ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
kiepska jakość obrazu poza centrum pola widzenia
  • paspartu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 października 2008, 18:28
    Lokalizacja: Rzesz??w

    kiepska jakość obrazu poza centrum pola widzenia

    autor: paspartu » 27 października 2008, 18:37

    Mam w?a?nie taki problem
    Zdaj? sobie spraw? z? to jest normalne ale chyba do pewnego stopnia. U przeci?tnego cz?owieka niemo?no?c do rozpoznania danego przedmiotu wystepuje chyba tylko wtedy gdy obiekt jest na kra?cu pola widzenia. Ja natomiast rozpozna? mog? tylko to na czym skoncentruj? wzrok.
    Np w pewnej odleg?o?ci ode mnie jest cz?owiek. koncentruj? wzrok na g?owie. Widz? ?e ma tu???w, z du?ym trudem mo?na lub czasem nie odr???ni? r?ce, natomiast to ?e stoi na nogach mog? stwierdzi? dopiero wtedy gdy przenios? na nie wzrok. Tylko ?e wtedy gdy koncentruj? wzrok na nogach to juz r?ce, g?owa nie do rozpoznania. My?l? ?e to dobry przyk?ad. Oczywi?cie w pewnym stopniu zale?y to te? od odleg?o?ci i wileko?ci przedmiotu.
    Zastanawia mnie jak ludzie podziwiaj? krajobrazy. Ja np poza ma?ym obszarem widz? panoram? kolor??w i nierozr???nialnych kszta?t??w. O spostrzegawczo?ci chyba nie trzeba pisa?.
    Od ponad p??? roku mam okulary (krotkowidz poni?ej 1 driopri.) Chcia?bym poprawi? jako?? mojego widzenia. Dobra jako?? obrazu jest mi jakby potrzebna do scz??cia. Czy mocniejsze okulary dla kr??tkowidza mog?y by mi poprawi? widzenie pod tym wzgl?dem? Dodam ?e podczas badania (czytania z tablicy) pod koniec by?o do?? trudno i troch? strzela?em, zw?asza pod koniec tak wi?c mo?e dosta?em za s?ab? recept?. prosz? o rady
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez paspartu, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 27 października 2008, 21:04

    paspartu, w takich momentach uruchamia mi si? instynkt macierzy?ski - nale?y Ci si? po ty?ku za oszukiwanie w trakcie badania :>
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 października 2008, 21:24

    paspartu pisze:wystepuje chyba tylko wtedy gdy obiekt jest na kra?cu pola widzenia.
    po niekad mowa o zdolnosci rozdzielczej.
    paspartu pisze:Ja np poza ma?ym obszarem widz? panoram? kolor??w i nierozr???nialnych kszta?t??w
    nie bardzo to rozumiem, ale wzbudza pewien niepokoj. A moze to tylko kwestia formulowania zdania.

    Moim zdaniem powinienes udac sie jeszcze raz na badanie. Twoja wada powinna zostac skorygowana na tyle ile jest wymagane. Niech specjalista zalozy Ci okularki testowe - z mocami z badania, wyjdz i zobacz jak wyglada swiat a nie tylko sciany i tablica w gabinecie.
    Jezeli bedziesz mial takie same odczucia o tym co opisales, udaj sie na badanie kompleksowe - dno oka, cisnienie, test pola widzenia itp.
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 27 października 2008, 21:45

    hm...nie wiem jakie miales badania ale podpisuje sie pod wskazowkami LEMURA-wiesz czasem zdarza sie ze u mlodych ludzi rozwija sie jaskra ktora niestety bywa bagatelizowana...bo"to choroba starych ludzi"-a to nieprawda-nie twierdze ze twoje objawy wskazuja na podejrzenie tej choroby-ale warto sprawdzic by wykluczyc...z reszta w tego typu p :tak: rzypadkach nie pomoze ci nikt poza okulista:)
  • paspartu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 października 2008, 18:28
    Lokalizacja: Rzesz??w

    autor: paspartu » 28 października 2008, 13:43

    kurde mo?e wysz?o to zbyt drastycznie. nie widz? ?adnych nienaturalnych barw czy plam. tym zdaniem z panoram? chcia?em zobrazowa? jak niewyra?ny jest obraz poza niewielkim centrum. Tak niewyra?ny ?e praktycznie nie da si? dobrze rozpoznawa? kszta?t??w, wszystko jest jakby mniej widoczne, tak jakby wra?enie wzrokowe by?o mniej intensywne- troch? trudno to opsia?.

    ps:mialem badane dno oka i jest oki :P
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez paspartu, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 października 2008, 21:51

    Je?eli po tych kompleksowych badania, o kt??rych pisa? Lemur, nadal nie b?dzie jednoznacznej odpowiedzi, to mo?e poszukaj jej w... swojej diecie. Zazwyczaj ka?dy lekcewa?y takie bana?y, a jak ja sam si? ostatnio przekona?em, odpowiednie od?ywanie odgrywa bardzo wa?na role w procesie widzenia.

    Uda?em si? ostatnio do okulisty, bo zauwa?y?em pogorszenie wzorku - zw?aszcza w nocy. Pani zrobi?a bardzo du?o bada?, ale odpowiedzi dalej nie by?o, wada to -1,25 i takie te? mia?em okulary oraz soczewki. Zasugerowano mi wi?c, ?e gorsze widzenie mo?e by? spowodowane brakiem witamin. Fakt, ostatnio z moj? diet? by?o kiepsko, czasem zdarza?o mi si? je?? tylko 2 razy dziennie, a i te posi?ki by?y stosunkowo mizerne, o witaminach nie wspominaj?c. Zakupi?em wi?c Klarin, jaki? preparat z lutein? oraz codziennie popijam po szklance soku z marchewki. Rezultat, ju? po kilku dniach widzenie, zw?aszcza w nocy, wyra?nie si? poprawi?o. Nigdy bym nie przypuszcza?, ?e witaminy mog? a? w takim stopniu wp?ywa? na wzrok.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 22:08

    W?a?nie si? st?d dowiedzia?am, ?e niedobory witaminy A sprzyjaj? wysychaniu oczu! Jakbym nie mia?a 20z? na koncie, to bym zainwestowa?a w jaki? preparat. Nie wiem czy mog? tu podawa? nazwy, ale znalaz?am taki z ciekawym sk?adem i nisk? cen? ;] Po marchewce po????k?y mi bia?ka :/
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 października 2008, 01:55

    Malla pisze:Nie wiem czy mog? tu podawa? nazwy, ale znalaz?am taki z ciekawym sk?adem i nisk? cen?
    Podajemy nazwy kropli, soczewek, wiec tego te? mo?na. Wa?ne, ?eby nie by?o link??w do ofert handlowych. Je?li nie chcesz podawa? to wy?lij mi na priv.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 października 2008, 19:22

    Co za odzew, a to by?o z przymru?eniem oka przecie? "";]"" Co jak co, regulamin znam...
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości