ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Jak widzi dziecko?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Kontakt:

Jak widzi dziecko?

autor: optometrysta.pl » 21 czerwca 2010, 13:08

Dzieki uprzejmości Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji Niewidomych i Słabowidzących na naszej stronie mógł się znaleść materiał traktujący o problemie widzenia dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszej stronie "Jak widzi dziecko"

oraz o rozwoju wzroku

Przypominam iz do tekstu sa prawa autorskie i nie wolno bez zgody wydawcy / autora publikowac, kopiowac tych materialow!
    Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2010, 13:10 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 83ANNA
    Forumowicz
    Forumowicz

Re: Jak widzi dziecko?

autor: 83ANNA » 20 czerwca 2018, 12:20

Po przeczytaniu artykułu "Jak widzi dziecko?" mam pewne zastrzeżenia co do jakości widzenia przez mojego syna. Syn jest obecnie w trzeciej klasie, wiadomo ma okresowe badania w tym okulistyczne, siedzi na pierwszej ławce bo twierdzi że z ostatniej nic nie widzi.Zauważyłam też,że często(ale nie zawsze) jak czyta książkę czasami ja przysuwa bliżej. Podczas badania z tablicy okulistycznej przy zasłoniętym oku widzi dobrze. Dopowiem,że u nas w rodzinie większość osób nosi okulary. A teraz nie wiem co robić-czy to tylko zmęczenie oczu czasami mu doskwiera czy zaczyna sie jakaś wada wzroku? Powinnam juz wybrać się do okulisty?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Kontakt:

autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2018, 14:39

Bez względu na wiek profilaktycznie powinniśmy udać się do specjalisty. Jak najbardziej proszę wybrać się do specjalisty - najlepiej takiego, który ma dobre podejście do dzieci lub można go nazwać "dziecięcym"
  • Terenia81
    Forumowicz
    Forumowicz

autor: Terenia81 » 21 czerwca 2018, 14:40

Z tymi okulistami dziecięcymi to jest problem i to wielki. Są oczywiście tacy ,którzy przyjmą dziecko ale maja zerowe podejście albo co gorsza bagatelizują sprawę. Ja dobrego okulistę znalazłam dopiero 130km od miejsca zamieszkania i to najbliżej! Ale watro poszukać i znależć tego właściwego nawet tyle km dalej.
  • fejferka218

autor: fejferka218 » 30 października 2018, 10:12

Hej,podepnę się pod temat dzieci gdyż mam 9 letniego syna,dopiero co po badaniu okulistycznym. I niepokoi mnie jedna rzecz a mianowicie u syna na jedno oko wyszło 0 a na drugie +1 ale lekarz stwierdził,że to nie jest jeszcze taka wada żeby przepisywać okulary gdyż w tym wieku i przy takiej różnicy drugie oko wyrównuje te pierwsze....Czy to jest normalne? Czy tak ma być? Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1