ODPOWIEDZ Posty: 108
Kilka słów o Purevision
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Kilka słów o Purevision

    autor: woozie » 19 października 2007, 14:58

    Bylo juz troche na forum o tych soczewkach ale postanowilem ze napisze o nich cos od siebie. Na poczatku bylem do nich negatywnie nastawiony no bo to "Baush" ktory podobno uzywa gorszych materialow. Kuszace bylo natomiast to ze sa to paraktycznie drugie na naszym rynku soczewki N&D czyli teoretycznie ( i praktycznie chyba tez) jedne z najzdrowszych jakie mozna nabyc. Ten ewidentny plus oraz dodatkowo niska cena i namowa Debiana, ktory sam ich uzywa, spowodowaly ze jakies 2 miesiace temu kupilem pierwsza pare Purevision.
    I nie powiem zebym zalowal !! Po pierwsze sa to soczewki ktorych na prawde nie czuje na oku. Wiem co mowie nosilem juz niejedne soczewki zaczynajac od starych Soflensow na Oasys konczac. Soczewek nie nosze w systemie N&D bo uwazam to za nierozsadne ale zdarza mi sie ze mam je na oczach od 6 rano do nawet 20 (taki grafik na studiach :/). Gdy nosilem poprzednie soczewki to po jakims czasie na prawde dalo sie odczuc dyskomfort spowodowany wysychaniem soczewki tutaj nawet po 12 godzinach jest ok i mozna sobie radzic bez kropli.
    Kolejnym atutem moze byc dla niektorych to ze soczewki sa przezroczyste a nie jak np Oasys niebieskawe. Na oku nie widac ich prawie wogole no chyba ze mamy za "przeciwnika" inna osobe noszaca soczewki, nie oszukujmy sie zobaczy ona Purevision nawet z kilometra :P. Ciekwa rzecza jest tez to ze nawet pod koniec miesiac soczewki nadal zachowuja ten swietnie ostry obraz jaki byl na poczatku. Zapewne jest to zwiazane tez z tym ze ja nosze je w trybie dziennym i osadza sie na nich mniej osadu.
    Kolejna sprawa to dosc niska cena, ja kupujac soczewki w salonie (jednak przez internet) place 86 zl za 6 sztuk oczywiscie o takiej samej mocy. Natomiast w moim salonie gdzie kontroluje wzrok para koszutuje cos ok 50-60 zl wiec w porownaniu do AirOptix ND nie jest zle. W moim tez przypadku soczewki te nie podrazniaja tak oka jak robily to chocby Oasys przez ktore mialem male problemy. Takie dopasowanie to jednak sprawa indywidualna. Kolejny atut Purevision to ostrosc obrazu. Nie tak jak w np Optixach ze okulary masz 1,5 a soczewki 1,75 albo wiecej bo soczewki sa zrobione z materialu ktory jakims dziwnym trafem nie potrafi sie "wbic" w te normy panujace na rynku. Kupowanie wiec takich Airoptix przez internet to na prawde nie najlepszy wybor no chyba ze mamy je juz dopasowane. Generalnie to lepiej sie wystrzegac kupowania przez neta chyba ze mamy juz jakis zaufany sklep najlepiej z odpowiednikiem w postaci realnego salonu. Piszac tu o tych soczewkach nie zamierzam ich tylko chwalic, jest jedna rzecz ktora moze okazac sie irytujaca. Szczerze mowiac nie wiem czy przpadkiem nie wystepuje to we wszystkich soczewkach po prostu nie zwrocilem wczesniej na to uwagi. Mam tu na mysli maly efekt halo ktory wystepuje zwlacza w nocy. Obiekty takie jak swiatla drogowe i inne tego typu neonowe obiekty np napisy roztaczaja wogol siebie lekka obwodke. Lemur jak to jest z tym halo to wystepuje rowniez w innych soczewkach ? to taka typowa niedogodnosc ? Nie wiem co bym wam mogl jeszcze o tych soczewkach napisac w moim przypadku sprawdzaja sie one doskonale i jestem z nich zadowolony. Razem z Optifree tworza niezly duet ktorego nie mam na razie zamieniac. Z soczewkami to jest taka smieszna sprawa ze trzeba do tego podejsc indywidualnie dla przykladu zobaczcie na post zakochanego ktory narzeka na Bausha oraz jego produkty podczas gdy ja chwale PW. Tak to juz jest niestety wiec nie sugerujcie sie ani tym ze na dane soczewki narzeka 100 osob ani tym ze chwali je kolejne 100. Dopoki sami ich nie zalozycie nie wyprobujecie przynajmniej przez miesiac tak na prawe wiecie nic. Po 2 dniach noszenia oasys tez mnie ogarnal taki entuzjazm jakiez to one nie sa wspaniale i wogole po 2 tyg musialem niestety zmienic zdanie :/ No chyba tyle tych moim przemyslen na temat Purevision. Chcialem tylko podkreslic ze to nie ma byc zadna reklama mimo iz moze to tak wyglada :P
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 24 lipca 2007, 16:40
    Lokalizacja: SÂ?ubice

    autor: kasu » 19 października 2007, 15:17

    U?ywa?am r???nych soczewek, po namowie pani przedstawicielki z Bausha skusi?am si? na te 'rewelayjne' soczewki i...ogromnie si? rozczarowa?am. Mi one totalnie nie podpasowa?y, oko za bardzo wysycha?o, nie czu?am komfortu. Zmuszona by?am wr??ci? do OASYS i tego b?d? si? trzyma? :) A co istotne nie mam ?adnego efektu halo :gwizd:
    :)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 października 2007, 17:21

    PureVision to moje drugie soczewki, wi?c generalnie nie mam por??wnania, ale z?ego s?owa o nich nie powiem! Nosz? ju? je od lutego i ca?y czas mi pasuj? :) idealne na imprezy bo nie musz? si? martwi? o sci?gni?cie przed snem (wieeeelki plus) :spoko:
    Fajnie woozie ?e Ty te? do??czy?e? do szcz??liwego grona posiadaczy PV bo, nie wiedzie? czemu, sporo negatywnych opinii kr??y na ich temat i trzeba ludziom pokaza? ?eby si? nie sugerowali tylko opiniami ale sami spr??bowali i ocenili :)

    Ten efekt halo te? mam ale do?? rzadko, i tylko wtedy gdy soczewki zbytnio przesusz? si? na oku np. przez silny wiatr ;)
    \
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 07 listopada 2007, 14:25

    Ja te? u?ywam Purevision i jestem z nich bardzo zadowolony. Praktycznie nie czuc ich na oku, mo?na je nosi 24h na dob? (sprawdz?em,ale i tak zdejmuj? na noc). No i cena :). Identyczna jak w moich poprzednich soflens66, a nawet jak si? dobrze poszuka to ta?sza.
    Efektu halo nie zauwa?y?em (mo?e nie szuka?em:) )
    Jak dla mnie bardzo dobre soczewki.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 07 listopada 2007, 17:51

    A czy Purevision s? produkowane tylko w jednej krzywiznie?? Szukam info na necie i znajdeuje te soczewki tylko w krzywizne 8,6

    jeszcze jedno :) jakich p?yn??w uzywacie do tych soczewek :) moj okulista zwrocil mi uwage ostatnio ze do kazdych soczewek powinno sie uzywac TYLKO tych ktore s? zalecane przez producenta. Ale jesli chodzi o ReNu to nie jestem jakos przekonany......
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 listopada 2007, 19:20

    Purevision wystepuja tylko w jednej krzywiznie. ja uzywam Optifree imo najlepszy plyn po AMO ktory zostal wycofany (tego nowego nie probowalem)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 07 listopada 2007, 22:30

    Tak PV maj? jedn? krzywizn?.
    Co do p?yn??w to ja u?ywam Renu jak dla mnie najlepiej si? sprawdza.
    Wybierz sobie taki jaki uwa?asz za najlepszy dla Ciebie.
    Jedna rada, je?li mo?na, je?li zmienisz soczewki to nie zmieniaj w tym samym czasie p?ynu, bo jak b?d? jakie? problemy to nie b?dziesz wiedzia? czy to wina nowych soczewek, czy nowego p?ynu.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 listopada 2007, 23:20

    no i dostosuj plyn do soczewek a nie odwrotnie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 08 listopada 2007, 00:20

    Purevision maj? stosunkowo ma?? przepuszczalno?? tlenu, nieprawda?? (106 dk/t, tak czyta?em).
    Pytam, bo nie jestem pewien, czy to niezdrowa warto??. Nie chc?, aby naczynka wrasta?y mi si? w rog??wk?. Za m?ody jestem :)

    Czy mogliby?cie mi je poleci? jako pierwsze soczewki? Oczywi?cie nie wybra?bym ich sobie sam, tylko zaporponowa? okuli?cie, kt??ry dobiera?by mi soczewki.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 10 listopada 2007, 11:13

    Ja testowalem te soczewki i uwazam, ze AirOptix N&D sa o wiele wiele lepsze. Pomimo, ze te sa tansze, to zdrowe oko jest wazniejsze. W AirOptixach spie 30 dni i jest super.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 10 listopada 2007, 12:04

    Ja te? nosz? purevision. Przez tydzie? soczewki siedz? na oku i nic nie czuc. Mialem juz acuvue oasys, advance, eyeye bioxy ale wszystkie mocno od nich odstawa?y. Jednak firm? Bausch&Lomb nie obchodzi to ?e p?yn Renu jest niekompatybilny z tymi soczewkami i reklamuje te soczewki i p?yn razem w jednych ulotkach. Zrobi?y mi si? od tego ubytki, ale po zmianie na opti free express jest ju? wszystko w porz?dku.
    staininggrid.com - na tej stronie mo?na sobie zobaczyc kompatybilnosc soczewek z plynami.

    Wicko purevision ma tak? sam? przepuszczalnosc jak Air optix N&D i zwyk?e air optix. Przepuszcza 98% tlenu. Bo dk/t tak bardzo si? nie liczy. Wystarczy ?eby soczewka mia?a powy?ej 60dk/t i ju? jest spoko. Zobacz http://www.revoptom.com/index.asp?Artic ... lesson.htm
    no bo to "Baush" ktory podobno uzywa gorszych materialow
    Nie wiem gdzie to wyczyta?e?.
    Ostatnio zmieniony 10 listopada 2007, 22:58 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 listopada 2007, 14:58

    Debian pisze:Cytat:
    no bo to "Baush" ktory podobno uzywa gorszych materialow

    Nie wiem gdzie to wyczyta?e?.
    Debian takie kraza opnie po prostu. Tez sie spotkalem z tym ze Baush uzywa gorszych materialow, spowodowane jest to pewnie tym ze ludzie widza nizsza cene to automatycznie mowia nizsza jakos. A co do dk/t Debian ma racje te 20-kilka dk/t wiecej w przpadku Optixow ND nie robi az takiej( o ile wogle jakas robi) roznicy jak moglo by sie wydawac. Czasem dobry marketing i cyferki potrafia skutecznie zadzialac na wyobraznie klienta :) wezci to pod uwage. Nie zmienia to jednak faktu ze Optixy ND to jak na razie najzdrowsze soczewki na rynku :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 10 listopada 2007, 16:43

    Jesli chodzi u pure vision to chyba nie s? z?e soczewki, du?o ludzi je chwali(Ci hardcorowcy :mrgreen: ). Jednak?e dla mnie by?y wielkie, grube, sztywne i fatalne tak jak ten ich super p?yn Renu. Soczewki czu?em od pierwszego za?o?enia na oczach i musia?em wywala? kazda pare po 2tyg noszenia, dluzej nie wytrzymywalem. Potem zaryzykowalem i now? pare nosilem tydz bez zdejmowania i bylem zaskoczony komfortem, jednakze po tyg wyl?dowa?y w koszu, nie da?o si? ich nosi?. Mysle ze mozna je wyporubowac bo to "najnowsze" soczewki bausha, reszta to g**** hydrozele, a wiec czemu nie,a s? tanie w porownaniu z innymi soczewkami. Jednak radze wyprobowywac je, jednoczesnie konsultujac to z okulista, czyli sprawdzajac jak sie maj? oczy po tyg noszenia, paru dniach, po miesiacu, ja taknie zrobilem i oczy mam nadwrazliwe do dzis, bo cos tam z rogowka mi sie stalo, nie bylo to super grozne, ale konsekwencje czuje do dzis. Wiec podsumowujac:
    soczewki warte wyprubowania, bo niektorze je chwala, nie s? to zle soczewki w parametrach, ale jesli jestes gotow wydac wieksze pieniazki przy okazji dbajac o zdrowie polecam plyny opti free albo solo care aqua/soft z soczewkami nowszej generacji, lepiej skonstruowanych jak np. biofinity :spoko: albo air optix night and day, no albo jednodniowe, tyle ze te sa baardzo kosztowne jesli chodzi o nasz kraj
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 21 listopada 2007, 15:58

    Orientuje sie kto? z Was PureVision ma soczewki o mocy -12??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 listopada 2007, 16:35

    kasiulka1201 pisze:Orientuje sie kto? z Was PureVision ma soczewki o mocy -12??
    sa produkowane tylko do -9 niestety
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 22 listopada 2007, 18:53

    Ehhh czyli dalej jestem skazana na Oasys
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 listopada 2007, 19:02

    kasiulka1201 pisze:czyli dalej jestem skazana na Oasys
    Ciba Vision AirOptix Indyvidual (do -20) silikonowo-hydrozelowe
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 22 listopada 2007, 19:09

    LEMUR pisze:
    kasiulka1201 pisze:czyli dalej jestem skazana na Oasys
    Ciba Vision AirOptix Indyvidual (do -20) silikonowo-hydrozelowe
    Ja narazie dla mnie nie osi?galne.Nie na m??j bud?et
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 listopada 2007, 12:36

    Hm.. Zastanawia?em si? osattnio kiedy zosta?y wprowadzone te silikonowo-hydro?elowe PureVision, bo pono? s? nowe, a ja znalaz?em jakie? tematy z 2002 roku na zagranicznym forum :|
    Kto? wie? ;]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 listopada 2007, 12:52

    sa najlepszymi i najnowszymi soczewkami w ofercie Bauscha i tyle. nikt nie mowi ze sa nowe. Jezeli by patrzec pod tym katem to chyba Oasys albo Biofinity sa wlasnie "nowosciami" :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 listopada 2007, 13:12

    Tak, Biofinity z tego co czyta?em s? po prostu cudem, jednak s? 2x dro?sze od PureVision :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 listopada 2007, 14:17

    Wicko pisze:Tak, Biofinity z tego co czyta?em s? po prostu cudem, jednak s? 2x dro?sze od PureVision :)
    wcale nie sa jakims cudem nie wierz we wszystko co przeczytasz dopoki sam ich nie wyprobujesz tak naprawe nie wiesz nic na ich temat. Piekne reklamy producentow a prawda to dwie rozne rzeczy. Tak wiec dla jednych BF bede cudem dla innych strata pieniedzy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 listopada 2007, 14:40

    Mamy tu na forum u?ytkownika, kt??ry nosi w?a?nie Biofinity i bardzo sobie chwali? maj?c bardzo wra?liwe oczy ;)

    PureVision s? z tego co widz? wzgl?dem Oasys??w twardymi soczewkami i jako? mi si? to nie podoba :/

    Obrazek
    Stanowi? najlepsz? proporcj? ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 listopada 2007, 14:45

    Wicko pisze:Mamy tu na forum u?ytkownika, kt??ry nosi w?a?nie Biofinity i bardzo sobie chwali? maj?c bardzo wra?liwe oczy ;)

    PureVision s? z tego co widz? wzgl?dem Oasys??w twardymi soczewkami i jako? mi si? to nie podoba :/
    Ej ludzie nie wiem kiedy wy sie tego nauczycie. Dobor soczewek to sprawa bardzo indywidualna tu prawo soczewka dla mas nie istnieje. ok zakochany ma i chwali ja mam Purevision i chwale Debian tez narzekamy natomiast na Oasys bo nam kompletnie nie pasuja, inni natmiast chwala Oasys a narzekaja na Purevision czy inne soczewki. Tak to juz jest.

    Tabelka ktora wkleiles zawiera testy ktore ladnie pokazuja nam ze Biofinity sa najlepsze. A teraz zagadka ktora firma zlecila te testy ? .............Tak dokladnie Coopervision (bravo dla Debiana ktory to zauwazyl :brawo: ) gdzies na dole malenkim druczkiem jest to napisane. Tez sie kiedys podniecalem tymi soczewkami, a na dzien dzisiejszy nie moge o nich nic powiedziec znam tylko opinie zakochanego ktory je chwali oraz jeszcze jednej osoby ktora na nie narzeka. Czy bede one dobre dla mnie to sie okaze jak je wyprobuje przynajmniej przez tydzien.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 listopada 2007, 17:57

    Dobra, wspolpracuje z firm? cooper vision, reklamuj?c je itd. wiec moja opinia moze sie wam wydawac subiektywna. Oczywiscie ze kazdy ma inne oko i inaczej reaguje na rozne soczewki. Tobie woozie pasuj? pure vision, komus tam oasys a mi biofinity. Jednakze parametry to inna sprawa. Tutaj wszyscy musimy sie zgodzic iz biofinity maj? najlepsze parametry wsrod soczewek dostepnych na rynku i basta. A to ze komus pasuja a komus nie to sprawa uzytkownika danych soczewek. a to ze badania sa finansowane przez cooper vision, to nie znaczy ze ta firma je wykonuje, ona je tylko zleca i finansuje. Gdyby dane zawarte w tych badaniach czyli tabelki, opis itd. byly nieprawd?, inne firmy produkujace soczewki ktore braly udzial w badaniach przeciwstawilyby sie ze te badania sa nieprawdziwe, a slyszales o czyms takim woozie? To ze badania zleca i finansuje jedna firma, to nie znaczy ze moga sobie mowic co chc? jesli w tych badaniach porownuja swoj produkt z konkurencyjnymi produktami. Teraz jeszcze nie ma zbyt wiele danych na temat biofinitow na rynku Polskim, ale pracujemy juz nad tym...oferta ma przede wszystkim trafic do klienta. A to ze jtd nie pasowaly te soczewki to inna sprawa, on nie skontaktowal sie z okulista i niewiadomo czy jego dyskomfort byl win? soczewek czy tez jego nieprawid?owego u?ycia. Ja bylem u okulisty i wszystko OK. teraz wiem ze nosze swoje soczewki bezpiecznie.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 25 listopada 2007, 22:54

    Tutaj wszyscy musimy sie zgodzic iz biofinity maj? najlepsze parametry wsrod soczewek dostepnych na rynku i basta.
    A to ty jeste? jakim? naukowcem kt??ry pracuje nad soczewkami ?e m??wisz co? takiego?
    Znasz dok?adnie w?a?ciwo?ci tych materia???w? Nie wiesz i ja te? nie wiem. Nie mo?emy takich informacji dosta?.
    A to ze komus pasuja a komus nie to sprawa uzytkownika danych soczewek. a to ze badania sa finansowane przez cooper vision, to nie znaczy ze ta firma je wykonuje, ona je tylko zleca i finansuje. Gdyby dane zawarte w tych badaniach czyli tabelki, opis itd. byly nieprawd?, inne firmy produkujace soczewki ktore braly udzial w badaniach przeciwstawilyby sie ze te badania sa nieprawdziwe, a slyszales o czyms takim woozie? To ze badania zleca i finansuje jedna firma, to nie znaczy ze moga sobie mowic co chc? jesli w tych badaniach porownuja swoj produkt z konkurencyjnymi produktami.
    MYLISZ SI? W 100%. Musz? Ci to wyt?umaczy? jak ma?emu dziecku kt??re si? dopiero urodzi?o i nie wie co to ?wiat. Wida? ?e tobie mo?na wcisn?? co tylko si? da. Dam Ci przyk?ad zwi?zany z komputerami ostatnio. Firma na zlecenie Microsoft robi statystyki system??w operacyjnych na serwerach i ca?kiem przez przypadek system microsoftu ma si? bardzo dobrze http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7664 Ty by? pomy?la? ?e microsoft robi bardzo dobre systemy skoro wszyscy si? na to rzucaj?. Ale potem kto? sprawdza dok?adnie statystyki i okzauje si? http://jakilinux.org/linux/fakty-na-tem ... -serwerow/ ?e to wszystko by?o k?amstwem. Takie rzeczy robi wi?kszo?? firm ?eby zdoby? klienta
    Wydaje si? bardzo wiarygodne. I nikt za fa?szywe informacje nie pozwa? do s?du. Mog? podawa? jeszcze wiele ca?kiem innych przyk?ad??w. Ale mi si? nie chce.
    Ja nie twierdz? ?e to musz? by? z?e soczewki te biofinity, mog? by? dobre, ale napewno nie b?de wierzy? takim testom jak ten. Bo juz widzia?em pi?kn? ulotk? acuvue oasys, gdzie w ka?dym zdaniu pisali jak ?wietne maj? nawil?enie. Jak narazie dla wszystkich kt??rych znam te soczewki s? shitowate ze wzgl?du na nawil?enie, bo po kilku godzinach trzeba je zdj??! A sam te? tak niedawno pisa?e?. Oczywi?cie pewnie s? osoby dla kt??rych s? dobre.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 26 listopada 2007, 08:25

    Ale takie testy system??w operacyjnych itp mo?na zasponsorowa? poprzez dobrasnie odpobiednich kategorii czy pozytywne nastawienie i z?agodzenie opinii recenzant??w.

    W soczewkach chodzi tylko o przepuszczalno?? tlenu i uwodnienie, a w tym te?cie tak?e o to, by by?y jak najbardziej uwodnione, mi?kkie i cienkie.

    I w tej klasie Biofinity s? po prostu najlepsze i nie da si? temu zaprzeczy?.

    Troch? offtop robimy...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 26 listopada 2007, 10:31

    Ale takie testy system??w operacyjnych itp mo?na zasponsorowa? poprzez dobrasnie odpobiednich kategorii czy pozytywne nastawienie
    Pisa?em tylko o statystykach a nie jaki? testach!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 listopada 2007, 10:52

    Panowie to jest tematy o Purevision wiec dosc o Biofinity bo i tak juz zrobilismy off-topa. Jesli chcecie dyskutowac na ten temat to stworzcie nowy albo odkopcie stary. Wszystkie posty nie na temat beda usuwane.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 26 listopada 2007, 14:56

    Tak ,wyobra? sobie ze wspolpracuje z firm? cooper cision i mam bezposredni kontakt z dustrybutorem w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jesli mi mozna wcisna jakis kit to bardzo interesuj?ce. Nie wypowiadam si? na temat jakis komputerow bo obchodz? mnie jak zesz?oroczny ?nieg. jesli chodzi o soczewki to badania nie s? robione pod konkretna marke jak np. biofinity tylko aby sprawdzic i porownac wszystkie pod wzgledem ich wlasciwosci. a to ze badania byly sponsorowane przez cooper vision to nic nie znaczy, bo drugim razem mog? byc sponsorowane przez johnson and johnson, i jeszcze jedno, jesli dla ciebie te testy nic nie znacz?, to w takim razie co ma dla ciebie znaczenie? to ze ktos powie ze soflens 66 s? wygodne?? tyle ze wygoda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. Jesli nie wierzysz w te testy to juz nie masz w co wierzyc, bo duzo informacji na temat twoich pure vision i innych soczewek, ktore slyszysz od swojego okulisty wlasnie s? "kopiowane" za pomoc? slow wlasnie przez okuliste do ciebie. Wlasnie przez takie badanie, wiemy cokolwiek o tych soczewkach orpocz nazwy materia?u z ktorego s? stworzone; i prosze nie usuwac tego posta, bo sprostowanie musi byc
    sorki za wtornego off-topa,
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 108

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości