ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Reklamacja okularów.
  • Crofan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 18 czerwca 2011, 13:21
    Lokalizacja: Dolny slask

    Reklamacja okularów.

    autor: Crofan » 18 czerwca 2011, 13:39

    Witam serdecznie.Czy zakłady optyczne wykonują korekty szkieł w ramach gwarancji? Odebrałem właśnie okulary i widzę w nich gorzej niż w starych i będę musiał pewnie zrobić nowe badanie i szkła.Nie uśmiecha mi się ponownie płacić 600 złotych.Ktoś może miał podobny problem?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 17 lipca 2011, 15:50

    Jesli badanie bylo robione w tym samym zakladzie to moze tak ale raczej watpie :) Jesli przyszedl pan z recepta od innego specjalisty i zlecil zrobienie okularow to na 100% nic nie zwroca. To nie ich wina, ze ten kto badal zapisal niewlasciwa korekcje. Z drugiej strony w takich przypadkach najlepiej wyjasnic optykowi sytuacje i mozna liczyc na spory rabat :) ja przynajmniej ide klientom na reke.
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 04 listopada 2011, 10:04

    Dokłanie jak w powyższym poście,sam zakład może nie uwzględnić reklamacji,to bardzo wątpliwa sprawa. Ale optyk już tak- oczywiście uznając swoja pomyłkę.
  • żaba
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 czerwca 2012, 22:08
    Lokalizacja: Zgierz

    autor: żaba » 15 czerwca 2012, 22:19

    Raczej bym nie liczyła na reklamację, moja mama sobie odpuściła (może niesłusznie..) bo szkoda jej było nerw.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 20 czerwca 2012, 10:24

    Czasem lepiej odpuścić niż szarpać sobie nerwy,chociaż wszystko zależy od konkretnego przypadku. Poza tym ciekawe jak zakończyła się ta sprawa.. Daj znać jeżeli jeszcze odwiedzasz forum.
  • berry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 11 lipca 2012, 11:33
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: berry » 11 lipca 2012, 11:51

    Ciężko będzie. Szkoda, że nie zauważyłeś pogorszenia przy odbiorze, wtedy mogliby coś zrobić a tak będą się wykręcać na wszystkie strony.. Ale obym się mylił.
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 08 listopada 2012, 13:57

    Minęło już trochę czasu,wiec może napiszesz czy optyk przyjął Twoja reklamację? Mam nadzieję,ze zaglądasz jeszcze na forum i dasz znać jak zakończyła się ta sprawa.
  • thewiz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:40
    Lokalizacja: Polska

    autor: thewiz » 03 grudnia 2012, 20:56

    4 lata temu robiłam oprawki w [nazwa regulamin]. Nie podobał mi się efekt "pomniejszenia twarzy" z uwagi na kształt oprawek. Nikt nie zwrócił mojej uwagi w czasie wybierania oprawek, że aż taki efekt się pojawi. Zareklamowałam oprawki i zostały mi wymienione na inne z nowymi szkłami. Zatem - zawsze warto rozmawiać.
  • dragon24
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 28 grudnia 2012, 20:48
    Lokalizacja: Radom

    autor: dragon24 » 28 grudnia 2012, 21:02

    2 miesiace temu wyrobilem sobie okulary,okulistka stwierdzila ze najlepiej bedzie gdy bede mial szkla Carla Zeissa,p;rzyciemniajace sie na swietle dziennym,lecz to nie fotochrony,przystalem na te propozycje,mimo ze jedno szklo kosztowalo mnie 500pln.
    tylko ze teraz mam problem,2 miesiace uzytkowania okularow i prawe szklo jest doslownie pokryte pajeczynka co juz strasznie utrudnia widzenie,uzywam jedynie sciereczek do okularow zakupionych w punktach optycznych oraz nawilzanych sciereczek jednorazowych do okularow,zaznaczam ze lewe szklo jest nieskazitelne,bez ryski,natomiast prawe,-masakra:(
    czy moge reklamowac moim zdaniem wadliwa prawa soczewke??
    nie usmiecha mi sie teraz dorabiac nowej soczewki Zeissa za 500pln na swoj koszt a nie zaloze zwyklej gdyz nie bedzie sie przyciemniala na swietle dziennym;)
    mam nadzieje ze ktos mi pomoze
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 04 stycznia 2013, 17:25

    Ja bym zareklamowal. Pewnie jakas wada fabryczna antyrefleksu. Tak na marginesie okulista niezly marketingowiec jesli leczy soczewkami za 1000, koniecznie Zeiss...

    Tylko nie rozumiem jednej rzeczy: szkla, ktore sie przyciemniaja ale to nie fotochromy? Czyli co to jest?
    Adek
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 11 stycznia 2013, 17:30

    Zgłaszaj reklamacje ponieważ masz ku temu podstawy. Wydatek 1 tyś zł za soczewki to faktycznie dużo,dla jednych nawet bardzo dużo. Ciekawy jestem jak zakończy się i ta sprawa.
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości