ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Wada wzroku - astygmatyzm a nabór do policji
  • iksde20
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 lipca 2018, 16:26

    Wada wzroku - astygmatyzm a nabór do policji

    autor: iksde20 » 09 lipca 2018, 16:27

    Witam,

    Posiadam wadę wzroku i noszę soczewki o takich parametrach:

    OP: +1,25 CYL: -2,25 OŚ: 10
    OL: +1,50 CYL: -2,25 OŚ: 170

    Staram się dostać do policji, pozostała mi tylko rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie. Zgodnie z ustawą:

    "Przy ostrości wzroku każdego oka poniżej 0,5 dopuszczalna korekcja wyrównująca 0,9-1,0 ± 3,0 dioptrii sferycznych i ± 2,0 dioptrii cylindrycznych. Dopuszczalna anizometria do 3,0 D. "

    Czy jakiś specjalista może mi to szczegółowo wyjaśnić? Czy -2,25 to ponad -2 dioptrii, które zgodnie z cytowanym tekstem mnie przekreśla? Czy dioptrie to tylko +1,25 oraz +1,50,a na cylindry mam nie patrzeć?

    Czy ktoś mniej więcej może napisać ile kosztowałby mnie zabieg żeby wyleczyć taką wadę oraz jak długo wracałbym do formy po czymś takim?

    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i wyjaśnienia.

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Wada wzroku - astygmatyzm a nabór do policji

    autor: optometrysta.pl » 10 lipca 2018, 09:13

    "Przy ostrości wzroku każdego oka poniżej 0,5 dopuszczalna korekcja wyrównująca 0,9-1,0 ± 3,0 dioptrii sferycznych i ± 2,0 dioptrii cylindrycznych. Dopuszczalna anizometria do 3,0 D. "
    Jeżeli bez korekcji uzyskiwana jest ostrość wzroku <0,5 to możliwa jest kokrecja jak w ustawie aby osiągnąć ostrość wzroku 0.9-1.0.

    Nie jest ważne jakie noszone są soczewki kontaktowe - bo może to kwestia kompromisu korekcji, nie są również dostępne w każdym zakresie, powinno się to odnieść do wyniku badania i jaka jest ostrość widzenia bez korekcji i w korekcji. Nie mniej i tak czekają badania lekarskie i bez soczewek kontaktowych. Jeżeli ostrość wzroku bez soczewek jest >0.5 to wtedy nie obowiązuje bo nie jest spełnione kryterium do oceny i kwalifikacja nastąpi, w przeciwnym wypadku nie. Jednak to lekarz określi ostrość wzroku bez korekcji i po korekcji - wtedy będzie można się odnieść do kwalifikowania czy nie.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości