ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Nieostre widzenie w soczewkach
  • Liliet
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 kwietnia 2017, 17:12

    Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: Liliet » 08 kwietnia 2017, 17:24

    Witam
    Problem pojawił sie przy noszeniu nowych soczewek. Na codzień noszę okulary, ale czasami są sytuacje że opotrzebuje założyć soczewki. Używam wyłącznie soczewek jednodniowych, głównie Acuvue. Ostatnio zakupiłam właśnie 1Day acuvue define -3,25 BC 8.5, i z niewiadomego mi powodu mam problem z ostrością widzenia. Soczewki nie przeszkadzaja na oku (praie wcale ich nie czuje) jednak po założeniu obraz sie rozmazuje, a co dziwniejsze kiedy '' zruszę'' szkła na oczach znowu widze ostro, po czym po 10-15 sec znowu jest to samo. Przy pierwszej zalozonej parze myślałam, że miałam czymś ubrudzone dłonie, mimo wczesniejszego ich umycia (olejek do włosów) i stąd taki efekt, jednak przy drugiej parze dzieje sie to samo. Nie mam astygmatyzmy.
    Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: mexx » 08 kwietnia 2017, 17:46

    Moim zdaniem powód jest znany - złe dopasowanie soczewki. Soczewkę musi dobrać specjalista.
  • Liliet
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 kwietnia 2017, 17:12

    Re: Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: Liliet » 08 kwietnia 2017, 18:04

    Ale w jaki sposób źle dopasowane?
    Rok temu przy wizycie kontrolnej u optyka dostałam identyczne szkła i wszystko było ok.
    Teraz kupiłam sama całe pudełko soczewek jedyna zmiana to zamiast - 3,00 to -3,25 (pogorszenie wzroku, również zmiana okularów na mocniejsze) i mam problem.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: mexx » 08 kwietnia 2017, 19:58

    dostałam identyczne szkła i wszystko było ok.
    Teraz kupiłam sama całe pudełko soczewek jedyna zmiana to zamiast - 3,00 to -3,25
    Jednak nie identyczne, bo moc jest inna, ale najważniejsze to jest to, że moc soczewek to tylko jeden z elementów doboru soczewek kontaktowych. Proszę wejść do specjalisty. Na pewno sobie poradzi, bo na odległość nikt pani raczej nie pomoże rozwiązać problemu.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: optometrysta.pl » 08 kwietnia 2017, 20:26

    I tu kolejny przykład na to, że wartość soczewki to nie to coś co powoduje "komfort noszenia". Brak odczuwanego dyskomfortu nie oznacza, że soczewka leży prawidłowo. Proszę udać się jak napisał mexx do specjalisty celem sprawdzenia.
  • Liliet
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 kwietnia 2017, 17:12

    Re: Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: Liliet » 08 kwietnia 2017, 21:38

    Czyli bez wizyty u optyka sie nie obejdzie.
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: optometrysta.pl » 08 kwietnia 2017, 21:40

    nie u optyka, tylko u optometrysty lub lekarza okulisty ale w tym drugim przypadku należy dowiedzieć się czy dobiera soczewki kontaktowe, bo jednak nie każdy tym się z okulistów zajmuje.

    A to że mogą przyjmować w sprawie soczewek kontaktowych w salonie optycznym - to tak.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości