ODPOWIEDZ Posty: 140
Biofinity!?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 czerwca 2008, 10:22

    Diamond32 pisze:czy s? to te same soczewki?
    zapytaj swojego sprzedawce. Jezeli masz watpliwosci.

    dzis przejrzalem sobie jak wygladaja blistry Biofinity, i kazda soczewka wyglada tak samo. Pelne informacje - jak u kazdego innego producenta! Nie ma rozniacych sie od siebie.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Diamond32
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 czerwca 2008, 08:25
    Lokalizacja: MorÂ?g

    autor: Diamond32 » 18 czerwca 2008, 11:12

    Za?o?y?em wczoraj po raz 1 biofinity i jestem bardzo zadowolony :tak:

    S? super mi?kkie, nie czuc ich wog??le. Na razie to opinia na gor?co, musze d?u?ej w nich pochodzi? i wtedy zobaczymy czy s? naprawd? tak dobre.


    Wcze?niej u?ywa?em B&L Softlens(syf), Eyeye Bioxy(niez?e ale mia?y kilka upierdliwych wad), Purevision(bardzo twarde i przez to czasami niezbyt komfortowe, no i dawa?y efekt flary).
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 czerwca 2008, 23:01

    Diamond32 pisze:no i dawa?y efekt flary).
    a coz to takiego ten efekt flary ? moze masz na myslisz 'efekt halo' ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Diamond32
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 czerwca 2008, 08:25
    Lokalizacja: MorÂ?g

    autor: Diamond32 » 19 czerwca 2008, 11:56

    woozie pisze:
    Diamond32 pisze:no i dawa?y efekt flary).
    a coz to takiego ten efekt flary ? moze masz na myslisz 'efekt halo' ?
    Dok?adnie, ale musz? zaznaczy?, ?e u?ywa?em przy nich p?ynu EYEYE, wi?c mo?e to przez to?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 19 czerwca 2008, 15:00

    w?tpie ze to od plynu, ja efekt halo mam przy biofinitach te?, szczeg??lnie w nocy jak to zwykle bywa , jednak ja lepiej widz? w Si;H soczewkach, w hydro?elach w nocy samochodu bym nie poprowadzi?, i tutaj nale?y si? plus soczewkom Pure Vision, w nich efekt halo nie wyst?powa? prawie wcale :brawo:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 19 czerwca 2008, 23:22

    i tutaj nale?y si? plus soczewkom Pure Vision, w nich efekt halo nie wyst?powa? prawie wcale :brawo:
    A ja mam takiego pecha, ?e efekt halo to dla mnie najwi?ksza wada PV ;p
  • Diamond32
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 czerwca 2008, 08:25
    Lokalizacja: MorÂ?g

    autor: Diamond32 » 20 czerwca 2008, 08:08

    Debian pisze:
    i tutaj nale?y si? plus soczewkom Pure Vision, w nich efekt halo nie wyst?powa? prawie wcale :brawo:
    A ja mam takiego pecha, ?e efekt halo to dla mnie najwi?ksza wada PV ;p
    Najgorsze jest to, ?e nie wyprodukowali soczewek idealnych chyba. Wg mnie idealne by?oby po??czenie Biofinity i PV.. :tak:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2008, 18:11

    Diamond32 pisze:?e nie wyprodukowali soczewek idealnych chyba
    raczej musialo by sie znalesc wtedy idealne oko, na ktore idealna soczewka byla by idealna - niemozliwe! :P
  • Karola24
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 czerwca 2008, 20:33
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Karola24 » 21 czerwca 2008, 20:58

    Witam wszystkich! Ja po p???rocznej przerwie w noszeniu soczewek, zacze?am nosi? Biofinity. Niestety soczewki najwyra?niej mi nie s?u??. Od ponad tygodnia mam problemy z ostro?ci? widzenia w tych soczewkach, szczeg??lnie na jednym oku, mo?e to wada techniczna akurat tej jednej soczewki. Zawsze ko?czy si? to b??lem g?owy i nie wiem jaki jest pow??d z?ej ostro?ci. Nie wiem co mam z tym zrobi? i czy to przejdzie.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 21 czerwca 2008, 23:52

    rozumiem ze te soczewki nie ka?demu sluza, ale albo poczekaj jeszcze pare dni albo idz do okulisty, a raczej to drugie, dlatego ze po tak dlugiej przerwie wada mogla uledz zmianie i oko sie odzwyczailo od szkie?. bylas u okulisty?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Karola24
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 czerwca 2008, 20:33
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Karola24 » 22 czerwca 2008, 12:08

    Tak, by?am u okulisty, kt??ry poleci? mi wypr??bowa? Biofinity. Moja wada si? nie zmieni?a przez te p??? roku. Zawsze nosi?am soczewki Frequency 55 one maj? parametry 8.6 i 14.2, biofinity maj? ?rednice 14 i mo?e to co? zmienia. Mo?e tez ta jedna soczewka w kt??rej obraz mi si? szczeg??lnie zamazuje jest wadliwa? Nie wiem dlaczego tak si? dzieje i staram si? zak?ada? te soczewki na 2 - 3 godziny w ci?gu dnia , ?eby nie m?czy? wzroku.
  • Diamond32
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 czerwca 2008, 08:25
    Lokalizacja: MorÂ?g

    autor: Diamond32 » 24 czerwca 2008, 08:52

    Zrobi? ma?e subiektywne por??wnanie, chyba nikt sie nie obrazi? :maruda:


    1.Biofinity 2. PureVision 3.EYEYE
    Komfort: 5 4 4
    Ostro?? widzenia: 4 5 4
    Komfort po d?u?szym zamkni?ciu oczu: 5 5 1
    ?atwo?? nak?adania/zdejmowania: 4 5 2
    Efekt Halo: 4 2 4

    Suma: 1. 22 2. 21 3. 15


    Wszystkie by?y u?ywane z p?ynem EYEYE, skala do 5, czym wi?cej punkt??w - tym lepiej.
    S?aba ocena Eyeye odno?nie ?atwo?ci zdejmowania - soczewki ?atwo si? sklejaj?, odno?nie komfortu po d?u?szym zamkni?ciu oczu (np. przy?ni?cie) - u mnie zawsze zachodzi?y i by?y p???niej m?tne.. Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 24 czerwca 2008, 13:13

    Diamond32 pisze:chyba nikt sie nie obrazi? :maruda:
    Hehe, pewnie ?e nie :P ka?da subiektywna opinia si? przydaje :spoko:
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 stycznia 2009, 14:14

    W?a?nie przyczai?am w jednej z sieci salon??w Biofinity na sztuki pod nazw? EyeOxy. Beznadziejna nazwa, jaka? taka ma?o nowoczesna...
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 stycznia 2009, 20:23

    By?em swego czasu u okulisty, porozmawia?em o biofinity. Za?o?y? mi, le?a wg niego dobrze. Jednak zdecydowanie lepiej nosi mi si? Optix Aqua. Ale faktycznie trzeba przymierzy? pod okiem fachowca aby m??c oceni?, bo obie soczewki le?a tak jak powinny jednak zupe?nie inaczej si? je nosi. Skusi?em si? w?a?nie przez ten w?tek.
    Pozostaje si? tylko cieszy?, ?e pojawia si? coraz wi?cej dobrych soczewek na rynku!
    pozdrawiam
    markowski
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 stycznia 2009, 21:05

    Malla pisze:W?a?nie przyczai?am w jednej z sieci salon??w Biofinity na sztuki pod nazw? EyeOxy. Beznadziejna nazwa, jaka? taka ma?o nowoczesna...
    Sprzedaj? w takiej samej cenie jak Biofinity ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 stycznia 2009, 23:50

    Nie wiem, bo nie wie wiem czy sprzedaj? B, na ich stronie jest info, ?e sprzedaj?, ale nie ma ceny.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 01 lutego 2009, 13:00

    no rzeczywi?cie kiepska nazwa, chocia? ostatnio Cooper Vision wys?a? mi pr??bne soczewki Biofinity i na blistrach ju? by? napis Si-H natomiast ?adnej wiadomo?ci czy to biofinity czy eye oxy. Ponad wszystko pierwsza nazwa bardziej trafiona.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 marca 2009, 00:14

    zaakochany, blister wygląda tak jak opisałeś.

    Od ponad tygodnia jestem i jeszcze tylko przez 2 tygodnie będę użytkownikiem Biofinity. Kupiłam parę, poszłam do lekarza. To był już drugi w tym roku, który nie kazał zdejmować ani nie zrobił bardziej szczegółowych badań, mimo że powiedziałam, że przyszłam głównie na kontrolę. Usłyszałam: powieki ok, soczewki ok, ostrość ok. Zaznaczyłam, że potrzebuję małego bc, na co usłyszałam, że z czasem soczewka traci wodę i się kurczy, więc jak na początku będzie trochę za duża, to potem może się to zmienić. Niestety, soczewki ciągle są takie same, czyli jednak za luźne :( Leżą centralnie, ale poruszają się przy każdym mrugnięciu. Są delikatne, więc nieco trudniej je ściągnąć niż typowe silikony. Podbarwienie jest nieco za słabe.

    To tyle minusów - nie są ani trochę przereklamowane! Materiał jest przyjazny dla oczu, noszenie nie wywołuje wyraźnych zaczerwienień, choć moje żyłki i tak wystają bardziej w porównaniu do gołych oczu. Są wygodne i nie wysuszają oczu, ale może za krótko noszę, by to stwierdzić. Świetnie sprawują się w mojej pracy, która polega na 8-godzinnym gapieniu się w monitor - nie sprawiają mi wtedy problemów z ruchomością, bo rzadziej mrugam, a mimo to nie czuję potem potrzeby ich zdjęcia. Gdyby były mniejsze, to bym przy nich została. Polecam! A tymczasem poczekam na Avairę, chyba jestem skazana na 2-tygodniówki.
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 października 2010, 16:53

    Czy wyszło coś lepszego, niż Biofinity/Avaira?

    I czy tylko ja mam problemy z zauważeniem ich na oku?
ODPOWIEDZ Posty: 140

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości