ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Ciepłe kompresy na pobudzanie wydzielania łez
  • Mantaopt
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 grudnia 2008, 17:43
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    Ciepłe kompresy na pobudzanie wydzielania łez

    autor: Mantaopt » 09 grudnia 2008, 10:40

    Us?ysza?em gdzies ?e ciep?e kompresy na oczy pobudzaj? wydzielanie ?ez i w zwi?zku z tym dobrze robi?, gdy nosi sie soczewki kontaktowe i jest troch? sucho w oczach. Faktycznie troch? to pomaga - robi? sobie kompresy z czarnej herbaty wieczorem po zdj?ciu soczewek i przynosi to ulg?. Ale opr??cz herbaty s? i inne zio?a np. rumianek, ?wietlik. Czy ktos stosuje kompresy z nich ?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Mantaopt, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2008, 11:04

    rumianek w wielu przypadkach potrafi byc uczulajacy, zwlaszcza w jakichs stanach infekcyjnych :D
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 grudnia 2008, 13:03

    W jaki spos??b robisz taki kompres? Na sucho czy na mokro?

    Rumianek jest bardzo przereklamowany, bo to jedno z najcz??ciej uczulaj?cych zi???!

    Na mnie lepiej dzia?a przyk?adanie zimnych r?k (a takie mam wiecznie) lub ?ele ze ?wietlikiem, czyli ch?odzenie, a nie ogrzewanie.
  • Mantaopt
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 grudnia 2008, 17:43
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: Mantaopt » 09 grudnia 2008, 13:18

    Malla pisze:W jaki spos??b robisz taki kompres? Na sucho czy na mokro?

    Rumianek jest bardzo przereklamowany, bo to jedno z najcz??ciej uczulaj?cych zi???!

    Na mnie lepiej dzia?a przyk?adanie zimnych r?k (a takie mam wiecznie) lub ?ele ze ?wietlikiem, czyli ch?odzenie, a nie ogrzewanie.
    Na mokro; troch? herbaty dostaje si? wtedy do oczu , ale to nie dzia?a negatywnie, wr?cz przeciwnie.
    Mo?na te? kupi? w necie tzw. okulary ?elowe do kompres??w, zar??wno zimnych jak i ciep?ych; ciekawy jestem jak to pomaga
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 grudnia 2008, 13:46

    Z mokrymi bym si? wstrzymywa?a, co innego przetrze? oko, a co innego le?e? z ciekn?cymi woreczkami...
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 13 grudnia 2008, 13:37

    Mo?na kupi? (np. w aptece) p?atki og??rkowe na zm?cone oczy, zawieraj? wyci?g z og??rka, aloesu, ?wietlika, witaminy i inne sk?adniki. Dzia?aj? odpr??aj?co koj?co, ?agodz? podra?nienia, fajna rzecz na wiecz??r, jak ju? si? zdejmie soczewki :). S? dost?pne w saszetkach po 2 szt lub w wi?kszych opakowaniach. Mo?na tak?e wyci?giem z czarnej herbaty, lub ?wietlika lekarskiego nas?czy? p?atek kosmetyczny i po?o?y? na powiekach, ciep?y odpr??a.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 grudnia 2008, 02:37

    Aniula - a czy taki wacik mo?e by? mokry-ciekn?cy-do-oczu czy mokry-tylko-zwil?ony?
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 27 grudnia 2008, 00:16

    Malla ja sobie k?ad?am na powieki zwil?ony wacik (zamoczony w herbacie i odci?ni?ty z nadmiaru p?ynu), taki obciekaj?cy jest niekomfortowy, leje si? ta herbata po skroniach, w?osach itp, a potem cz?owiek jest ca?y mokry, a mokre mia?y by? tylko oczy :lol:
  • Gość

    autor: Gość » 27 grudnia 2008, 15:59

    A to sie podlacze tutaj- wyczytalem w internecie, ze na skore wokol oczu dobrze robi maseczka ze startego ziemniaka. Ok,to prawda. Ale gdzies tez wyczytalem , ze wlasnie starty ziemniak mozna tez uzywac, i dziala pozytywnie na oczy jako maseczka do nakladania wlasnie na cale zamkniete oczy, ktos cos o tym wie moze, albo probowal?Jest to prawda?
    Bo nie wiem czy ktos gdzies blednie napisal, czy faktycznie jest to jakis domowy sposob.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 grudnia 2008, 15:44

    Na oczy bym nie nak?ada?a, w ko?cu jak pry?nie przy obieraniu do oka, to strasznie piecze.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 02 stycznia 2009, 18:15

    wol? tarte ziemniaki w postaci plack??w ziemniaczanych, ale spo?ywa?, a nie ok?ada? sobie oczy ;) a z wazrzyw to plaster og??rka zielonego mo?na po?o?y? na powiek? i z reszt? na ca?? twarz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 stycznia 2009, 13:50

    ?wietlik zdecydowanie g??r?, tak wed?ug mnie oczywi?cie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości