ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Zez rozbieżny operacja
  • Bethrezen12100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 13:28
    Lokalizacja: Rzesz??w

    Zez rozbieżny operacja

    autor: Bethrezen12100 » 03 czerwca 2009, 21:20

    Witam mam 19 lat
    Mam zeza ukrytego rozbieznego.Nie widac go(nikt nigdy wczesniej nie zauwazyl) ale niestety bardzo mi dokucza(oczy sie męczą szybko i bardzo bola).Jestem umówiony na operacje u pani W***** z Krakowa.
    bede mial operowane tylko 1 oko(to bardziej zezujace)
    Wie ktos moze czy istnieje mozliwosc ze po operacji zez drugiego oka stanie sie widoczny?
    I czy to ze mam 19 lat a nie 21(moge jeszcze rosnac) sprawia ze to moze wrocic?
    prosze o szybka pomoc
    Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 21:21 przez Bethrezen12100, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 czerwca 2009, 23:48

    Trochę dziwne, że nie zapytałeś o to przed umówieniem się na operację, przecież musisz być świadomy wszelkich konsekwencji...
  • Bethrezen12100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 13:28
    Lokalizacja: Rzesz??w

    autor: Bethrezen12100 » 04 czerwca 2009, 18:11

    Jedyne co mi powiedziala pani doktor to to ze nie będę miał podwójnego widzenia..I ze bedzie lepiej niz jest teraz tzn nie beda bolaly
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 04 czerwca 2009, 19:26

    A pytałeś konkretnie o to, co tutaj? Warto rozwiać wątpliwości bezpośrednio u swojego lekarza. Przytoczenie statystyk niewiele Ci pomoże...

    Dla pocieszenia powiem, że mój kuzyn miał szereg operacji oczu w dzieciństwie, w tym na zeza. Teraz ma 27 lat, nie potrzebuje okularów i nic po nim nie widać :)
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 04 czerwca 2009, 20:07

    Z nawrotem zeza też może być różnie bo oczy trzymane są w odpowiedniej pozycji przez fuzję obrazów. Jeśli jej nie masz to nawrót jest możliwy. Nie wiem jak jest z ukrytym on jest chyba widoczny po zmęczeniu w stresie ?
  • Bethrezen12100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 13:28
    Lokalizacja: Rzesz??w

    autor: Bethrezen12100 » 04 czerwca 2009, 21:36

    No wlasnie ze podobno tak ze jest widoczny po zmeczeniu/piciu.
    Z tym ze u mnie nigdy nikt go nie zauwazyl tylko tyle zauwazylem ze mnie oczy przy pracy i po pracy bardzo bolaly...Wytlumaczyla mi to tak ze moje oczy same staraja sie trzymac pion ale bardzo je to meczy i operacja choc tego slabszego znaczna ulge im przyniesie...Nie bylo mowy o zadnym nawrocie itp choc spytalem czy to bezpieczne-tak zupelnie.
    już sam nie wiem co myslec...Do krakowa do innego specjalisty mam ponad 200kilometrow wiec raczej tylko zeby sie upewnic nie wybiore...Zostało mi jeszcze telefonicznie do tej pani dzwonic ale czy dobrze mnie/moj przypadek pamieta to nie wiem:/
    (A i wczesniej bylem w poradni zeza w swoim miescie to o operacji pani nie chciala slyszec ze mam za mala wade i ze mam sie nauczyc z tym zyc....)
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 04 czerwca 2009, 22:15

    Nie masz lekką nadwzroczność czy krótkowzroczność ?
  • Bethrezen12100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 13:28
    Lokalizacja: Rzesz??w

    autor: Bethrezen12100 » 05 czerwca 2009, 15:52

    Krótkowzrocznosc -2.0 jedno oko -2.25 drugie.Qerde już sam nie wiem co o tym myslec tam mi pani doktor powiedziala ze pomoze i ze sama zooperuje ale kolega byl w katowicach i mu powiedzieli ze: najwcześniej 22-23 lata az organizm przestanie sie ksztaltowac bo wada tylko sie powiekszy i ze przez pol roku nie mozna nic ciezkiego robic...
    A tu pani doktor powiedziala mi ze na silownie bede mogl juz po poltora miesiaca spokojnie zaczac chodzic....I teraz komu uwierzyc?:/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 czerwca 2009, 21:26

    Jezeli piszesz ze masz "zeza ukrytego" i faktycznie tak jest to jest to tzw foria, ktorej sie nie operuje... czy masz mikrozeza? Mikrozez srednio rzedu 4-6pryzmodioptrii nie podlega operacji ktora ma tolerancje 10pryzmodioptrii... wiec co tu operowac?

    Jezeli piszesz, ze po wypiciu nieco alkoholu czy dluzszej pracy/zmeczeniu odczuwasz dolegliwosci prawdodpodobnie wtedy dochodzi do dekompensacji forii i objawow, ktore opisujesz.
    Przejdz sie moze do optometrysty najpierw aby np. sprawdzic czy przyczyna nie tkwi w czyms innym... wlasnie w forii, niewielkich rezerwach itp... nie spotkalem sie aby ktos operowal zeza ktorego nie widac... a jezeli juz, to pozniej moga byc wieksze z tego problemy.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Mediolan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 czerwca 2009, 00:12
    Lokalizacja: z kapusty;p

    autor: Mediolan » 12 czerwca 2009, 00:33

    witaj
    ja miałam operację zeza w wieku 6 lat na dwoje oczu i w wieku 14 na prawe oko. Później przestałam nosić okulary, jednak teraz (mam 22lata) zaczyna mi znów uciekać prawe oko przy zmęczeniu/alkoholu itp. Bardzo mi to też dokuczało więc udałam się do lekarki do Krk specjalizującej się w leczeniu/operacjach zeza Ewy F. ii ta powiedziała, że to za mała wada do operacji i przepisała mi na prawe oko soczewkę +0,5, która ma za zadanie korygować oko. Problem w tym, że nie wiem czemu ale nie można mi założyć tej soczewki. Byłam u jednego specjalisty od dobierania soczewek i Pani się męczyła z 15min po czym powiedziała, że to dziwny przypadek i że miała taki jeden na 10lat. Ja sama w domu próbowałam codziennie po 2 godz i też nie udało mi się założyć. Soczewka nie chciała zostać na oku. Możliwe, że to np przez blizny po operacji? Czy oko może nie tolerować soczewek? Czy jest to źle dobrana soczewka (dodam, że miałam tylko 2 rodzaje próbnych do przymierzenia)

    Odpowiadając na pytanie Bethrezen12100:
    wiek nie ma różnicy, mnie Pani F pochwaliła, że miałam tak wcześniej operowane oczy
    Zez może wrócić z czasem, ale na pewno nie w takim "natężeniu" jak poprzednio
    p.s też mnie dziwi, że masz operację bo podobno zeza którego nie widać się nie operuje
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 czerwca 2009, 13:16

    Mediolan, a czemu nie udaje Ci się założyć soczewki? Nie odkleja się od palca, nie trzyma oka...?
  • Mediolan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 czerwca 2009, 00:12
    Lokalizacja: z kapusty;p

    autor: Mediolan » 13 czerwca 2009, 23:16

    Nie trzyma oka, kiedy już obwód soczewki przylega do oka i chcę palec odstawić to soczewka zostaje na palcu:(
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 czerwca 2009, 17:24

    To typowy problem, nie ma się czego obawiać :) Soczewka przylega do tego, co jest bardziej mokre. Spróbuj przed nałożeniem soczewki użyć na oczy odpowiednich kropli lub soli fizjologicznej (jednorazówki w aptece są tanie jak barszcz), a soczewkę po wyjęciu z pudełka i przepłukaniu potrzymaj chwilę na palcu (nie dmuchaj), żeby płyn ściekł lub wyschnął trochę. Przy nakładaniu soczewki po zetknięciu brzegów z białą częścią oka podsuń ją do góry, będzie się zmniejszać powierzchnia styku z palcem.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Mediolan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 czerwca 2009, 00:12
    Lokalizacja: z kapusty;p

    autor: Mediolan » 16 czerwca 2009, 22:51

    Spróbuję ;) Jakie krople byś poleciła?
    Dzięki
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 czerwca 2009, 18:18

    Przejrzyj wątki o kroplach. Ja lubię HyloComod, do kupienia w aptekach za ok. 30zł, bez konserwantów, ważność 3 m-ce.
  • Michal123
    Posty: 0
    Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 00:48

    Re: Zez rozbieżny operacja

    autor: Michal123 » 19 kwietnia 2016, 01:03

    Dzien dobry, Czy operuje sie zeza rozbieznego ukrytego? Oczy rozjezdzaja sie w typowych przypadkach zmeczenia, po wypiciu alkoholu oraz jak patrze na przedmioty z bliska lub jak sie bardzo skupiam na szczegolach. Kat zeza mam -9 stopni (na synoptorze) i okulary pryzmatyczne nie pomagaja. Nie nosze okularow i nie mam wady wzroku (tyko chorobe zezowa)
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości