ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
3-miesiaczne a 1-miesieczne
  • olkaj
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 stycznia 2007, 18:31
    Lokalizacja: Warszawa

    3-miesiaczne a 1-miesieczne

    autor: olkaj » 28 stycznia 2007, 18:38

    HEJ!jestem swizo upieczonym uzytkownikiem soczewek...mam kilka problemow w zwiazku z ich noszeniem.pierwszy to taki ze podczas noszenia ich przez kilka godzin widze jakby prze mgle...i dodatkowo jak patrze na monitor komputera tez nie widze najlepiej...
    Ma?o tego bylam w kilku salonach optycznych,pytalam o soczewki 3-miesieczne,jedna pani powiedaziala mi ze opakowanie kosztuje 120zl,a druga ze para kosztuje 64 zl...o co w tym chodzi??!
    i kolejne pytanie ktore soczewki bardziej sie oplacaja?miesieczne czy 3 miesieczne?
    pozdrawiam wszystkiech:)
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 28 stycznia 2007, 19:12

    Jesli chodzi o koszt to napewno raczej 3 miesi?czne, ale zdrowsze s? 1miesi?czne.

    Mam podobny problem z widzeniem jak przez mg?? kiedy patrze na monitor dlatego do komputera zak?adam okulary.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Re: 3-miesiaczne a 1-miesieczne

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 00:53

    olkaj pisze:HEJ!jestem swizo upieczonym uzytkownikiem soczewek...mam kilka problemow w zwiazku z ich noszeniem.pierwszy to taki ze podczas noszenia ich przez kilka godzin widze jakby prze mgle...i dodatkowo jak patrze na monitor komputera tez nie widze najlepiej...
    Ma?o tego bylam w kilku salonach optycznych,pytalam o soczewki 3-miesieczne,jedna pani powiedaziala mi ze opakowanie kosztuje 120zl,a druga ze para kosztuje 64 zl...o co w tym chodzi??!
    i kolejne pytanie ktore soczewki bardziej sie oplacaja?miesieczne czy 3 miesieczne?
    pozdrawiam wszystkiech:)

    mowiac opakowanie zapewne chodzilo jej o 4 szt.

    pod wzgledem oplacalnosci to na pewno 3mce pod wzgledem zdrowia 1mce.
    Ja sam niedawno zdecydowalem sie na zmiane na miesieczne. Oczy sa tylko jedne :)

    widzisz przez mgle co chyba jest normalna rekacja poniewaz soczewka wysycha gdy jest zbyt dlugo na oku i zarazem zmienisza sie komfort jej noszenia no i powstaje efekt "mgly". Mozna sobie tu pomoc specjalnymi kroplami ale generalnie lepiej nie nosic soczewek dluzej niz 8-10 h a tych 3miesiecznych to juz w szczegolnosci.

    jesli chodzi o komputer to mialem podobnie ale teraz wszystko jest ok widac to kwestia przyzwyczajenia sie oczu:P.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 stycznia 2007, 14:09

    Hej
    Ja tez uwa?am ?e 1no miesi?zne s? zdrowsze dla oka niz 3 miesieczne a co do mg?y to chyba te? zalezy od soczewekjakie nosisz ja np. jak nosilam J&J to wogole nie mia?am tego efektu mg?y natomiast po zmienie na AirOptix niestety przy d?u?szym noszeniu robi sie mg?a. Na szcz??cie kropelki wszystko za?atwiaj? :)
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 17:00

    dzisiaj zauwazylem ciekawa rzecz nie wiem czy to przypadek czy nie ale normalnie nie mam problemow ze sciaganiem soczewki tzn nigdy sie nie przykleja do oka itp. Owszem zdarzylo mi sie jednak kilka razy ze nie moglem jej sciagnac metoda szczypniecia tylko musialem ja zsunac do krawedzi oka. Myslalem ze to od dlugiego noszenia soczewka tak sie skleila z okiem ale teraz na 99 jestem pewny ze to wina kropli zawsze wtedy kiedy soczewka tak przylegala wczesniej uzywalem kropli.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 29 stycznia 2007, 19:51

    Tez mia?am ten sam problem.Postanowi?am zmienic soczewki i okulistka poleci?a mi Acuve advance 2.I na pocz?tku te? widzia?am jak przez mg??.Ale teraz ju? chyba p??? roku je nosze i widze normalnie.W opakowaniu jest chyba 6 szt. czyli 3 pary.Bardziej op?acaj? si? oczywi?cie 3-miesi?czne bo s? ta?sze to wiadomo.Ale ja nosi?am ju? naprawd? wszystkie miesi?czne 3-miesi?czne i roczne . kt??rych wog??le nie polec? da?am za nie 25oz? i wyrzuci?am pieni?dze w b?oto bo niestety pochodzi?am w nich p??? roku.Najlepsze s? miesi?czne;))
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 stycznia 2007, 22:21

    Ej a Acuve Advance 2 nie s? czasem soczewkami na 2 tygodnie??a nie na miesi?c??jak to jest jedni m??wi? ze mo?na je nosi? miesi?c inni ?e nie powinno si?!!juz teraz nic nie wiem!!
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 stycznia 2007, 22:23

    asiaczek1987 pisze:Acuve Advance 2 nie s? czasem soczewkami na 2 tygodnie??
    niech odpowie na to pytanie strona producenta http://www.acuvue.pl/acuvue2.htm
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 stycznia 2007, 22:27

    no w?a?nie na stronie napisane jest ?e na 2 tygodnie!a jak kupowa?am pierwsze soczewki Acuve to pani mi powiedzial ze "powinny" wystarczy? na miesi?c!a sk?d ja mam to wiedziec ?e soczewka nie nadaje sie juz do u?ytku??
    Oczywi?cie nie nosi?am ich tak d?ugo bo przeczyta?am strone i maksymalnie nosi?am 2,5 tygodnia!
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 22:32

    tak to dwutygodniowe soczewki a ludzie rozne rzeczy mowia fakt faktem ze zalecana wymiana to okres 2 tyg. Jak juz gdzies tu pisalem mi np. okulista powiedzal ze lepiej dla moich oczu zebym chodzil 1mce w tych 2tyg niz 3mce w Optimie ile w tym prawdy nie wiem.
    To jak dlugo soczewka moze byc uzywana to chyba zalezy w duzej mierze od samego uzytkujacego ktory jest w stanie ocenic czy obraz jest dalej ostry nie ma mgly itp
    Jak zle mowie niech mnie SZEF poprawi :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Madzik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 01 marca 2007, 12:04
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Madzik » 01 marca 2007, 12:09

    No w?a?nie s? dwutygodniowe, mnie r??wnie? wprowadzono w b??d i przez 2 lata nosi?am jedn? par? miesi?c a czasem d?u?ej bo nie pami?ta?am kiedy je zmienia?am...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 marca 2007, 12:18

    A to ze Madzik nie pamietalas kiedy je zmienic to juz tylko i wylacznie zalezy od Ciebie - mozesz sobie w komorce dac przypominanie, lub zakladac wraz z poczatkiem miesiaca.

    Jezeli ktos nie nosi soczewek 8-12h dziennie, tylko po 2-4 to nie ma przeciwskazan aby soczewki Acuvue Advance with Hydraclear czy Oasys nosic do miesiaca. Ale to trzeba ustalic ze specjalista.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 marca 2007, 15:41

    LEMUR pisze:Jezeli ktos nie nosi soczewek 8-12h dziennie, tylko po 2-4 to nie ma przeciwskazan aby soczewki Acuvue Advance with Hydraclear czy Oasys nosic do miesiaca. Ale to trzeba ustalic ze specjalista.
    no wlasnie bo przeciez soczewki nie "zuzywaja" sie od lezenia w pojemniczku a ilosc osadow jest znacznie mniejsza podczas krotszego noszenia prosta sprawa :) Czas noszenia soczewek w duzej mierze kontroluja sami uzytkownicy oczywiscie bez przegiecia bo wiadomo ze 1mce soczewki nie wolno nosic 2mce ale jezeli ktos ja przenosi kilka dni to nic zlego nie powinno sie stac :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • d0rcia
    Posty: 0
    Rejestracja: 18 kwietnia 2018, 11:34

    Re: 3-miesiaczne a 1-miesieczne

    autor: d0rcia » 18 kwietnia 2018, 11:40

    Ja również wybrałam soczewki jednomiesięczne, doradziła mi tak pani z salonu optycznego. To była dobra decyzja, ponieważ jednak soczewki się niszczą przy ciągłej eksploatacji i potem oczy mogą się bardziej łzawić.
  • 83ANNA
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 08:37

    Re: 3-miesiaczne a 1-miesieczne

    autor: 83ANNA » 19 kwietnia 2018, 13:36

    Sama używałam soczewek przez kilka lat , różnych producentów , kolorowe, jednodniowe, miesięczne ,day&night i muszę przyznać ,że każdy z nas jest inny i potrzebuje soczewek dobranych do swojego stylu życia. Jeżeli, ktos zakłada je tylko jak idzie na imprezę to wiadomo,że lepiej wybrać jednodniowe, jeżeli potrzebujemy ich przez 24/7 wybierzemy day&night. Tutaj samemu trzeba podjąć decyzję jak?kiedy?do czego? będą nam potrzebne soczewki kontaktowe i w których będziemy czuli sie komfortowo nie przepłacając.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości