ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Problem z soczewkami
  • Jrgewl
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 listopada 2018, 22:19

    Problem z soczewkami

    autor: Jrgewl » 08 listopada 2018, 22:37

    Cześć. Będąc w salonie optycznym zostały dobrane mi soczewki bc 8.4 dia 14.2 (wada -0,5 i -1,25), były one jednodniowe- iWear Harmony. Po czasie doszedłem do wniosku, że chce zmienić je na miesięczne lub chociaż dwutygodniowe, niestety nigdzie nie mogę znaleźć soczewek o wyżej podanych parametrach. Czy szkodliwe będzie noszenie soczewek o bc np. 8.6? Jeśli tak to czy istnieje firma, która produkuje soczewki o podanych parametrach? :roll:
    Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedź.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Problem z soczewkami

    autor: optometrysta.pl » 09 listopada 2018, 11:45

    każda zmiana soczewek powinna być poprzedzona wcześniejszym doborem próbnych. To nie jest tak, że dwie soczewki o tych samych wartościach krzywizny i średnicy będą odpowiednie. "Leżenie" soczewki warunkują inne czynniki jak materiał, sztywność itp...

    W niektórych przypadkach brak odczuwania dyskomfortu przez użytkownika nie koniecznie oznacza, że soczewka jest prawidłowa, oceny można dokonać tylko i wyłącznie przy użyciu lampy szczelinowej.

    Pozostaje udać się do gabinetu celem dopasowania soczewek o określonym trybie noszenia.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości