ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Ślepota barw
  • alcor21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 24 września 2008, 00:04
    Lokalizacja: Szczecin

    Ślepota barw

    autor: alcor21 » 24 września 2008, 00:15

    Witam uprzejmie

    Jestem po raz pierwszy na tym forum i chcia?bym podzieli? si? z moim problemem oraz uzyska? kilka opinii.
    Ot??? chodzi o to, ?e cierpi? na przypad?o??, kt??ra zdarza si? bardzo niewielkiej liczbie os??b, mianowicie chodzi mi o ?lepot? barw (nie myli? z daltonizmem :)) Jest to wada genetyczna wrodzona. Nie mam wi?kszego problemu z rozr???nianiem kolor??w, ale nie potrafi? zobaczy? cyferek w testach Ishihary (to te kolorowe k???eczka, w kt??rych wida? cyferki... pono?).
    Po g??bszym przeanalizowaniu i licznych poszukiwaniach na internecie dotar?em do informacji, ?e mo?na do?? skutecznie temu zaradzi?. Istniej? soczewki do okular??w z filtrem chromatycznym, kt??ry pomaga, wi?c postanowi?em si? um??wi? na takie badanie. No i uda?o si?. Mia?em do przetestowania 6 wzornik??w, kt??re nak?ada?em na swoje normalne okulary. Po raz pierwszy w ?yciu zobaczy?em te cyferki i bardzo mnie to ucieszy?o.
    Ale troszk? och?on??em, gdy zobaczy?em, ?e te wzorniki to nic innego jak przyciemniane okulary o r???nych kolorach (pomara?cz, niebieski, czerwony) najbardziej podpasowa? mi taki czerwony, bo najlepiej uda?o mi si? rozpozna? cyferki.
    Jest to bardzo ciemne czerwone szk?o i moje pytanie polega na tym, czy te wzorniki to tylko do badania s? tak zrobione, czy te? je?eli si? zdecyduj? to b?d? mia? takie bardzo ciemne okulary, przez kt??re b?d? widzia? ?wiat na czerwono... i czy mi to nie zaszkodzi. Koszt nie jest a? taki straszny, bo 200 z? za komplet szkie?, ale czy b?d? si? nadawa?y do codziennego u?ycia?
    A tak nawiasem m??wi?c to mo?na je wykona? z w?asn? moc? do 6 dioptrii.

    Prosz? o opinie, a je?li kto? ma z tym do czynienia to b?dzie dla mnie cennym ?r??d?em informacji...
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:45 przez alcor21, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości