ODPOWIEDZ Posty: 108
Kilka słów o Purevision
  • Gość

    autor: Gość » 30 grudnia 2008, 17:55

    Pozwoli?em sobie od?wie?y? i napisac moje zdanie o tych soczewkach :)
    Na samym pocz?tku, my?la?em, ?e wreszcie znalaz?em odpowiednie soczewki, niestety myli?em si?. Stwierdzi?em, ?e jak je mo?na nosi? 30 dni bez przerwy to dla tych soczewek 12h codziennego u?ytkowania to jest nic, a ja natomiast s? przypadki, ?e po 8h ju? zdejmuj?, m??g?bym pewnie i wi?cej czasu nosi? lecz nie jest to a? takie bardzo komfortowe dla mnie. Mam te? trudno?ci z zak?adaniem, cz?sto mam tak, ?e po za?o?eniu czuje ?e co? jest pod soczewk?, tak wi?c musze je zdejmowa? i przeczyszcza? dok?adnie, a s? przypadki, ?e za drugim razem to si? nie ko?czy i zn??w op?ukuj?. Pewnego dnia co? mi perfidnie pod soczewk? wlaz?o i tak mnie ku?o, ?e a? musia?em i?? do domu zdj?? soczewki i w na tym oku zrobi?a mi si? do?? widoczna ?y?ka kt??ra nie chce zej??... I do tego, dziwnie mi oczy wysychaj? po nich, ?e takiego uczucia nie mia?em z 2 innymi markami soczewek poprzednio. Stosowa?em do nich p?yn renu, teraz od niedawna mam p?yn oprifree, na razie raz nosi?em soczewki po u?yciu na nich owego p?ynu i nie poczu?em wi?kszej r???nicy. Na razie robie sobie przerwe od tych soczewek, je?eli nic si? nie poprawi to pewnie zmienie soczewki, mo?liwe ?e powr??c? do soflens??w 59 bo by?y odrobin? lepsze, a 2 tygodniowe s? do?? drogie dla mnie.
  • Gość

    autor: Gość » 04 stycznia 2009, 13:46

    a stosuje kto? z Wam mo?e PureVision Toric?
  • dastan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 grudnia 2008, 21:43
    Lokalizacja: Kartuzy

    autor: dastan » 24 stycznia 2009, 23:28

    Witam

    Od 2 miesi?cy nosze soczewki soflens 59. W obecnych czuje si? bardzo dobrze(wgl ich nie czuje), ale w zwi?zku z tym ?e nosze je dosy? d?ugo (16-17h dziennie), to zastanawiam si? czy ze wzgledu na zdrowie oczu nie spr??bowa? nowszych soczewek, czyli np. PV. i pytanie zasadnicze: czy warto?

    u mojego okulisty niemaj? tych soczewek, ale czy m??g?bym np. kupi? je przez internet i p??j?? do okulisty zeby mi sprawdzi? czy le?? jak trzeba?

    I jeszcze takie pytanie- czy mo?ecie poleci? jakiego? okuliste z okolic Tr??jmiasta?
    obecny dopasowa? mi soczewki, sprawdza? czy pasuj? na jakich? urz?dzeniach, ale czytaj?c to forum to wiem ju? ?e powinna by? kontrolna wizyta po tygodniu noszenia, a ja nawet nie wiedzia?em ?e co? takiego mia?o by?, wi?c chcia?bym jeszcze dla pewno?ci i?? do jeszcze jakiego? innego okulisty, najlepiej sprawdzonego ;)

    Pozdrawiam
    Maciek K. "dastan" :papa:

    ps sorry za ortografie, ale staram si?, a i tak nie wszystkie b??dy udaje mi si? wy?apa? :gwizd:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 stycznia 2009, 00:32

    dastan, jasne ?e warto. Jakby co, masz do czego wraca? ;) Najpro?ciej p??j?? do specjalisty, kt??ry ma dobre opinie i posiada te soczewki na stanie. Dlaczego? Z do?wiadczenia forumowego wynika, ?e lekarze po pierwsze s? niech?tni wobec takiej samowolki pacjent??w i mog? by? niemili lub wr?cz odm??wi? obs?ugi, a po drugie pacjenci s? tak natarczywi i nastawieni na zakupiony produkt, ?e nieraz m??wi si? im na odwal to co chc? us?ysze?, ?e soczewki mog? by?, nie s? z?e (co nie oznacza, ?e nie ma do nich zastrze?e? i ?e nie da si? znale?? lepszych).
  • dastan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 grudnia 2008, 21:43
    Lokalizacja: Kartuzy

    autor: dastan » 25 stycznia 2009, 11:03

    Ch?tnie bym poszed? do do specjalisty z dobrymi opiniami, ale pewnie musia?bym si? uda? do Tr??jmiasta, a tam i tak nie wiem do kogo bym mia? i??. W mojej wiosce to s? chyba 2 gabinety okulistyczne gdzie dobieraj? soczewki. W pierwszym to by?em ju? i wyb??r soczewek ograniczony, a dr??gi raczej sobie odpuszcze, bo kolega by? tam i tak go przygotowali, ?e m.in. zawsze p?ucze poemnik na soczewki wod? z kranu, bo tak mu kazali robi? :mur:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 stycznia 2009, 12:39

    A w tym pierwszym maj? soczewki, kt??rymi jeste? zainteresowany? Dobieraj? soczewki, z kt??rymi przychodzi pacjent? Warto zapyta? wcze?niej, np. przez telefon. Mo?e si? okaza?, ?e lekarz, kt??ry nie ma do?wiadczenia z danym modelem albo ma z?e, nie b?dzie go poleca? i odm??wi doboru (ale to bardzo rzadko si? zdarza). A nie ma nic gorszego ni? zmiany na w?asn? r?k?, bez kontroli.

    Kierujesz si? dobrymi pobudkami, wi?c porozmawiaj szczerze z lekarzem, ?e boisz si? wp?ywu zbyt d?ugiego czasu noszenia obecnych soczewek na Twoj? rog??wk?. W dzisiejszych czasach ludzie niepotrzebnie kombinuj? i wciskaj? lekarzom ?ciem?, g???wnie gdy chodzi o kas? i zmian? na najta?sze soczewki.

    Zmiana mo?e by? niekonieczna, skoro na nic nie narzekasz, a oczy s? regularnie badane i w dobrym stanie. Warto te? o tym porozmawia?.
  • dastan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 04 grudnia 2008, 21:43
    Lokalizacja: Kartuzy

    autor: dastan » 29 stycznia 2009, 18:16

    W tym pierwszym to maj? jeszcze airoptixy, wi?c te? by mozna by?o spr??bowa?, tylko s?ysza?em opinie ludzi, kt??rzy przesiadali sie na airoptixy i nie mieli takiej ostro?ci jak w soflensach. W tym drugim maj? oasys'y ale nie chce nosi? miesi?c 2-tygodniowych soczewek
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 stycznia 2009, 22:53

    O innej mocy Optix??w mo?esz na forum troch? poczyta? - to nie jest tak, ?e one maj? zani?one moce, to nie jest ?aden feler ani nie wyst?puje u wszystkich. Zreszt? na doborze bada si? widzenie w soczewkach, wi?c b?dzie wiadomo, czy zmieni? moc.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2009, 22:58

    dastan pisze:przesiadali sie na airoptixy i nie mieli takiej ostro?ci jak w soflensach
    spowodowane innym materia?em. Dobry okulista dobierze tak? moc, kt??ra b?dzie dla ciebie prawid?owa, wiec nie b??j si?, b?dziesz widzia? ostro.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 27 lipca 2009, 14:24

    Odkopuję wątek. Zamówiłem jedną parę Pure vision aby sprawdzić, czy może teraz mi będą pasować. Póki nie otrzymam swoich Biofinity.
    Po 2 latach noszenia Biofinity okulistka mówi:
    naczynka bez zmian
    rogówka bez zmian
    mogę nosić soczewki,
    Więc polecam ;-)
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • jankes82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 31 lipca 2009, 21:24
    Lokalizacja: Olkusz

    autor: jankes82 » 04 sierpnia 2009, 18:50

    Witam, od około 2 tyg próbuję nosić soczewki. Mam krzywiznę 8,6, okulista sprawdził u mnie soczewki o średnicy 14,2 i 14,0 i dobrze leżą oba rozmiary na oku. Jako że pierwsze badanie było w pewnej znanej dużej sieci salonów optycznych, mieli na stanie tylko soczewki Iwear i do tego j&j, niestety mnie odpowiadały tylko Iwear ze wzgledu na krzywizne. (jednak pani doktor dodala ze mogę spróbować z np PureVision) Minęło parę dni i nie mogłem się do nich przyzwyczaić - tzn ciagle czulem cos na oku, a konkretnie na jego gornych i dolnych krawedziach, tak jak by brzegi soczewki tarly o oko, ponadto po 4 godz przy otwieraniu i oka obraz robil sie jak by za mgla.

    Wkurzony ta sytuacja zakupilem na probe jedna pare PV. Pierwsze dwa dni rewelacja w porownaniu do Iwear. Drugiegi dnia noszenia nie czulem ich prawie wcale. Czwartego dnia czyli dziś, nastapił kryzys. Ciagle cos mi przeszkadzalo w oku po zalozeniu soczewki, dodatkowe plukanie i moczenie w swierzym plynie pomoglo, jednak po 3 godz noszenia nie moglem dluzej z nimi wytrzymac - uczucie ze cos jest pod soczewkami, szczegolnie w prawym oku. Po wyjeciu soczewek jeszcze przez pare godzin czułe podczas mrugania ze mam cos pod powieka.

    Jako ze zrobily na mnie dobre wrazenie juz na poczatku noszenia, chcial bym je dalej nosic.

    Zastanawia mnie czy ten moj obecny problem z PV to wina nie przyzwyczajonych oczu (ok tydzien noszenia soczewek) i zbyt dlugiego noszenia (ok 10 godz) zanim oczy przywykna? Przez co podraznilem je sobie na wstepie zamiast przyzwyczajac po np 4 godz, dodam ze Iwear tez nosilem dosc dlugo.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 sierpnia 2009, 18:28

    jankesie;-) Różne mogą być przyczyny. Jeśli dobrze zapoznałeś się z wątkiem, wiesz już, że z Pure Vision ludzie mają bardzo różniące się opinie.
    Myślę, że nie powinieneś tak długo nosić soczewek, jakichkolwiek, jeśli jesteś początkujący. Oko musi się przyzwyczaić i Ty sam, jako do uczucia soczewki na oku. Nigdy nie jest tak, że soczewka pozostaje na oku niewyczuwalna przez cały okres jej noszenia, czasem wyschnie, wtedy trzeba ją nawilżyć. Czasem się przesunie, czasem podrapie. Nie chcę Ciebie straszyć, bo nie ma nic bardziej wygodnego niż szkła kontaktowe:) Ale musisz być świadom tego, że to jednak jest ciało obce i organizm musi się do niego przyzwyczaić.
    Na początek radzę Ci zaopatrzyć się w kropelki nawilżające, polecam Aquify aczkolwiek wiem, że różni forumowicze polecają różne marki, to zależy od Ciebie.
    Następnie daj odpocząć oczom i staraj się dać im czas aby przyzwyczaiły się do szkieł kontaktowych.
    Pamiętaj o higienie. Zapoznaj się z forum, wiedz, że każda soczewka jest inna. Pure Vision mają stosunkowo mało wody, co jest cechą charakterystyczną dla soczewek silikonowo-hydrożelowych (Si-H). Ale to nie znaczy, że są mniej wygodne. Ja również miałem z nimi problemy, czasem nic nie czułem , a zdarzało się że ciągle. Również z sentymentem wracam do Pure Vision, bo miałem w nich wyjątkowo czysty obraz i korygowały abberację, która jest dla mnie uciążliwa. Jednakże jeśli mi znów nie spasują, to z równie dużym sentymentem wrócę do Biofinity, które Tobie mogę polecić z czystym sumieniem.
    Cóż, przyjemnej drogi z soczewkami, nie zniechęcaj się i uzbrój w cierpliwość. Dobranie soczewek to kwestia nawet pół roku, jeśli wypróbowujesz miesięczne.
    Tylko mała uwaga, żebyś zawsze patrzył, czy soczewki są na odpowiedniej stronie. Czasami kłucie, dyskomfort albo podrażnienie może być spowodowane założeniem soczewki na odwrotną stronę. Mówię to, ponieważ początkujący często zapominają( czyt. moja mama). Z rozmachu napomnę Ciebie, że lepiej wybierać soczewki Si-H, zdrowsze i dla większości wygodniejsze, co nie znaczy że dla Ciebie nie będą lepsze hydrożele. Jednak Iwear nie polecam. Ani żadnych oxi coś tam, generalnie nie wierz w bajki pań czy też panów z [nazwa regulamin]. Poczytaj forum, o wiele więcej się dowiesz i bez zbędnych aluzji do konkretnej firmy. Pamiętaj, że każdy salon jest refundowany przez jakąś firmę i w ten zajmują się dystrybucją soczewek np. tylko j&j albo ciba vision. Albo I wear;-)
    Ty jesteś klientem, Ty wymagasz.
    pzdr
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • jankes82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 31 lipca 2009, 21:24
    Lokalizacja: Olkusz

    autor: jankes82 » 06 sierpnia 2009, 10:50

    Dzieki za odpowiedź. Co do pielęgnacji soczewek to przeczytałem wszystko na tym forum i to była pouczająca lektura. Oczywiście stosuję się do tych wskazówek przy pielęgnacji soczewek. Po przedwczorajszym kryzysie wczoraj nie było śladu. Naturalnie czulem PV na oczach ale nie sprawiały żadnych problemów przez ok 6 godz i spokojnie mógłbym nosić je dłużej. Pomimo swej grubości deklasują Iwear, przy których po ok godzinie obraz zachodził mgłą i cały czas czułem ich brzegi przy krawędzi górnej i dolnej powieki.

    Wyczytałem jeszcze gdzieś, że PV powinno się dobierać mocniejsze niż inne soczewki, ze względu na ich grubość. Czyli jak mam -1,5 i -1,25 to powinienem o 0,25 lub nawet 0,5 kupić mocniejsze?
    Z tym jednak chyba wstrzymam się do wizyty u okulisty, gdyż zakupiłem takie same moce jak Iweary czyli -1,5 oko L i -1,25 oko P i wydaje mi się że widzę dobrze, nawet lepiej jest z ostrością niż w poprzednich.

    NA razie moja ocena jako laika jest niemiarodajna, ale ze wszystkich soczewek które próbowałem - Oasys (wyrzuciłem po 1 godzinie), Iwear (pod naklejką pisze CIBA hehe) - PureVision wypadają najlepiej. Mam nadzieję że oko przy dłuższym użytkowaniu będzie je tolerować.
    Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2009, 10:55 przez jankes82, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 sierpnia 2009, 15:24

    iWear to marka sprzedawana przez pewien znany salon, będąca produktami innych uznanych firm, np. Ciba Vision. W zależności od posiadanego modelu mogłeś mieć AirOptix lub Precision UV, tyle że pod inną nazwą.

    To, co wyczytałeś o Purevision, nie jest prawdą. Każde soczewki dobiera się tak, aby pacjent dobrze widział, od tego jest badanie ostrości widzenia po założeniu soczewki w trakcie doboru. Takie reguły jak korekta mocy dla wad powyżej +/-3D lub dla soczewek asferycznych służą tylko do ogólnej orientacji i wszystkie są weryfikowane indywidualnie dla pacjentów.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 11 sierpnia 2009, 21:08

    Dzizys.....
    Niestety, Pure Vision są NIE DLA MNIE, kolejne podejście i klapa.
    Nosiłem trzy dni, pierwszy dzień stwierdziłem, że oczy muszą się przyzwyczaić. Drugi jako tako, lecz trzeci - soczewki w koszu.
    Aktualnie przerzuciłem się na Acuvue advance, które toleruje bez problemu, aczkolwiek obraz jest niestety lekko zamazany. I czy mam -4.5 czy więcej czy mniej, ostrość jest kiepska, ale do wytrzymania. Komfort oceniam na 8 w skali 1-10. PV na 2.
    Ciągle je czułem na oczach, każdy ruch gałką oczną był dla mnie problemem. Soczewka czasem tak zaczynała uwierać, że zacząłem nosić krople nawilżające w kieszeni, aby móc zakroplić natychmiast oczy i niestety i tak dopiero po dłuższej chwili dyskomfort przechodził. Naprawdę, nie wiem co z tymi soczewkami jest nie tak, ale niestety nie są one dla mnie
    Subiektywna opinia.
    Pzdr
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 sierpnia 2009, 10:30

    Może to kwestia grubszych krawędzi? Z tego co tu widzę, Purevision się kocha albo nienawidzi :) A to jedne z niewielu soczewek o niskiej krzywiźnie...
  • endriu36
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 02:23
    Lokalizacja: bialystok

    autor: endriu36 » 16 sierpnia 2009, 23:47

    noszę właśnie bausch&lomb purevision toric b dobrze mi je się nosi nie czuję ich na oczkach
  • BarwyOczu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 września 2009, 12:16
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: BarwyOczu » 17 września 2009, 12:18

    Kazda opinia bedzie inna b okazdy z nas ma juz swoje sprawdzone soczewki. Jezeli Ci pomagaja to okej,czemu by nie nosic dalej.
    Ostatnio zmieniony 17 września 2009, 16:12 przez BarwyOczu, łącznie zmieniany 1 raz.
    Szkła kontaktowe, soczewki kolorowe, płyny – [nazwa - regulamin].PL
ODPOWIEDZ Posty: 108

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości