ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Wynik badania komputerowego wzroku
  • Avi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 07 marca 2009, 21:08
    Lokalizacja: Opole

    Wynik badania komputerowego wzroku

    autor: Avi » 07 marca 2009, 21:27

    Mam 20 lat. Od pewnego czasu w półmroku widze otoczenie jakby było zamglone/zadymione. Ostatnio wybrałam się do okulisty stwierdził, że albo przemęczyłam oko albo są to początkowe stadia jaskry młodzieńczej dlatego wysłał mnie na dalsze badania których jeszcze nie odbyłam ze względu na ich późny termin. Stwierdził również że na prawe oko jestem krótkowzroczna a na lewe dalekowzroczna i przepisał mi okulary. Trapi mnie to, że nie potrafiąc zinterpretować wyników nie potrafię stwierdzić czy tak naprawdę okulary są mi potrzebne. Ten sam okulista ma zakład optyczny daje zniżki do okularów jeżeli się u niego przeprowadza badanie, a przed samym badaniem jego ekspedientka w sklepie ( gabinet jest w sklepie optycznym) kazała mi poprzymierzać okulary aby później nie miałam problemów z dopasowaniem. Powiedziałam jej że nie nosze okularów i wątpie aby były mi potrzebne, ale ta strasznie nalegała i stąd moje domysły czy owy lekarz nie przepisał mi okularów tylko ze względu na zarobek ??

    O to moje wyniki, proszę kogoś kto się na tym zna i zinterpretowanie mi ich :)

    <R> S - 0.62 C + 0.50 A 55 S.E. - 0.37 oko krótkowzroczne
    <L> S + 0.00 C + 0.50 A 122 S.E. + 0.25 oko dalekowzroczne

    Lekarz na odwrocie napisał jakie okulary mam mieć zbynio nie potrafię go rozczytać napiszę cyfry

    00 -0.50 145
    +0.25 -0.50 32

    Z góry dziękuje :)
    mój e-mail: parol_e@o2.pl
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości