ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Nie chcę już okularów !
  • zico07
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 lipca 2017, 08:47

    Nie chcę już okularów !

    autor: zico07 » 24 lipca 2017, 09:14

    Witam, jakieś 9 lat temu próbowałem przejść z okularów na soczewki ale się nie udało bo dla mojej wady nie były łatwo dostępne albo bardzo drogie. Teraz chyba coś się zmieniło i potrzebuję pomocy w znalezieniu dobrego okulisty zajmującego się soczewkami, taki który dobrze zbada i co ważne nie wypuści mnie z gabinetu z dobrze dobranymi soczewkami próbnymi.
    Moja wada z przed 2 lat:
    OP; sf +1,0, cylind. -3,25, oś 180
    OL; sf +1,0, cylind. -3,0, oś 170
    Teraz czuję, że trochę gorzej widzę z bliska jak i z daleka oraz bardzo szybko męczy mi się wzrok po nawet krótkim patrzeniu w ekran telefonu(wystarczy z 20 min) i oglądaniu tv.
    1-Możecie polecić dobrego okulistę na dolnym śląsku, może być Wrocław, Jelenia góra, Lubań, Zgorzelec ?
    2-Czy dla mojej wady jest wybór wśród soczewek i czy nie będzie problemu z dobraniem dla mojej wady ?
    3-Czy dobrze sprawdzam, że koszt noszenia takich soczewek będzie mnie kosztował około 1500 zł/rok ?
    4-Czy może się okazać tak, że gdy pojadę na badanie to okaże się że okulista nie ma akurat próbnych soczewek w mojej wadzie i wyjazd będzie nieudany, albo będę musiał jeździć kilka razy ?
    5-Czy można soczewki np. miesięczne mieć bez przerwy na oku ze 2 doby i w międzyczasie spać w nich ?

    Sorki za (może banalne) pytania ale jestem zielony w temacie a chciałbym dobrze widzieć i czuć się komfortowo a okulary mi tego nie dają.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Nie chcę już okularów !

    autor: optometrysta.pl » 24 lipca 2017, 16:35

    ad1 - można się posiłkować listą praktyk optometrycznych w województwie zainteresowania http://www.ptoo.pl/czlonkowie-ptoo/dolnoslaskie/
    ad2 - aktualnie z soczewek aby był większy wybór dostępne są w cylindrze do 2,25 / czasami 2,75. Wyższe na zamówienie ale jeden model - gdy nie spasuje - odpada. Ewentualnie robione na zamówienie - ale wtedy i czas oczekiwania dłuższy jak i cena. To ocenia i sprawdza specjalista na miejscu.
    ad3 - trudno oszacować, płyny trzeba doliczyć, nie wiem w jakiej cenie kto co oferuje i zależy jak Pan to liczył.
    ad4 - może tak być, dlatego że wątpię aby jakikolwiek specjalista posiadał na swoim magazynie soczewki które może otrzymać w ciągu kilku dni. Soczewek torycznych jest ponad 4k kombinacji. Pan by trzymał? Może kilka, bardziej "chodliwych"
    ad5 - nie są zalecane takie sposoby noszenia, wszystko zależy od stanu oczu, specyfiki pracy, warunków - ostateczną decyzję podejmuje specjalista i do niego proszę kierować swoje pytanie podczas aplikacji

    dlatego umawiając się do wybranego specjalisty jemu zadać wszystkie pytania, a zapewne odpowiedzi będą odpowiednie do zastanego stanu, po przebadaniu.
  • zico07
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 lipca 2017, 08:47

    Re: Nie chcę już okularów !

    autor: zico07 » 25 lipca 2017, 13:47

    Dzięki za wyczerpujące informacje :)
    Dzisiaj oddzwonił do mnie optyk z informacją, że niestety nie można spać w soczewkach z moją wadą. Jest to informacja od producenta czy przedstawiciela.( Nie pamiętam).
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 6 gości