ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.
  • Welordian
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 14:05

    Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.

    autor: Welordian » 26 kwietnia 2018, 14:16

    Witam serdecznie!

    Bardzo chciałbym nosić soczewki kontaktowe , ale mam sporą wadę wzroku i jak ostatni raz robiłem badania i kupowałem okulary ( 2011 rok wiem, wiem dość dawno i zaniedbałem ostro sprawę ) Pani w salonie powiedziała mi ,że moja wada wzroku jest zbyt duża i nie dostanę soczewek do niej. Ostatnio naszła mnie myśl ,że trzeba zadbać o wzrok i wymienić stare matowe okulary na nowe i tu moje pytanie czy przez tyle lat technika poszła do przodu i czy do tamtej wady dziś można byłoby dopasować soczewki? Oczywiście mam zamiar iść do okulisty i zrobić badanie wzroku pierw , ale z racji tego ,że moja wada jest stała i raczej nigdy się nie zmieniała to pytam profilaktycznie czy mam jakiekolwiek szanse na soczewki. Na recepcie z 2011 roku na okulary mam napisane takie coś Prawe oko sfera +7,0 cylinder -3 oś 10 stopni Lewe oko sfera +6,5 cylinder - 2,5 oś 160 stopni.( jest to recepta na okulary) Kompletnie nic z tego nie rozumiem , a oglądałem sobie soczewki roczne w sklepach to tam mają bardzo duży zakres wad i myślę czy mnie w jajo wtedy nie zrobili czy to się może jakoś inaczej liczy czy technologia poszła do przodu proszę o odpowiedź i dzięki wielkie za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2018, 15:59

    Soczewki dla osób nadwzwrocznych i jeszcze toryczne zazwyczaj wychodzą poza Twój zakres. Skoro to recepta okularowa, soczewki kontaktowe będą posiadały wyższe wartości... gdy po dłuższej nieobecności okaże się, że wada jest większa...

    ok. Ale jest kilka firm na rynku, które wykonują soczewki poza typowym zakresem magazynowym jakie są dostępne "od ręki" - jednak czas oczekiwania a zatem cena jest wyższa.

    Oczywiście recepta okularowa nie jest tożsama z tym co ma być w soczewkach i samo przeliczenie to nie odpowiednik. Dlatego decydując się na soczewki warto podzwonić, popytać kto zaaplikuje próbne soczewki i tam umówić się na badanie.
  • Welordian
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 14:05

    Re: Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.

    autor: Welordian » 26 kwietnia 2018, 16:22

    Czyli ,że okuliści nie mają takich soczewek na stanie zazwyczaj i nie będą mogli mi dopasować ich pode mnie podczas wizyty. Widziałem soczewki roczne za 300 zł sztuka , które oferują bardzo duży rozstaw wad. Czy coś takiego wgl wchodzi w grę ? Najpierw zrobić badanie wzroku a potem podzwonić czy jakaś firma podejmie się dobrania mi soczewek pod ową wadę.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2018, 16:38

    Najczęściej przy dużych wadach stosuje się soczewki RGP, może lepiej iść w tym kierunku. Przy większych astygmatyzmach znacznie lepiej się sprawdzają.


    Soczewka kontaktowa bez wstępnego założenia na oko i jej oceny pod powiększeniem przez specjalistę - nie jest soczewką dobraną tylko założoną - a to różnica.
  • Welordian
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 14:05

    Re: Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.

    autor: Welordian » 26 kwietnia 2018, 17:03

    LEMUR pisze: 26 kwietnia 2018, 16:38 Najczęściej przy dużych wadach stosuje się soczewki RGP, może lepiej iść w tym kierunku. Przy większych astygmatyzmach znacznie lepiej się sprawdzają.


    Soczewka kontaktowa bez wstępnego założenia na oko i jej oceny pod powiększeniem przez specjalistę - nie jest soczewką dobraną tylko założoną - a to różnica.
    Strasznie ciężko było mi w Gdańsku znaleźć zakład , który dobiera soczewki z tak dużym cylindrem , ale znalazłem jeden i tak jak Pan mówił muszą sprowadzić , ale nie jest to kłopot i zbadają mi oczy i dobiorą soczewki. Uff. Co do tych soczewek RGP to już wgl ciężko cokolwiek znaleźć :D
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Duża wada , zaniedbany wzrok a soczewki.

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2018, 17:04

    Super!

    :ok:
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości