ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
Początek noszenia soczewek
  • Awatar użytkownika
    Gino_art
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 12 lutego 2008, 18:07
    Lokalizacja: BiaÂ?ogard

    Początek noszenia soczewek

    autor: Gino_art » 12 lutego 2008, 19:56

    Witam wszystkich. Soczewki nosze od kilku dni i mam takie pytanko: Czy to normalne, ze czasem nie widz? ostro? (Bardziej z bliska ni? z daleka) Jest to chwilowe i zaraz jak by oko chcia?o samo ustali? ostro??. Nigdy wcze?niej nie nosi?em soczewek ani okular??w i my?l?, ze oko po prostu musi si? do nich przyzwyczai?. Je?li to rodzaj adaptacji to ile to mo?e trwa?? Dodam ze mam soczewki SOFLENS TORIC. Za kilka dni mam wizyt? kontrolna i tym razem wypytam si? o wszystko. A i jeszcze jedno… Czy to jest do?? du?a wada wzroku:
    Prawe oko: SPH +0,50 ; CYL -2,25 ; AX 10
    Lewe oko : SPH +0,75 ; CYL -2,25 ; AX 170
    Dzi?kuje za odpowiedzi i pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Gino_art, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 12 lutego 2008, 20:12

    Tak, oczy musz? sie przyzwyczaic do korekcji. JA mimo, ?e nosilam okulary wczesniej tow soczewkach te? (na poczatku) z bliska mis ei litery rozmazywaly. To trwa kilka dni.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 15 lutego 2008, 14:36

    u mnie trwa?o to oko?o miesi?ca... Nie jest regu?? ?e to trwa kilka dni. Nie wiem dlaczego ale na pocz?tku mojej kariery musia?em ?ci?ga? soczewki gdy chcia?em d?u?ej poby? przed monitorem. Teraz jest OK
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 16 lutego 2008, 19:21

    ja tak mam teraz, tyle ?e w okularach o.O
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 19 lutego 2008, 18:27

    Witaj w klubie :P
    Moje g?upie oko te? zacz??o si? g?upio zachowywa? je?eli chodzi o skupianie wzroku ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lutego 2008, 21:59

    ta nienormalnosc jest zupelnie normalna oko musi sie przyzwyczaic :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 27 marca 2008, 13:15

    Ja mam tydz. soczewki a oko dalej wariuje. Ale dobrze ?e potem wraca do normy.
    Ostatnio zmieniony 27 marca 2008, 14:52 przez Sol, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 27 marca 2008, 14:07

    Sol pisze:warjuje
    wariuje?? :>
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 27 marca 2008, 14:54

    Jak patrz? daleko to widz? wyra?nie, ale jak blisko to mi si? obraz rozmywa.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 27 marca 2008, 15:02

    No to jest normalne jak sie zaczyna soczewki nosi?. Ja te? tak mialam, ale tylko przez 2 lub 3 dni. Przyzwyczaisz si? wkr??tce :spoko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 05 kwietnia 2008, 12:28

    W?a?nie si? dowiedzia?am, ?e jestem typowym przyk?adem odrzucenia soczewek kontaktowych :) pierwszy dzie? - jednodniowe hydro?ele, odrzucone po 3 godzinach, nie do wytrzymania, piasek w oczach, nawet krople nie pomog?y, po zdj?ciu zwin??y si? na palcu i nie chcia?y rozklei? - typowy przyk?ad suchego oka, potem moisty, super sprawa, ale po 4 godzinach koniec, Oasys - wytrzyma?am w nich najpierw 5, potem 8 godzin, ca?y czas je czu?am ale nie wiem czy dam rad? dalej je nosi?. Us?ysz?am rad? od przedstawiciela J&J, ?e je?li czuj? po kilku godzinach soczewk? by? mo?e moje oko produkuje zbyt du?? ilo?? osad??w, wetdy cz??ciej musz? j? ?ci?gn??, przemy? i po chwili za?o?y? ponownie, no c??? spr??buj? jeszcze raz ale jaki b?dzie efekt, kt??? to wie. Pozatym podobne efekty mam prz kompie, us?ysza?am tak?e, ?e je?li soczewka jest troszk? mocniejsza, to mog? wyst?powa? zaburzenia widzenia przy bliskich odleg?o?ciach, jest wtedy zaburzona akomodacja, zobaczymy, mo?e si? tak dziac przy ma?ych wadach. I tak w ten spos??b po latach dobrego widzenia potrzebuj? korekcji :placze: wada nie jest du?a, wi?c radze sobie, ale w soczewkach widz? dobrze, teraz pora na okulary. Pozdro
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 kwietnia 2008, 19:56

    aniula, moze i b?de subiektywny ale je?li twoje oczy nie potrafi? si? przystosowa? do materia???w stosowanych w soczewkach J&J to moze czas na zmian?? Mozesz sprawdzic Proclear ze wzgl?du na materia? z kt??rego s? zrobione, s? ?atwo tolerowane, tzn biokompatybilne dlatego ?e wla?nie materia? z kt??rego s? zrobione wyst?puje w ciele cz?owieka. Z tego samego materia?u s? zrobione biomedics XC o ile si? dobrze orientuje, jest jeszcze gama soczewek Si-H, moze air optix, moze pure vision? Mo?e biofinity? Z drugiej strony co to za okulista kt??ry ma w ofercie soczewki tylko jednej firmy? Wiadomo, ?e stosuj? te same metody przy robieniu swoich soczewek.
    Tak apropo, uslyszalem ostatnio od znajomego, ze jego okulista mu powiedzial ze soczewki zniekszta?caj? rog??wke?!? Zastanawiam si? czasami sk?d si? bior? tacy lekarze, gdyby soczewki naprawde zniekszta?ca?y rog??wk?, nie by?yby dopuszczone na rynek chyba, prawda?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 06 kwietnia 2008, 16:21

    Chodzi?o raczej o zbyt mocne uciskanie rog??wki przez ?le dobran? krzywizn? soczewki.
    Og??lnie.. hydro?ele dla suchych oczu chyba s? lepsze, ni? przepuszczaj?ce wi?cej tlenu silikonowo-hydro?elowce, nie? W ko?cu te pierwsze zawieraj? wi?cej wody :|
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 07 kwietnia 2008, 10:23

    Dzi?ki za wsparcie, ja sobie sama wybiera?am soczewki, moja doktorka mi je tylko sprawdzi?a, wi?c to nie jej wina. My?l?, ?e to nie jest problem nieprzystosowania si? do danego materia?u, ale chyba za suche oko. Na razie troszk? si? pom?cz? bez korekcji, rozgl?dam si? za oprawkami i sprawi? sobie okulary, powiem, ?e ju? na pocz?tku, kiedy sobie pr??bowa?am Freshlook kolorowe, mia?am dok?adnie to samo.
    Wicko pisze:hydro?ele dla suchych oczu chyba s? lepsze, ni? przepuszczaj?ce wi?cej tlenu silikonowo-hydro?elowce, nie? W ko?cu te pierwsze zawieraj? wi?cej wody
    A je?li chodzi o t? hydro?elowo?? soczewek to by?o na forum.
    Dla soczewek hydro?elowych - im wi?ksze uwodnienie, tym wy?sza przepuszczalno??, bo woda odpowiada tu za transmisje tlenu, im wi?ksze, tym wi?cej wody traci soczewka i wi?cej ?ez zabiera z naszego oka, dlatego oko wysycha szybciej. Im wi?cej wody, tym soczewka bardziej mi?kka. Dla silikonowo hydro?elowych woda nie ma ju? takiego du?ego znaczenia, tu za transmisje tlenu odpowiada tu silikon. Ot i tak to wygl?da...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 kwietnia 2008, 11:47

    Wicko pisze:Chodzi?o raczej o zbyt mocne uciskanie rog??wki przez ?le dobran? krzywizn? soczewki.
    Og??lnie.. hydro?ele dla suchych oczu chyba s? lepsze, ni? przepuszczaj?ce wi?cej tlenu silikonowo-hydro?elowce, nie? W ko?cu te pierwsze zawieraj? wi?cej wody :|
    Nie, Lemur ju? kiedy? o tym pisa?. Gdy jest wi?ksze uwodnienie to gdy woda z soczewki wyparuje to soczewka musi pobierac ?zy, a gdy kto? ma problem z filmem ?zowym to soczewki mog? byc bardzo niewygodne, nawet ciba vision si? chwali ?e ma niskie uwodnienie air optix??w night and day i dzi?ki temu s? lepsze dla suchych oczu.
  • zoska
    Posty: 0
    Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 16:42

    Re: Początek noszenia soczewek

    autor: zoska » 18 kwietnia 2017, 16:45

    Pozwalam sobie odkopać waek, od niedawna noszę soczewki, mam wadę -2,25 na każdym oku, czy to normalne ze oczy się szybciej wysuszają?? dużo pracuję przed komputerem i po paru godzinach w soczewkach jest już ciężko wytrzymać, czy mogę na chwilę zdjąć soczewki i np wkroplić jakie ś krople i znów je założyć??
  • bielik
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 maja 2017, 14:59

    Re: Początek noszenia soczewek

    autor: bielik » 16 maja 2017, 15:02

    Początki noszenia soczewek są różne. Najgorsze dla człowieka jest to jeżeli ma je źle dopasowane bo sam sobie je dobiera za pomocą internetu. Tak można zniszczyć nieodwracalnie wzrok.
  • optero
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 grudnia 2017, 18:42

    Re: Początek noszenia soczewek

    autor: optero » 19 marca 2018, 08:17

    Pewnie, że różnie bywa na początku. Wiele osób ma w ogóle obawy przed założeniem soczewek. Bo po prostu boi się, że zrobi krzywdę sobie lub soczewce:) Warto przed pierwszym założeniem soczewek poczytać o tym jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki. Bardzo dobry artykuł na ten temat znajduje się na stronie https://www.acuvue.pl/uzytkowanie-piele ... dejmowanie. Można od razu się przekonać, że nie jest to nic skomplikowanemu i po dwóch, trzech dniach, każdy bez problemu i bez strachu będzie zakładał soczewki.
  • Nikolka19
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 lipca 2019, 10:18

    Re: Początek noszenia soczewek

    autor: Nikolka19 » 08 lipca 2019, 10:23

    Hej a czy przy mojej wadzie wzroku ,na okularach to Dal P-1.5 cyl -1.0 oś 165 L -1.25 cyl -0.5 oś 20 to czy wartości soczewek będą takie same czy to się jakoś przelicza?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Początek noszenia soczewek

    autor: optometrysta.pl » 08 lipca 2019, 15:28

    Nikolka19 pisze: 08 lipca 2019, 10:23 Hej a czy przy mojej wadzie wzroku ,na okularach to Dal P-1.5 cyl -1.0 oś 165 L -1.25 cyl -0.5 oś 20 to czy wartości soczewek będą takie same czy to się jakoś przelicza?
    Od dopasowania prawidłowego soczewek kontaktowych jest specjalista, który je aplikuje. Samo "przeliczenie" czy założenie ich na podstawie aktualnej recepty nie jest właściwym sposobem postępowania ze względu na różne materiały, wielkości soczewek.. a nawet brak dyskomfortu nie oznacza, że są właściwe. Dlatego też sugerowany jest specjalista.
  • Nikolka19
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 lipca 2019, 10:18

    Re: Początek noszenia soczewek

    autor: Nikolka19 » 10 lipca 2019, 09:40

    Tak wiem,że od aplikowania soczewek jest specjalista i jak do tej pory nosiłam soczewki dość często ale zmieniła mi się wada wzroku doszły te cylindry.Stąd moje pytanie czy to się przelicza czy takie soczewki mam se kupić jakie noszę okulary?
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości