ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
piekące oczy
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    piekące oczy

    autor: kos » 13 lutego 2007, 23:16

    zak?adam temat z lekk? obaw? czy nie zostanie zamkni?ty/usuni?ty... dobrze chocia?, ?e lekarze nie przyj?li zwyczaj??w panuj?cych w internecie i jak si? o co? ich zapyta to odpowiadaj? zamiast wyprasza? z gabinetu i odsy?a? do najbli?szej biblioteki medycznej

    zatem tak...

    mam soczewki kontaktowe firmy J&J.. pierwszego dnia po za?o?eniu ich w gabinecie u okulisty nie by?o absolutnie ?adnych dolegliwo?ci ze strony oczu... widzia?em idealnie, dawno tak dobrze nie widzia?em o ile kiedykolwiek... jednak po jakim? czasie soczewki mia?em zdj?? i zdj??em... p???niej mia?em potworne problemy z ich na?o?eniem... ale kiedy si? w ko?cu zacz??o udawa? to co za?o?y?em soczewk? oko zaczyna?o mnie strasznie piec i natychmiast musia?em j? zdj??...

    poszed?em wi?c zn??w do okulisty... obejrza? soczewki, czy si? nie uszkodzi?y... oczy czy co? si? tam nie sta?o i soczewki na oczach i stwierdzi?, ?e wszystko jest w porz?dku... kaza? mi jaki? czas odczeka? i wytrzyma? pieczenie, bo mo?e oczy si? przyzwyczaj?, ale p??? godziny m?czenia si? na nic si? zda?o... powiedzia?, ?e mo?e mam nadwra?liwe oczy i mo?e nie b?d? m??g? ich nosi?...

    pomy?la?em, ?e mo?e to wina p?ynu i poprosi?em o inny... ale z innym dzieje si? to samo...

    tyle tylko, ?e ca?y czas pami?tam te kilka godzin kiedy pierwszego dnia mia?em soczewki i widzia?em idealnie... czemu wtedy nie przeszkadza?y? a mo?e to dlatego, ?e wtedy jak okulista mi je zak?ada? mru?y?em oczy i wpu?ci? mi jakie? krople... co to mog?y by? za krople? czy mo?e one wtedy jako? mog?y znieczuli? oczy?

    bo teraz co za?o?? soczewk? to tak jakby mi kto? wsypa? do oka ?y?eczk? soli... oko strasznie piecze, robi si? czerwone i ca?y czas ?zawi... jak tylko zdejm? soczewk? natychmiast wszystko wraca do normy....
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:24 przez kos, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lutego 2007, 23:23

    kos pisze:zak?adam temat z lekk? obaw? czy nie zostanie zamkni?ty/usuni?ty... dobrze chocia?, ?e lekarze nie przyj?li zwyczaj??w panuj?cych w internecie i jak si? o co? ich zapyta to odpowiadaj? zamiast wyprasza? z gabinetu i odsy?a? do najbli?szej biblioteki medycznej
    Twoj poprzedni post zostal zamkniety tylko dlatego ze odpowiedz na podobny problem pojawila sie na forum... ot co!
    Poza tym postaw sie na czyims miejscu jakby mial co kilka postow odpowiadac na ten sam problem, czy nie warto zadac sobie odrobine trudu i przeszukac to co juz jest?

    Ale wracajac do Twojego problemu...
    to nie wiem, nie napisales co to za soczewki poza firma, niekorzy sa (bardzo, bardzo rzadko) uczuleni na soczewki silikonowo-hydrozelowe (lecz nie spotkalem sie z przypadkiem aby tak nagle od razu)
    Nie napisales tez z jakich plynow korzystales... oraz to czy jak udales sie ponownie do specjalisty to czy zalozyl Ci soczewke i zobaczyl efekt o ktorym piszesz... wtedy mozna bardziej pomoc i zaradzic. Mysle, ze jakbys zalozyl taka soczewke u specjalisty podczas tej drugiej wizyty, to moglby zobaczec co ona powoduje
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    autor: kos » 13 lutego 2007, 23:37

    zobaczy? co soczewka powoduje... obejrza? oczy i soczewki... powiedzia? tyle, ?e albo oczy si? przyzwyczaj?, albo nie... je?li nie to niestety nie b?d? m??g? ich nosi?...

    soczewki to: Acuvue Advance for Astigmatism z Hydraclear
    pierwszy p?yn: Opti-Free express
    drugi p?yn, aby sprawdzi? czy to nie wina p?ynu: Sauflon All in one light for sensitive eyes

    acha i dodam jeszcze, ?e moim zdaniem to wina p?ynu, bo jak palec umocz? w p?ynie i przy?o?? do oka to te? mnie szczypie w tym miejscu
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 14 lutego 2007, 14:01

    Tez mnie kiedys szczypaly oczy po jednym plynie i byl to chyba wlasnie Sauflon, tego pierwszego nie mialam wiec nie wiem, moge ci tylko polecic dobry plyn a mianowicie Solo care aqua, wiem ze moze nie chce ci sie wyprobowywac kazdego plynu po kolei..bo nie wiadomo czy to przyniesie efekt..no ale moze kup mala buteleczke na sprobowanie:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lutego 2007, 14:20

    eva pisze:no ale moze kup mala buteleczke na sprobowanie:)
    albo popros specjaliste o plyn wielkosci 60ml, ktory NIE jest w sprzedazy, jest on dodawany do starterow.
    Najmniejszy w sprzedazy jest 120, ale faktycznie, zbyt kosztowne bedzie tak kupowanie kazdego plynu po kolei.

    Aha! czy ten efekt byl jak zalozyles soczewki prosto po wyciagnieciu z opakowania? Jezeli go nie bylo, tzn ze faktycznie moze byc kwestia plynu.
    Jezeli taki efekt byl z zaraz swiezo wyciagnietymi soczewkami i nie mialy jeszcze kontaktu z plynem to kwestia soczewek to bedzie.
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    autor: kos » 14 lutego 2007, 21:24

    Wygl?da?o to tak:
    - okulista pokaza? mi soczewki, p?yn pojemniczek, nala? do pojemniczka p?yn
    - wyj?? ?wie?e soczewki i pr??bowa? mi za?o?y? na oczy, ale za bardzo mru?y?em to w?o?y? je do pojemniczk??w z p?ynem i wpu?ci? mi do oczu jakie? krople
    - potem za?o?y? mi soczewki i kaza? poczeka? 20 minut... nic nie piek?o, widzia?em znakomicie
    - potem uczy? mnie jak si? zak?ada zdejmuje soczewki, jak si? z nimi obchodzi? itp... ja te? mia?em sam za?o?y? i zdj?? soczewki... po kilku pr??bach z jego pomoc? jako? si? uda?o... w mi?dzy czasie soczewki kilka razy by?y moczone w p?ynie
    - p???niej wr??ci?em do domu, na oczach mia?em ca?y czas soczewki, ?adnych dolegliwo?ci nie by?o... acha dosta?em taki sam p?yn jakiego u?y? okulista z tym?e nowy, zapiecz?towany
    - w domu przez wiele godzin nie uda?o mi si? za?o?y? soczewek, nast?pnego dnia bola?y mnie oczy i nawet nie pr??bowa?em, kolejnego dnia zn??w kilka godzin si? m?czy?em, ale w ko?cu si? zacz??o udawa?, tylko ?e teraz piek?y mnie ju? oczy
    - kolejnego dnia poszed?em do okulisty i on obejrza? oczy, soczewki, za?o?y? mi soczewki i kaza? poczeka? p??? godziny... nic nie pomog?o, ca?y czas oczy piek?y... jego zdaniem to raczej kwestia nadwra?liwo?ci oczu.. ale poprosi?em o inny p?yn i go dosta?em, tym p?ynem niestety te? oczy mnie szczypi?

    pytanie - dlaczego nie szczypa?y pierwszego dnia? czy mo?e to by? kwestia kropli, kt??re mi wpu?ci? do oczu?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 lutego 2007, 11:06

    jezeli dbasz o to by soczewki byly czyste tak samo jak twoje lapy to ja nie wiem co tu nie gra moze twoje oko nie toleruje tej soczewki. Pisales ze nie mogles zalozyc soczewki przez wiele godzin a potem co ? udalo ci sie ? i dopiero wtedy bylo niewygodnie i oczy szczypaly ??
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    autor: kos » 16 lutego 2007, 12:19

    tak dopiero potem... ale teraz mam na sobie soczewki i prawa ju? nie szczypie, a lewa troch?...

    mam podejrzenia, ?e to nie wina soczewek (dba?em o nie zawsze by?y w ?wie?ym p?ynie) i nie wina p?ynu ... ale w?a?nie r?k... oczywi?cie my?em je za ka?dym razem, jednak w jaki spos??b nale?y my? r?ce? ot??? namydli?em, dok?adnie sp?uka?em i wytar?em oczywi?cie papierowym jednorazowym r?cznikiem

    ale nawet je?li umytymi r?kami dotkn? do szk?a to na nim zostaje odcisk, a wi?c co? chyba na tych palcach jest... jaka? warstwa potu chyba

    pomy?la?em, ?e pewnie to mnie szczypie i wczoraj my?em r?ce przez kilka minut, aby to zmy?... soczewki po za?o?eniu nadal szczypa?y, ale jak pole?a?y ca?? noc w p?ynie, kt??ry nie mia? kontaktu z palcami i dzi? tak samo d?ugo my?em r?ce to by?o ju? zupe?nie inaczej...

    podejrzewam, ?e by?o tak: mia?em ogromne problemy z za?o?eniem soczewek, nadal udaje mi si? to dopiero za kt??rym? razem, denerwowa?em si? i poci?y mi si? d?onie i to ten pot mnie szczypa?

    ale teraz chyba b?dzie ok :ot:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 lutego 2007, 13:21

    wiesz co na razie pewnie schodzi ci dlugo z zakladaniem, podrazniasz oczy wiec nie dziw sie ze one pieka od kilkukrotnych prob no i nie zapomniaj ze jeszcze chcesz wsadzic sobie cos do oka kotre wczesniej nie bylo przyzwyczajone do takich rewelacji. To przejdzie z czasem kiedy nie bedziesz tak meczyl oczu wkladaniem soczewek a same oczy przyzywczaja sie do obecnosci "ciala obcego" :P.

    Z tym mycie to tez bez przesady trzeba uwazac i dbac o higiene ale wystarcz raz a porzadnie umyc rece i dokladnie splukac osuszyc bo chocbys myl i z 1000 razy nie masz pewnosci ze jakies wlokno czy chocby pylek nie zostanie na rekach
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 22 lutego 2007, 10:40

    Te? mam takie objawy (ostre pieczenie oka, ca?e czerwone, ropienie), gdy po kr??tkim czasie snu musz? wsta? o 5-ej rano i za?o?y? soczewki na oko, gdy powieki prawie si? nie otwieraj?...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 12:46

    Mnie r??wnie? oczy szczypi?, piek? i nie mog? za?o?y? soczewek

    W ko??u co u Ciebie by?o to wynikiem?
  • elizok
    Posty: 0
    Rejestracja: 23 stycznia 2018, 16:04

    Re: piekące oczy

    autor: elizok » 23 stycznia 2018, 16:05

    też często po soczewkach pieką mnie oczy i nie ma znaczenia czy są to soczewki jednodniowe czy miesięczne, chyba jedyny ratunek w regularnym stosowaniu kropli, bo jak zakraplałem sobie hialeye free to był spokój, ale niestety z moja systematycznością to tak sobie, trzeba będzie się jakoś zmobilizowac, bo szkoda ze szkieł rezygnowac
  • filemona
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 grudnia 2016, 10:07

    Re: piekące oczy

    autor: filemona » 09 marca 2018, 13:09

    Właśnie to jest najczęstszy problem z soczewkami. Myślę, że to jest kwestia źle dobranych szkieł lub nadmiernego wysuszenia oczu. Jeśli krople nie pomagają to trzeba pójść do okulisty i poprosić o dobranie innych szkieł. Jak coś to trzeba będzie po prostu pozostać przy okularach.
  • Marysia
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 lutego 2019, 00:02

    Re: piekące oczy

    autor: Marysia » 21 lutego 2019, 01:27

    Witam.
    Mam podobny problem - nie moge nosic soczewek a bardzo by mi to ułatwiło zycie :( Jak na razie jestem zmuszona chodzic w okularach:(
    Próbowałam juz roznych soczewek: J&J, Acuve, niedawno u okulisty dostałam: Asphere zielone jednodniowe i Sphere fioletowe jednodniowe ( tak było napisane na opakowaniu), od wczoraj probuje kolejnych: Cooper Vision Clariti Elite. Byłam badana przez trzech lekarzy, moja wada to - 2,5 na oboje oczu. Kiedy pytałam lekarzy o moje parametry od dwoch usłyszałam : "Aaaa.. nie ma to większego znaczenia"... masakra :( Nie wspomne ile kasy juz wydałam :( Ze względu na uprawiany sport nadal się nie poddaje w poszukiwaniach.. Proszę o pomoc, może ktoś coś podpowie???
    Moje objawy:
    Po założeniu soczewek przez pierwsze pol godziny jest ok, nawet ich nie odczuwam, potem się zaczyna: kłucie w oczach, uczucie ciała obcego, pieczenie, im dłużej sa na oczach tym gorzej. Probowałam tez kropli - pomogło na pare minut. Gdy skupiam wzrok bez mrugania wytrzymuje max 5 sekund, potem obraz sie zamazuje, widze jak za mgła. Musze mocno pomrugac aby dolegliwości ustapiły lub potrzć oko. Efekt jest taki, ze bedac w soczewkach musze cały czas mrugać, przymykać na kilka sekund powieki, badz przetrzec oko aby na chwilke dolegliwości ustąpiły.
    W zaleznosci od producenta wytrzymywalam w soczewkach raz 3 godz, 6 godz, kiedys 10 godz, ostatni nawet 14 ale cały czas mam dyskomfort :( Nadmienie ze w pracy gdzie grzeją kaloryfery jest gorzej, na świeżym powietrzu troche lepiej. Używałam już soczewek jednodniowych i miesięczych, przy miesięcznych jest troche lepiej.
    Pytałam lekarza czy jest to zespol suchego oka, powiedział, że nie, stwierdził ze mam zbyt rzadkie lzy i dlatego. Kazał przyjmowac więcej kwasów omega-3. Proszę o pomoc!! :(
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: piekące oczy

    autor: optometrysta.pl » 23 lutego 2019, 08:58

    Widocznie jest jakaś inna przyczyna problemu, dzieje się tak zazwyczaj gdy użytkownicy nie korzystają zamiennie soczewki - okulary. Zmiana soczewek i "próbowanie" kolejnych nie jest dobrym rozwiązaniem. Należało by dogłębnie sprawdzić stan oczu u specjalisty, który dobiera i aplikuje soczewki kontaktowe. Proszę takiej osoby szukać odnośnie pomocy.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości