ODPOWIEDZ Posty: 177
Krzywizna soczewki
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    Krzywizna soczewki

    autor: eva » 11 lutego 2007, 13:31

    Nosialam soczewki acuvue2, ktore mialy srednice 8,7. Teraz nosze oasys ktore maja 8,4. No i w sumie to nie bylam u okulisty tylko w salonie optycznym. Dostalam te soczewki bez sprawdzania czy pasuja, bo podobno zarowno 8,7 w acuvue 2 jak i 8.4 w oasys to sa krzywizny standardowe. No i nie mam zadnych problemow, wiec czy powinnam mimo to wybrac sie do okulisty zeby sprawdzic jak sie sprawuja nowe soczewki?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez eva, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 13:37

    no wlasnie jak to jest ze niektore soczewki maja np po 2 krzywizny a inne tylko jedna ?? tzn ze np noszac wczesniej soczewki 8.7 BC nie moge zalozyc innych z BC 8.4 ? Jezeli maja tylko jedna BC wlasnie 8.4 ?? przeciez te soczewki nie sa produkowane tylko dla jednej grupy ludzi.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2007, 13:54

    Krzywizna soczewki do dopasowaniu to nie wszystko, wazna oprocz krzywizny jest takze srednica i te dwa parametry sa razem istotne a nie kazdy rozpatrywany z osobna.

    woozie, a kto powiedzial ze nie mozesz? Dla
    AIR Optix BC: 8,6 DIA; 14,2
    np lepsza bedzie jako alternatywa
    AIR Optix Night&Day BC: 8,4 DIA: 13,8
    niz BC: 8,6 DIA: 13,8

    Poza tym na tym wlasnie polega problem doboru soczewek, ze nie mozna wiedziec co bedzie OK, zanim sie nie zalozy, nie sprawdzi pod lampa szczelinowa jej ruchomosci itp.

    Ja tez nie bede bral odpowiedzialnosci za stwierdzenie ze ta i ta bedzie lepsza od tej czy tamtej... wiesz dlaczego? Bo to co napisalem o lepszym "lezeniu" soczewki nie jest regula!
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 11 lutego 2007, 14:04

    no a jezeli srednica jest ta sama?? a krzywizna inna?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2007, 14:06

    eva pisze:no a jezeli srednica jest ta sama?? a krzywizna inna?
    no to chyba logiczne? ze dla tej samej wielkosci soczewki (srednicy jej) bedzie albo bardziej stroma, albo bardziej plaska. Bo nie zmieniamy jej srednicy.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 11 lutego 2007, 14:10

    uzupe?niaj?c wypowied? LEMURA:
    Aktualnie soczewki maj? nieco inna konstrukcj? powierzchni wewn?trznej, aktualnie jest ona najcz??ciej asferyczna. Pozwoli?o to na zastosowanie tylko jednej krzywizny dla wszystkich soczewek z danej grupy. Nie znaczy to jednak ze b?d? one pasowa?y wszystkim i zawsze przed zmian? soczewek nale?y uda? si? do specjalisty w celu poprawnego dobrania soczewek.
    Ponadto aktualne materia?y kt??re s? du?o bardziej tlenoprzepuszczalne powoduj? ?e soczewki mozna dobiera? nieco cia?niejsze, przy wcze?niejszych materia?ach zbyt ciasne dobranie mog?o spowodowa? niedotlenienie rog??wki z wszystkimi konsekwencjami.
    I jeszcze jedno, zawsze nale?y zachowa? zdrowy rozs?dek przy przed?uzonym noszeniu soczewek kontaktowych. Nawet soczewki o bardzo wysokim wsp???czynniku tlenoprzepuszczalno?ci mog? doprowadzi? do komplikacji...
    Ala
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 11 lutego 2007, 14:11

    LEMUR pisze:
    eva pisze:no a jezeli srednica jest ta sama?? a krzywizna inna?
    no to chyba logiczne? ze dla tej samej wielkosci soczewki (srednicy jej) bedzie albo bardziej stroma, albo bardziej plaska. Bo nie zmieniamy jej srednicy.
    wiesz to akurat wiem..chodzilo mi o to czy moge nosic obydwie te soczewki bez problemu.. ale nie wazne..
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 14:11

    no prosta sprawa lemur kazde oko jest inne :) soczewki to nie skarpetki i chyba kazdy to rozumie :)a ze ktos cos robi na wlasna reke to juz jego sprawa przeciez nikt tu nie prosi zebys bral odpowiedzialnosc jak przez swoja glupote sobie wzrok ktos zespsuje bo rownie dobrze moglbym cie poprosic o zwrot pieniedzy lub naprawe jak mi sie zepsuje telewizor czy pralka :P

    piszesz ze oba te czynniki maja wplyw no ale jak ja wspomnialem takie Purevision maja jedna krzywizne i jadna srednice wiec co w takie sytuacji ? tu juz nie ma jak wybierac albo ci ta soczewka "spasuje" :P albo nie :/ twoj wybor to sie ogranicza tylko do mocy i tyle
    No chyba ze ja jestem zle poinformowant w sprawie Purevision :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2007, 14:15

    eva pisze:wiesz to akurat wiem..chodzilo mi o to czy moge nosic obydwie te soczewki bez problemu.. ale nie wazne..
    aha, bo wiesz, z Twojego pytania nie odczytalem podtekstu!

    Wiesz, mozesz wszystko. Jednak soczewka bardziej plaska moze powodowac problemy w jej czesci brzegowej, moga jej krawedzie lekko odstawac od rogowki
    Przy zbyt ciasnej, bedzie zbyt duzo "powietrza" pomiedzy jej centralna czescia a rogowka, a brzegi beda zbyt mocno ocieraly o rogowke co prowadzi do zaczerwienienia rabka rogowki a te "powietrze" moze powodowac zamglenie obrazu po jakims czasie po otwarciu oka... soczewka jakby sie przyklei, co spowoduje lepsze widzenia a po jakims czasie powroci do pierwotnej pozycji, stad takie osoby beda skarzyly sie na dobre widzenie w miare po otworzeniu oka (po mrognieciu) a odwrotnie gdy ta soczewka bedzie za plaska, wtedy soczewka bedzie "jezdzila" po oku i zanim powroci na swoja pozycje bedzie obraz niezbyt ostry, niezbyt komfortowy... czyli bedzie OK kilka chwil po mrugnieciu.

    Wiec po to sa rozne rodzaje soczewek, rozne srednice i krzywizne aby mozna miec wiekszy zakres do dyspozycji dopasowujac soczewki.

    Natomiast ode mnie nie uslyszysz stwierdzenia ktore mozna nosic jezeli mialem/mialam nosilem/nosilam wczesniej takie i takie o takich parametrach. Bo nie zawsze jest to regula. A ja takiej odpowiedzialnosci nie wezme.
    Ostatnio zmieniony 11 lutego 2007, 14:40 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 14:27

    lemur czy podobne zamglenia moga wystepowac w wypadku za "duzej, lu?nej" soczewki ??
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2007, 14:29

    wooozie, tez moga, gdyz taka soczewka niezbyt szybko powraca na swoje prawidlowe miejsce... wiec zanim dotrze - taki efekt moze byc odbierany wlasnie jako niewyraznosc obrazu po szybszym ruchu oka, lub po jego otwarciu.
    Takze efekt ten moze wystepowac w obu przypadkach, jednak w tym "luzniejszym" nie bedzie dochodzilo do mocniejszego podraznienia rabka rogowki

    ps. wyedytowalem poprzednia wypowiedzi uzupelniajac ja.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 14:41

    yhm :) thx no to ciekawa sprawa bo mi faktycznie czasem wydaje sie jakbym widzial za mgla ;/ (nie mowie tu o soczewkach na skraju terminu przydatnosci tylko o nowych) ale tylko czasami zwlacza kiedy szybko ide lub biegne :P. druga sprawa ze okulista rzeczywisicie powiedzial mi ze mam stroma rogowke ale przepisal soczewki 8,7/14mm czyzby jego blad ?? nosilem 3 rodzaje soczewek wszystkie o dokladnie tych samych parametrach i w wszystkich podbny efekt.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2007, 14:43

    To moze udaj sie ponownie aby zaproponowal Ci inne rozwiazanie, sprawdzil jak soczewka zachowuje sie na oku... przewaznie do testu mozna podejsc po okolo 10-20minutach od zalozenia soczewki - dlatego dobor soczewek to nie 30minut :)

    Udaj sie do niego na wizyte kontolna w soczewkach i niech sprawdzi jej ruchomosc, rotacje itp...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 14:54

    bylem juz 2 razy wiec by powiedzial chyba ze sie boi przyznac do bledu. wiekszosc osob chodzi zaklada i wychodzi nie ma pojecia ani co to BC DIA i wogole ich wiedza ogranicza sie do tego jaka maja pozniej kupic soczewke wiec czasem zdarzaja sie kanty :/ niestety :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    krzywizna soczewek

    autor: niolka » 03 marca 2007, 18:31

    Na wst?pnie wspomn?, ?e mam astygmatyzm, moja wada wzroku to:
    -prawe oko -0,75
    -lewe oko -1.

    By?am na badaniu u optyka i przepisa? mi soczewki FokusToric, a ich parametry to:
    -krzywizna 8.9,
    -?rednica 14.5,
    -cylindr -1,
    -moc soczewki -0,00 (nie wiem co to),
    -o? cylindra 90.

    Chcia?abym zmieni? te soczewki poniewa?, maj? one niebieskie zabarwienie, kt??re podobno pomaga manipulacj? przy operowaniu soczewk?, ale mnie zmieniaj? kolor oczu z czego jestem bardzo niezadowolona bo m??j kolor oczu jest rzadko spotykany.

    Problem pojawia si? z krzywizn?. Mianowicie inne firmy nie proponuj? soczewek dla astygmatyk??w o krzywi?nie 8.9. Wi?c mam pytanie czy np. soczewki o krzywi?nie 8.7 bardzo i inaczej uk?ada?yby mi si? na oku?

    W Internecie znalaz?am (jak mi si? wydaje) odpowiednie soczewki dla mnie: PureVision Toric, tylko one w?a?nie maj? krzywizn? 8.7, s? lepiej uwodnione ni? FokusToric no i s? bez ?adnych niebieskich zabarwie?. B?d? te? inne soczewki Proclear Compatibles Toric, kt??re maj? te? lepsze uwodnienie, a ich krzywizna to 8.8 (ju? bardziej zbli?on? do mojej dobranej przez optyka).

    PS. Wspomn?, ?e by?am dobra? soczewki ponownie u optyka i nie mogli mi nic zaoferowa? w zamian opr??cz tych samych czy te? ACUVUE® TORIC, kt??re s? 2-tygodniowe i sporo dro?sze.
    Ostatnio zmieniony 04 marca 2007, 13:24 przez niolka, łącznie zmieniany 3 razy.
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 03 marca 2007, 19:31

    Nie wiem jak to jest.Ale w moich poprzednich soczewkach nie pami?tam firmy mia?am inn? krzywizn? ni? mam teraz.

    Poczekaj na Lemura on napewno ci pomo?e ;)
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    autor: niolka » 03 marca 2007, 22:15

    woozie pisze:wiekszosc osob chodzi zaklada i wychodzi nie ma pojecia ani co to BC DIA i wogole ich wiedza ogranicza sie do tego jaka maja pozniej kupic soczewke wiec czasem zdarzaja sie kanty :/ niestety :/
    Zgadzam si? z tym.. W?a?nie m??j jest taki przypadek.. Przysz?am, zbadali, za?o?yli, nauczuli zak?ada? i zedjmowa?, zap?aci?am kupe kasy i to na tyle, ?adnych wiadomo??i co do parametr??w soczewek.. Wszystkiego musze si? teraz sama dowiadywa?.. Wkurza mnie te? to, ?e Polska jest tak ograniczona pod wzgl?dem soczewek.. Za granic? mo?na dostac oczopl?su od ilo?ci i rodzaju soczewek.. A na Polskim rynku dzia?a tylko pare firm, kt??re mo?na zliczy? na palcach r?ki.. A je?li chodzi o astygmatyzm to wog??le taki wyb??r, ?e szok..
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 00:59

    niolka pisze:A na Polskim rynku dzia?a tylko pare firm, kt??re mo?na zliczy? na palcach r?ki.. A je?li chodzi o astygmatyzm to wog??le taki wyb??r, ?e szok..
    hmm no tak sie sklada ze wg mnie u nas wcale nie jest tak zle jesli chodzi o soczewki w Polsce dostepne sa wszystkie najlepsze firmy ktore maja spora game soczewek i kazdy znajdzie cos dla siebie. Z ciekawosci przejrzalem zagraniczne sklepy i nie znalalzem tak jakiegos specjalnego nawalu innych firm J&J Baush&Lomb CibaVision Coopervision AMO i Hydron to wszystko znajdziesz w Polsce nie mow mi ze z tej oferty nie ma co wybierac.
    Jesli chodzi o astygmatyzm to rzeczywiscie tu wybor jest znacznie mniejszy srednio 1-2 rodzajow na producenta :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 01:06

    to nie jest tak ze jezeli przedtem nosilas soczewki o krzywiznie 8.9 to te 8.7 nie beda dla ciebie :) Wydaje mi sie ze jezeli te nowe soczewki beda mial mniejsze DIA niz te z 8.9 to wyjdzie prawie na to samo :) Nie jestem jednak na 100% pewny czy ten astygmatyzm cos tu nie komplikuje :P Poczekamy na lemura on ci powie jak to jest na prawde :) Btw przegladnij porzadnie caly ten temat mozna sie z niego dowiedziec kilka ciekawych rzeczy zwlaszcza z wypowiedzi ali i lemura :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    autor: niolka » 04 marca 2007, 12:57

    woozie pisze:to nie jest tak ze jezeli przedtem nosilas soczewki o krzywiznie 8.9 to te 8.7 nie beda dla ciebie :) Wydaje mi sie ze jezeli te nowe soczewki beda mial mniejsze DIA niz te z 8.9 to wyjdzie prawie na to samo :)
    Wi?c tak: zadzwoni?am do innego opytka i zapyta?am si? jakiej firmy proponuj? soczewki. Odpowiedzia?, ?e B&L, ale po tym jak powiedzia?am, ?e mam krzywizn? 8.9 on stwierdzi?, ?e te mi nie b?d? pasowa? bo maj? krzywizn? 8.7. Wi?c my?la?am, ?e rzeczywi?cie ta krzywizna nie mo?e by? inna ni? t?, kt??r? dopasowa? mi optyk w [nazwa regulamin].
    woozie pisze:przegladnij porzadnie caly ten temat mozna sie z niego dowiedziec kilka ciekawych rzeczy zwlaszcza z wypowiedzi ali i lemura :)
    Oczywi?cie, ?e przej?a?am zanim za?o?y?am ten temat..

    Teraz si? zastanawiam co ja mam zrobi?? Czy jest jaki? optyk, kt??ry proponuje wszystkie rodzaje soczewek dla astygmatyk??w, tak ?ebym mog?a ja wybiera? w soczewkach a nie soczewki we mnie? I tak ?ebym mog?a poprzymierza? nie zwracaj?c na koszty? Dlaczego to wszystko jest takie trudne? Ju? 4 dzie? siedze w internecie i mam tego dosy?!
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 04 marca 2007, 13:14

    niolka, proponuj? uda? si? osobi?cie do optyka i wyja?ni? problem, ale oczywi?cie najlepiej by optyk mia? te wszystkie wymagane soczewki do test??w, by m??c je por??wna?. Jak ju? pisano krzywizna to jedno, a DIA to drugie :) zreszt? tak na sucho nie da si? okre?li? czy soczewki o innej krzywi?nie te? b?d? pasowa? to trzeba sprawdzi? na badaniu.

    powodzenia

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    autor: niolka » 04 marca 2007, 13:14

    Lemurku jakbym przyjecha?a do kt??rego? z Waszych oddzia???w to ile zap?ace za badanie i dob??r soczewek?

    [ Dodano: 04 Mar 2007 01:21 ]
    wolbashi pisze:, proponuj? uda? si? osobi?cie do optyka i wyja?ni? problem, ale oczywi?cie najlepiej by optyk mia? te wszystkie wymagane soczewki do test??w, by m??c je por??wna?
    Oczywi?cie, ?e tak chce zrobi? tylko gdzie jest taki opytk :(?
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 16:38

    niolka pisze:tak ?ebym mog?a poprzymierza? nie zwracaj?c na koszty?
    hmm no moze tak poprzymierzac za frajer to wszystkiego nie dadza ale mysle ze placa za badanie dostaniesz jedne szkla gratis :) tak na probe ale to zalezy od salonu. Poza tym jak pisala ala
    ala pisze:produkcja nowoczesnych soczewek pozwolila na ujednolicenie krzywizn co jednak nie oznacza ze standard bedzie dla kazdego. Mozemy sobie tutaj tak gdybac ale to na nic bo optyk musi sprawdzic jak soczewka bedzie sie zachowywala na oku tak przez internet trudno cokolwiek ustalic :/
    niolka pisze:Czy jest jaki? optyk, kt??ry proponuje wszystkie rodzaje soczewek dla astygmatyk??w, tak ?ebym mog?a ja wybiera? w soczewkach a nie soczewki we mnie?
    Na pewno musisz tylko trafic na dobry salon :)
    Ostatnio zmieniony 04 marca 2007, 23:57 przez woozie, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    autor: niolka » 06 marca 2007, 20:27

    Cisza ze strony Lemura.. hmmm.. ??????.. no nic to ja w takim razie uciekam robi? swoje.. Dzi?ki wszystkim za pomoc :papa: ..
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 marca 2007, 20:44

    niolka napisz mu na priva :) moze nie zauwazyl twojego pytania
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 06 marca 2007, 23:45

    Soczewek torycznych nie mozna kupic bez dboru... rozne firmy maja rozne parametry, ale w soczewkach torycznych jeszcze jest wazne jak ona sie uklada na oku, w jednych soczewkach mozesz miec os np 90, a w innych juz np 80... wszystko zalezy jak dana soczewka sie rotuje. porownujac tylko krzywizne nie kupisz soczewek torycznych, niestety tutaj jest jeszcze wazna srednica i konstrukcja.
    pozdr
    Ala
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    autor: niolka » 07 marca 2007, 09:40

    Alu dzi?kuj? bardzo :) Twoja odpowied? mnie satysfakcjonuje.. Teraz tylko musz? poszuka? dobrego optyka, ale to ju? piechotk? :)
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 marca 2007, 22:28

    co do tej krzywizny to jezeli dobrze zrozumialem to dobiera sie ja na podstawie "stromosci" rogowki. Ogolny wniosek wiec jest chyba taki im bardziej "stroma" rogowka tym mniejsza powinna byc krzywizna. Jak sie myle niech mnie jakis Ekspert wyprowadzi z bledu :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Emka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 marca 2007, 10:41
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Emka » 12 marca 2007, 21:45

    Ja mam z kolei pytanie odnosnie dwoch sytuacji, z ktorymi mialam do czynienia.

    Sytuacja pierwsza:
    Moja kolezanka nosila przez lata Focus Visinit: krzywizna: 8.9 i ?rednica 14.0. Pewnego dnia poszla do optyka zakupic nastepna pare soczewek i tam sie dowiedziala, ze ciba juz ich nie produkuje i wszystkie zastepuje optixami. Po czym sprzedala jej pare optixow, ktore jak wiadomo maja rozmiar standardowy krzywizna 8.6 i srednica 14.0 Dodala, ze optixy sa wykonane z takiego materialu, ze praktycznie dostosowuja sie do kazdego parametru oka, wiec moze ich spokojnie uzywac.

    Sytuacja druga.

    Przez problemy z brodawkami pod powiekami i przesuszone oczy, po 4 latacj noszenia Focus Visinit tez rozmiar 8.9 i 14 musialam zrezygonowac z soczewek. Po dwoch latach przerwy stan moich oczu sie poprawil i moja okulistka bez zakladania soczewek dala mi starter z optixami, mowiac ze napewno sie dostosuja rozmiarowo, ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane.
    Jako ze mialam dwa lata przerwy to po 3 dniach jeszcze troche "czuje" soczewki, szczegolnie dolne krawedzie i przy nienaturalnie silnym mruganiu( tak sprawdzam czy je czuje :D ) minimalnie mi sie jedna odwija ( przy normalnym mruganiu tego nie ma, tylko czasem te krawedzie odczuwam ). No o teraz mam watpliwosci.
    1.Czy moje uczucia moga wynika? z tego,ze moje oczy znowu sie przyzwyczajaja do soczewek ?( juz nie pamietam jak to bylo kiedys za pierwszym razem...)

    2. Czy to prawda ze optixy tak latwo dostosowuje sie do oka, mimo jednego standardowego rozmiaru? Oczywiscie mam swiadomosc istenia wyjatkow od takiej reguly...i tego ze zawsze mozna wybrac inna firme i inne wymiary, ale kusi ten "zdrowy" material, z jakiego sa wykonane.

    Nie chialabym rezygnowac z optixow, bo faktycznie oczy mi sie nie mecza, nie sa czerwone, no i sa tak chwalone. Wiec jak to z nimi jest?
    No coz i tak prawdopodobnie udam sie na "mruganie": do mojej okulistki. Tylko chcialabym poznac opinie innych osob znajacych sie na rzeczy :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 marca 2007, 23:21

    AD1. jak najbardziej jest to mozlowie zwlaszcza po dluzszej przerwie
    jezeli jednak bedziesz odczuwala przez dluzszy czas te brzegi soczewki jak to napisalsas to ja bym sie na twoim miejscu skonsultowal z okulista bo moze w twoim przypadku te stanadardowe parametry (o ktorych pisalem nizej) nie sprawdzaj sie :)

    AD2. Ala juz tu na forum wyjasniala poszukaj posta o krzywiznie soczewki chyba tam to bylo :) optixy jako soczewki silikonowo-hydrozelowe pozwalaja na znacznie lepsze dopasowanie niz starsze soczewki dlatego jak widzisz wiele firm wypuszcza soczewki w tylko jednej krzywiznie i jednym DIA zazwyczaj jest to 8.7(6) i 14.00. Teoretycznie wiec soczewki te sa uniwersalne ale wiadomo jak to bywa z ta uniwersalnoscia :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 177

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości