ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki toryczne przy dużym astygmatyzmie
  • mabe3011
    Posty: 0
    Rejestracja: 05 lipca 2019, 12:39

    Soczewki toryczne przy dużym astygmatyzmie

    autor: mabe3011 » 05 lipca 2019, 12:41

    Dzień Dobry

    Byłem dzisiaj u okulistki w [nazwa-regulamin] (coroczna wizyta w celu wymiany szkieł w okularach).
    Chciałbym również zacząć nosić soczewki, więc zapytałem o to Panią Doktor.
    Otrzymałem odpowiedź, że przy moim astygmatyzmie nie mogę nosić soczewek, ponieważ bolałaby mnie głowa. Z wizyty nie otrzymałem danych z badania, jednak okulistka powiedziała, że wada nie zmieniła się za dużo od ostatniej wizyty.
    Dane z ostatniej wizyty:
    OKO PRAWE
    sfera: -2,75
    cyl: -2,75
    AX: 175°
    OKO LEWE
    sfera: -3,0
    cyl: -2,25
    AX: 20°

    Na Internecie przeczytałem o soczewkach torycznych, stworzonych dla astygmatyków. Nigdzie nie było jednak napisane, że przy dużej wadzie nie można ich nosić. Czy więc Pani Doktor nie wiedziała o istnieniu soczewek torycznych i myśląc, że pytam o normalne, odpowiedziała, że nie mogę? Czy jednak miała rację?

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Soczewki toryczne przy dużym astygmatyzmie

    autor: optometrysta.pl » 08 lipca 2019, 09:16

    Nie ma związku noszenia soczewek kontaktowych czy okularów - dobrze dobranych - aby powodowały ból głowy czy inne objawy "bólowe" związane z metodą korekcji. Natomiast przypominam, że soczewki kontaktowe nie powinny być po prostu kupione, powinny zostać dopasowane soczewki próbne w gabinecie u specjalisty, który tym się zajmuje - nie każdy aplikuje soczewki. Proszę poszukać specjalisty, który posiada lub zapewnia podczas badania i doboru soczewki. Zapewne wszystko wyjaśni.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości