ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1
Bolace oczy w soczewkach
  • Piotrekol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 stycznia 2008, 12:41
    Lokalizacja: Warszawa

    Bolace oczy w soczewkach

    autor: Piotrekol » 17 stycznia 2008, 12:54

    Witam,

    Kilka dni temu zmienilem swoje okulary na soczewki firmy Bausch&Lomb na jedno oko -1 na drugie -1.25 miesieczne.

    Od poczatku nie czuje sie w nich komfortowo. Mam wrazenie jakby moje oczy byly caly czas suche. Jak mrugam caly czas je czuje. Oczywiscie w pomieszczeniach klimatyzowanych i przed komputerem wrazenie sie nasila.

    Okulistka mi powiedziala, ze od razu mam je zalozyc i zdjac za miesiac. Ja na wszelki wypadek na noc zdejmowalem.

    Czy jest mozliwe ze moje oczy sa zbyt wrazliwe do noszenia soczewek czy moze to raczej problem z rodzajem soczewek? Nie wiem czy probowac innych czy dac sobie z tym spokoj.

    Z gory dziekuje za pomoc
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2008, 13:02

    Jezeli to Twoj poczatek przygody z soczewkami to (co bylo juz opisywane na tym forum)
    to napewno okres adaptacji oka do soczewek - na poczatku nie kazdy wytrzyma 8h w soczewce, czasami trzeba ten okres stopniowo wydluzac - wiec ja bym nie skazal klienta na cierpienie w taki sposob aby poczatek przygody juz zaczynac na tzw maxa!

    przy klimatyzowanym i komputerze PRZEWAZNIE bedzie dochodzilo do wiekszego dyskomfortu (wysuszanie sie rogowki zwiazane z mala wilgotnoscia powietrza), poszukaj na naszym forum o pseudomrognieciu lub poczytaj inne posty uzytkownikow (pomoze wyszukiwarka)

    Jezeli "czucie" soczewek utrzymuje sie dluzej niz 10-20 minut po zalozeniu (bo taki mniej wiecej w zaleznosci od rodzaju soczewek jest okres "ukladania sie soczewki) powinienes sie udac do specjalisty celem konsultacji - moze jest zbyt ciazna, zbyt luzna lub Twoje oko nie akceptuje soczewki kontaktowej.

    Jezeli chcesz probowac innych - porozmawiaj o tym podczas kontroli... bo mam nadzieje ze masz za kilka dni wyznaczona jakas?
  • Piotrekol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 stycznia 2008, 12:41
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Piotrekol » 17 stycznia 2008, 14:19

    W najblizszych dniach wybieram sie. Na wszelki wypadek szkla na razie odstawilem.

    Moze sa jakies specjalne soczewki dla bardziej wrazliwych oczu?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2008, 15:22

    Piotrekol pisze:Moze sa jakies specjalne soczewki dla bardziej wrazliwych oczu?
    jak oko jest bardzo wrazliwe to nie zaleznie od materialu bedzie odrzucac soczewke, najbardziej delikatne sa soczewki jednodniowe!
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 stycznia 2008, 17:40

    Piotrekol pisze:W najblizszych dniach wybieram sie. Na wszelki wypadek szkla na razie odstawilem.

    Moze sa jakies specjalne soczewki dla bardziej wrazliwych oczu?
    Ka?dy producent twierdzi ze ich soczewki s? najlepsze dla suchych oczu :p
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 17 stycznia 2008, 18:29

    Hej ja te? mam podobny problem ale nie zawsze mi sie to zdarza, czasem strasznie mnie oczy pieka i jak zamkne na chwile to mi sie nawil?aj? ale podczas jak mam zamkni?te to tez mnie piek? dopiero jak mi oczy za?zawi? to mi troche przechodzi nie wiem od czego to zale?y, my?la?am ?e mo?e od zm?czenia oczu ale czasem jestem bardzo wyspana i nie przem?czona a i tak mnie piek?... mo? eto od pogody zale?y??co o tym s?dzicie??
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 17 stycznia 2008, 19:33

    Ja takie uczucie jak ty asiaczek mialem w air optixach i AO N&D wlasnie oczy bardzo mnie zaczyna?y piec, i to niezale?nie od wyspania czy tez przemeczenia. A jak zmieni?em soczewki na wy?ej uwodnione to mi przesz?o, problem znikn?? kiedy zmieni?em szk?a na proclear, oasys, noi teraz nie mam zadnego problemu w biofinitach. U mnie to bylo to, ze soczewki niskouwodnione powodowa?y u mnie przem?czenie oka i niedowil?enie tzw. (okulistka mi to t?umaczy?a). Takie nag?e szczypanie to te? moze byc reakcja alergiczna i wtedy trzeba zobaczyc czy na soczewki, plyn a moze cos innego. wtej sytuacji polecam okuliste!! Moja kolezanka tez to miala, i po konsultacji z okulista dowiedziala sie, ze zeby to mine?o, musi zmienic soczewki na jednodniowe, i teraz juz jest OK.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 17 stycznia 2008, 21:57

    Hmm... mo?e masz racje bo ja w?a?nie nosze Optixy zwyk?e, tylko ?e nosze je juz do?? d?ugo a dzieje mi sie tak mo?e od 2 miesi?cy mo?e mam jakie? wadliwe opakowanie..??my?le teraz nad zmian? na PureVision czy one s? bardziej uwodnione od Optix??w??bo ja si? na tym nie znam tak do ko?ca :P
    Pozdrawiam
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 18 stycznia 2008, 14:26

    No je?li chodzi o tw??j przypadek, to zmiana bedzie cie?ka. Bo wszystkie silikono-hydro?ele sa niskouwodnione. Jesli noisz soczewki po 8-16h dziennie nie spiac w nich, polecam proclear compatibles, no albo soczewki jedniodiowe jesli cie stac. Pure vision sa niskouwodnione, i ludzie czesciej narzekaja na nie niz na optixy, ale kto wie, moze tobie bed? lezec. Najlepiej to idz do okulisty albo optometrysty, bo najwazniejsze jest wybadanie o co chodzi, jesli odczuwasz ten dyskomfort dopiero teraz od niedawna, noszac te same soczewki.
    Samej nie podejmuj decyzji, szczegolnie jak sie nie znasz, bo mozesz sobie tylko zaszkodzic!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 stycznia 2008, 20:09

    zaakochany pisze:Pure vision sa niskouwodnione, i ludzie czesciej narzekaja na nie niz na optixy
    nie zauwazylem tych narzekan. na inne soczewki bauscha ludzie owszem narzekaja ale nie na purevision. skad masz takie info ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 18 stycznia 2008, 22:07

    ja narzekam na Purevision jak najbardziej!
    Wywalona kasa w b?oto.
    Po od razu po w?o?eniu - straszny dyskomfort, sucho, soczewka si? przesuwa
    po 5 minutach i wielkim zastanowieniu si? - wyl?dowa?y w koszu

    soczewki Ciby Night & Day s?2 razy dro?sze od PureVision.. to te? chyba o czym? ?wiadczy
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 19 stycznia 2008, 11:12

    X-ska pisze:ja narzekam na Purevision jak najbardziej!
    Wywalona kasa w b?oto.
    Po od razu po w?o?eniu - straszny dyskomfort, sucho, soczewka si? przesuwa
    po 5 minutach i wielkim zastanowieniu si? - wyl?dowa?y w koszu

    soczewki Ciby Night & Day s?2 razy dro?sze od PureVision.. to te? chyba o czym? ?wiadczy
    To ?e dane soczewki Ci nie pasuj? (w tym przypadku PureVision) jestem jak najbardziej w stanie zrozumie?, ale to ?e co? jest dro?sze to od razu musi by? lepsze ju? nie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 stycznia 2008, 11:20

    x-ska nosisz optixy ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 19 stycznia 2008, 15:19

    nie nosze soczewek ju? od 2 lat mo?e, bo sie nabawi?am strasznego zapalenia spoj??wek, leczonego d?u?ej ni? p??? roku po odrzuceniu soczewek
    (tylko dorywczo jednodni??wki - J&JMoist si? nie sprawdzaj?, iWear - te? nie, no i PureVision "pr??bowa?am")
    nosi?am kiedy? J&J Acuve chyba, pozatym Mediflex 55 Cooper Vision (i te by?y naj)

    // faktycznie, cena nie musi by? wyznacznikiem jako?ci, jednak
    PureVision s? chyba ju? troch? stare,
    Te? mi optometrystka m??wi?a, ?e nie s? najlepsze, ani do noszenia non-stop, ani do zdejmowania na noc
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 19 stycznia 2008, 16:22

    Znowu nie mozecie zrozumiec ze dla jednego lepsze s? soczewki takie dla drugiego inne. Dla mnie nie istniej? soczewki wygodniejsze ni? PureVision, kiedy? my?la?em ?e niemo?liwe jest nieczuc soczewki i to w trybie dzie? i noc. Nowe w przypadku soczewek nie znaczy lepsze, wszyscy kt??rych znam s? niezadowoleni z acuvue oasys, ale s? pewnie osoby kt??re s? zadowolone.
    po 5 minutach i wielkim zastanowieniu si? - wyl?dowa?y w koszu
    LOL. po 5 minutach oceniac soczewki... Napewno ?le mog?a? je za?o?yc lub cos dosta?o si? pod soczewk?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 stycznia 2008, 16:27

    Debian pisze:LOL. po 5 minutach oceniac soczewki... Napewno ?le mog?a? je za?o?yc lub cos dosta?o si? pod soczewk?
    po 5 minutach to nawet specjalista nie jest wstanie ocenic dopasowania, trzeba odczekac 10-20 minut w zaleznosci od soczewki :D :gwizd:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 stycznia 2008, 17:16

    X-ska pisze:nie nosze soczewek ju? od 2 lat mo?e
    nie o to pytalem. a tak btw ja nie wychwalam purevision pod niebiosa po prostu stwierdzam ze nie spotkalem sie z jakimis notorycznymi narzekaniami pod ich adresem.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 19 stycznia 2008, 22:11

    Debian pisze: LOL. po 5 minutach oceniac soczewki... Napewno ?le mog?a? je za?o?yc lub cos dosta?o si? pod soczewk?
    Mia?am na tyle styczno?ci z soczewkami i na tyle perypetii z nimi, ?e jednak potrafi? je poprawnie za?o?y? i oceni? stan moich oczu w nich.

    Szczeg??lnie, ?e stan by? bardzo ?atwy do ocenienia, bo skrajnie z?y.

    Jak od samego za?o?enia s? strasznie nie wygodne, i po jakim? czasie tez si? nie uk?adaj? + przy ka?dym mrugni?ciu przesuwaj? si? na oku, oczy bol?, to prosz? mi nie m??wi?, ?e mam czeka? 20 minut na cud
    w obu oczach by?o tak samo, wi?c ?adne cuda-niewidy si? pod soczewke nie dosta?y

    nie jestem nowicjuszem i r???nie si? w soczewkach czu?am, wi?c mam por??wnanie
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 19 stycznia 2008, 22:30

    No ja mia?em tak samo jak X-ska, tylko pr??bowa?em wytrzymac bo wmawia?em sie ze oczy sie musza przyzwyczaic, przeszedlem ostre zapalenie spojowek, nie chce nic basuha and lomba za darmo, ani plynu po ktorym mialem zapalenie spojowek ani soczewek, NIC!!!! a jak ktos nosi i w nich spi to na wlasna odpowiedzialnosc. NIc nie przebije tego: Na jakims forum czytalem post nastolatka, ktory pisal ze pomylil sie i wsadzil wieczorem soczewki do wody a nie do plynu, i na drugi dzien sie dopiero zoorientowa?, ale nosi? je dalej, pare dni bola?y go oczy, ale potem juz bylo ok???? Przed doborem soczewek, pacjenci powinni przechodzic badania psychiatryczne moim zdaniem, zanim sie im zaaplikuje soczewki, szkoda gadac...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 stycznia 2008, 02:21

    X-ska pisze:Jak od samego za?o?enia s? strasznie nie wygodne, i po jakim? czasie tez si? nie uk?adaj? + przy ka?dym mrugni?ciu przesuwaj? si? na oku, oczy bol?, to prosz? mi nie m??wi?, ?e mam czeka? 20 minut na cud
    w obu oczach by?o tak samo, wi?c ?adne cuda-niewidy si? pod soczewke nie dosta?y
    Kolejny dow??d na to, ?e nie ka?da soczewka pasuje ka?demu :)
    zaakochany pisze:No ja mia?em tak samo jak X-ska, tylko pr??bowa?em wytrzymac bo wmawia?em sie ze oczy sie musza przyzwyczaic, przeszedlem ostre zapalenie spojowek, nie chce nic basuha and lomba za darmo, ani plynu po ktorym mialem zapalenie spojowek ani soczewek, NIC!!!! a jak ktos nosi i w nich spi to na wlasna odpowiedzialnosc.
    Jak z ka?d? soczewk?, zawsze robimy to na w?a?n? odpowiedzialno?? ;)

    Nie bronie tutaj PureVision (chocia? dla mnie to rewelacja), tylko prosze.. wyluzujcie troch? z tymi komentarzami :)
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 stycznia 2008, 02:39

    X-ska nie odpowiedzialas nadal na moje pyt. Nosilas Optixy czy nie ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 20 stycznia 2008, 14:05

    Kod: Zaznacz cały

    nie nosze soczewek ju? od 2 lat mo?e, bo sie nabawi?am strasznego zapalenia spoj??wek, leczonego d?u?ej ni? p??? roku po odrzuceniu soczewek
    (tylko dorywczo jednodni??wki - J&JMoist si? nie sprawdzaj?, iWear - te? nie, no i PureVision "pr??bowa?am")
    nosi?am kiedy? J&J Acuve chyba, pozatym Mediflex 55 Cooper Vision (i te by?y naj) 
    no przecie? napisa?am ;)
    nie wida? nigdzie w cytacie powy?ej "Air Optix", czyli nie ; )
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 23 marca 2008, 17:21

    Mam pytanie, od ?rody nosz? soczewki Ciba vision Spherical i na lewym oku czuj? soczewk? bardziej, zw?aszcza po kilku godz. noszenia, lub jak siedz? przy kompie. Jest na pewno na dobrej str. Czy mo?e by? to spowodowane tym ?e dopiero zacze?am przygod? z soczewkami czy mog? to by? inne przyczyny? Je?li tak to jakie? Dzi?kuj?
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 23 marca 2008, 18:12

    Hej, nie napisa?a? jakiego typu jest to b??l??
    Je?li poprostu czujesz cos na oku i nie ura?a cie to bardzo to jest to przej?ciowe poprostu oko sie przyzwyczaja nie masz sie co martwi? przejdzie po kilku dniach, jesli natomiast jest to np. pieczenie oka mo?e by? to spowodowane z?ym dotlenieniem oka lub nawil?eniem(spr??buj zakropli? jakimi? kropelkami na soczewki powinno przej??) lub z?ym doborem soczewki.
    Pozdrawiam =)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 marca 2008, 11:03

    Sol pisze:Czy mo?e by? to spowodowane tym ?e dopiero zacze?am przygod? z soczewkami czy mog? to by? inne przyczyny?
    Moze byc spowodowane tym ze to twoje pierwsze soczewki. Mogl ci wpasc na soczewke jakis paproch albo sa one zle dobrane i brzegi soczewki "ocieraja" o rogowke.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 24 marca 2008, 12:15

    To jest typu: czuj? co? na oku. Pieczenia ?adnego nie odcz??wam. Dzi?kuj? za odp. :brawo:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 marca 2008, 14:47

    Sol pisze:To jest typu: czuj? co? na ok
    wiec jakis paproch lub ocieranie brzegow soczewki jak najbardziej mozliwe. pieczenie to moze np byc spowodowana nietolerancja materialu z jakiego zrobiona jest soczewka to tez sie zdarza.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • aronia
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 lutego 2015, 11:58
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: aronia » 20 lutego 2015, 12:02

    Też noszę soczewki i dość często odczuwam ból i pieczenie oczu. W takich sytuacjach bardzo mi pomagają krople starazolin hydrobalance (sztuczne łzy). Super nawilżają oczy i wszystkie dolegliwości błyskawicznie mijają.
  • taNati
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 maja 2012, 19:33
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    autor: taNati » 21 lutego 2015, 10:39

    Też je używam i polecam. Można je kupić w opakowaniu 2x5ml, a nie jak większość 1x10ml które sie po miesiącu wyrzuca, a te nie maja konserwantów, są świetne.
ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 5 gości