ubytki nabłonka rogówki
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 29 marca 2008, 00:09

    wiem od przedstawiciela bauscha, czemu? domy?lam si? tylko, ?e przestawiaj? si? na Pure Vision.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 marca 2008, 17:38

    Nawet ze strony bauscha znikn??y soflensy 66, a w USA wycofuj? soflen 59
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 29 marca 2008, 20:57

    No ?adnie, a w moim mie?cie nadal je oferuj? sklepy optyczne i polecaj? okuli?ci.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 marca 2008, 21:33

    Wiele okulist??w ma wiedz? o soczewkach sprzed 20 lat, bo nienormalne jest ?e polecaj? stare hydro?ele soflens 66 jak jest wiele innych soczewek o lepszych parametrach i do tego ta?szych.
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 31 maja 2010, 11:09

    Wczoraj bylam u okulisty i rowniez powiedzial mi, ze mam ubytek w rogowce. Nakazal odstawic soczewki na 2 tygodnie i przepisal krople Tobradex i Oftagel, ktorymi mam zakrapiac oczy 2-3 razy dziennie. Nosze kwartalne soczewki Optima FW zawsze max. 8h nigdy nie przekraczam terminow wymiany i chyba robie wszysko, jak nalezy, a mimo to pojawily sie te ubytki. Widzialam zdegustowana mine okulisty, ktrory raz mowil mi, ze nie wie, czy nadal bede mogla uzytkowac soczewki, a po chwili, ze za 2, 3 tyg powinno sie wszytko unormowac. Dodam,że jestem alergikiem (pylki traw), jezdze codziennie na rowerze i wtedy czuje dyskomfort, ale normalnie na codzien nie mam zadnych objawow, nic mnie nie boli, nie czuje "piasku" w oku, czasem wyskoczy jakieś naczynko krwionosne pod wieczor, ale na nastepny dzien jest wszyskto ok, wice nie rozumiem, czy faktycznie jest coś nie tak z moimi oczmi, czy tez okulista chce zgarnac kolejne 6 dych za wizyte kontrolna??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 maja 2010, 11:15

    Soczewki optima fw - to stara konstrukcja!
    B&L wycofuje / wycofal sie z soczewek kwartalnych - wiec bedzie Pani musiala pod kontrola specjalisty przejsc na inne soczewki

    Alergicy - dla nich zalecane sa soczewki jednodniowe!
    Baska011 pisze:czy faktycznie jest coś nie tak z moimi oczmi, czy tez okulista chce zgarnac kolejne 6 dych za wizyte kontrolna??
    Dziwne myslenie - wazniejsza kasa niz zdrowie oczu.

    Powtarzam to wielokrotnie, ale jakos do niewielu osob to przemawia, wiele dolegliwosci pojawiajacych sie podczas noszenia soczewek NIE zawsze sa odczuwalne jako wszelkiego rodzaju dyskomfort. Natomiast pozniej moze sie okazac, iz ktos uslyszy ze przykro mi, ale nie moze Pan / Pani juz nosic soczewek!
    Baska011 pisze:i chyba robie wszysko, jak nalezy, a mimo to pojawily sie te ubytki
    Widzi Pani, to dlatego tak wazne sa regularne wizyty kontrolne! Sama Pani napisala iz nie czuje dyskomfortu, a jednak... cos sie dzieje!

    Tak, do specjalisty TRZEBA wrocic po okresie leczenia, aby sprawdzic czy wszystko jest OK.
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 31 maja 2010, 11:31

    Dobra rozumiem, ze zdrowie wazniejsze od pieniedzy, ale np. okulista nic mi nie powiedzial, ze B&L wycofuje sie z soczewek kwartalnych a u optyka nadal sie je sprzedaje, co wiecej, jak rozmawiam z optykiem to mowi, ze wlasciwe na nie jest najwiekszy popyt ze wzgledu na cene. Ja sie powaznie zastanowie nad przejsciem na miesieczne. Jeszcze jedno pytanie, moj okulista nie powiedzial mi jak dlugo mam zakraplac oczy kroplami Tobradex, na ultoce nic nie jest napisane, wiec nie wiem czy mam je przyjmować te dwa, trzy tygodnie, nie chcialabym ich przedawkowac? Teraz nie mam mozliwosci skontaktowania sie z okulista,bo wzial urlop i nie mam jak zasiegnac informacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 maja 2010, 12:00

    Odnosnie soczewki Optima FW - informacje sa tutaj (na oficjalnej stronie firmy B&L)
    http://www.promocje.bauschlomb.pl/image ... _vs_38.jpg

    Odnosnie stosowania kropli w Pani przypadku - nie pomoge.
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 31 maja 2010, 13:34

    ok. Dziekuje
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 czerwca 2010, 23:29

    Jeśli nie zdecydujesz się na dobór innych soczewek, to zamień Optimę na miesięczne SofLens38.

    Koniecznie musisz w trakcie leczenia i po zakończeniu chodzić na wizyty kontrolne zanim wrócisz do soczewek i jak już zaczniesz je znowu nosić.

    Jeśli masz wątpliwości, pytaj lekarza na wizycie, nie bój się. Jeśli będzie niemiły, zmień na innego.
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 lipca 2010, 19:17

    dokladnie... musisz teraz zadbac o to i planowac sobie czeste wizyty u lekarza
  • mark
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:11
    Lokalizacja: Wielkopolska

    Zamglony obraz przez ubytki w rogówce?

    autor: mark » 25 lipca 2011, 13:10

    Odświeżę temat :)
    2 tygodnie temu jak byłem u okulisty powiedział, że są ubytki w rogówce i kazał na parę dni ich nie nosić. Przy okazji miałem badanie dna oka. Po tym czasie jednak w soczewkach nadal widzę zamglenie (nie od razu, ale po jakimś czasie od założenia i chyba większy efekt zamglenia niż wcześniej - soczewki wymienione na nową parę), a jak chodzę w okularach również to zamglenie nachodzi co jakiś czas. Nie wiem czy to od rogówki, czy przez wysuszone oko i dlaczego tak nagle dopadła mnie ta dolegliwość, Oasys noszę od paru lat i nie narzekałem.

    Zakraplam oczy kroplami Reflesh, ale pomaga na krótko, oko nie jest raczej specjalnie zaczerwienione. Miałem zmienić soczewki na iWare Supreme. Te soczewki są delikatniejsze dla nabłonka rogówki? A może to przez źle dobrany płyn Max OptiFresh? Zmieniłem na Opti free express dla Oasys i trzeba trochę poczekać aż rogówka się zregeneruje?
  • Meriox
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 października 2008, 10:49
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    Re: Zamglony obraz przez ubytki w rogówce?

    autor: Meriox » 28 sierpnia 2012, 13:36

    mark pisze:Odświeżę temat :)
    2 tygodnie temu jak byłem u okulisty powiedział, że są ubytki w rogówce i kazał na parę dni ich nie nosić. Przy okazji miałem badanie dna oka. Po tym czasie jednak w soczewkach nadal widzę zamglenie (nie od razu, ale po jakimś czasie od założenia i chyba większy efekt zamglenia niż wcześniej - soczewki wymienione na nową parę), a jak chodzę w okularach również to zamglenie nachodzi co jakiś czas. Nie wiem czy to od rogówki, czy przez wysuszone oko i dlaczego tak nagle dopadła mnie ta dolegliwość, Oasys noszę od paru lat i nie narzekałem.
    No i jak z tym zamgleniem, zniknęło?
    Czy czasem zamglenie nie nasila się kiedy otoczenie jest ciemniejsze a źrenica oka się rozszerza?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości