ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Problem z jakością widzenia w soczewkach
  • iwan89
    Posty: 0
    Rejestracja: 23 sierpnia 2017, 22:00

    Problem z jakością widzenia w soczewkach

    autor: iwan89 » 23 sierpnia 2017, 22:29

    Witam,

    swoją przygodę z soczewkami zacząłem od Acuvue Moist dor astigmatism oraz Acuvue Oasys for astigmatism. Takie soczewki dobrał mi optyk. Niestety nie byłem z nich zadowolony bo powodowały u mnie suchość oka i miałem efekt rozmazania obrazu bo bokach. Zakupiłem na własną rękę Air Optix for astigmatism bo były podobne wielkością do Acuvue i polecane w przypadku efektu suchego oka. To był dobry wybór bo oczy w ogóle mi się teraz nie męczą i nie ma efektu pływającego, rozmazanego obrazu po bokach. Jednak z racji tego, że jest je trochę noszę, zacząłem je porównywać do okularów. Niestety jakość obrazu tego co widzę w oddali jest tak jakby lekko rozmazująca się, mam wrażenie, że jak zamknę oko i mrugnę parę razy to się poprawi, ale to na nic. Problem widać w szczegółach takich jak napisy i inne detale. Czy to kwestia tego, że są to soczewki toryczne i rotacja soczewki powoduje różną jakość obrazu? Czy może któryś z parametrów warto by było poprawić? A może warto spróbować jeszcze inne soczewki? Dodam, że w okularach widzę idealnie.

    Wada:
    OP: -0,75, cylinder: -1,25, 150 stopni
    OL: -0,75, cylinder: -1,25, 29 stopni

    Soczewki:
    OP: -0,75, cylinder: -1,25, 150 stopni
    OL: -0,75, cylinder: -1,25, 30 stopni

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie,
    Iwan
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości