ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki a podwójne widzenie.
  • Ma3str0
    Posty: 0
    Rejestracja: 05 września 2018, 20:23

    Soczewki a podwójne widzenie.

    autor: Ma3str0 » 05 września 2018, 20:31

    Witam wszystkich bardzo serdecznie, na forum przychodzę z następującym problemem: podwójne widzenie. Jest ono spowodowane brakiem fuzji, nawet okulary pryzmatyczne nie są w stanie pomóc, po prostu mój mózg nie jest w stanie połączyć obrazów z lewego i prawego oka. Szukałem różnych rozwiązań i natknąłem się na ciekawy komentarz w internecie: szkło kontaktowe powodujące zamglenie obrazu w linii centralnej bez zamglenia widzenia peryferyjnego, pozwalające na eliminacje podwójnego widzenia.

    Czy coś takiego naprawdę istnieje? Czy są może jakieś inne sposoby dla takich pacjentów?

    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Soczewki a podwójne widzenie.

    autor: optometrysta.pl » 06 września 2018, 17:01

    Nie słyszałem o tego typu soczewkach kontaktowych, z drugiej strony zastanawiam się jakby miały funkcjonować. Jedyne co mi przychodzi do głowy to soczewki multifokalne gdzie faktycznie jest tak, że albo centrum albo peryferia w zależności od ich konstrukcji jest z wartościami do dali lub bliży - taki efekt uzyskiwany jest dzięki temu iż źrenica zmienia swoją wielkość przy akomodacji (patrzeniu na bliż) a inna przy patrzeniu na dal. Pokazane to jest m.in. na tym obrazku
    https://contactsadvice.com/wp-content/u ... esigns.jpg

    Ale aby soczewka była jakoś "zamazana" w centrum - nie spotkałem się. Z drugiej strony przy soczewkach kontaktowych patrzymy określonym jej obszarem jaki pokrywa źrenica - pozostała część bez względu jaka by ona nie byłą jest "nieużywana" w procesie widzenia.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości