoja skrzynke).
    Ostatnio zmieniony 19 października 2012, 15:04 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 października 2012, 15:10

    na rynku pojawily sie dioptromierze z tzw analizatorem soczewek progresywnych, ktore maja na celu pokazanie rozkladu mocy, progresje, aberracje.

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Zohan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 04 października 2012, 13:33
    Lokalizacja: świętokrzyskie

    autor: Zohan » 23 października 2012, 15:10

    Dziekuje bardzo za pomoc,skrzynke sprawdzilem i super sprawa,kurde jak bym cos takiego dorwal,praca magisterska by wyszla bajka:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 października 2012, 15:34

    Porozmawiaj z przedstawicielami firm i soczewek okularowych czy Ci udostepnia na cel dydaktyczny. Jednak watpnie aby na to poszli ;)
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 26 października 2012, 17:09

    Lemur slyszalem o tym dioptromierzu. O cenie tez :) fajna sprawa tak czy inaczej.
    Adek
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 08 listopada 2012, 13:45

    Ja też wątpie aby udostępni w celach typowo dydaktycznych,jeżeli już to z pewnością nie bez żądnej korzyści dla siebie:)
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości