ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Wciaz zle dobrane soczewki?
  • retrospection
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 stycznia 2017, 08:50

    Wciaz zle dobrane soczewki?

    autor: retrospection » 04 stycznia 2017, 08:59

    Kochani, mam nietypowy chyba problem z soczewkami. Mianowicie, kolejne podejście do noszenia soczewek zostało poprzedzone kompleksowym badaniem wzroku i doborem soczewek. Wg. lekarza powinnam nosić 3.5 na lewym i 3.75 na prawym oku. Mam delikatny astygmatyzm na prawym, ale jest tak maly, że nałożenie soczewki z astyg. tylko pogarszalo widoczność. Zwiekszenie i zmieszenie siły soczewek również sprawiało, że widzę niewyraźnie. Ale problem polega na tym, że nie widzę ostro również w tej odpowiedniej mocy soczewek. W okularach wszystko jest klarowne, wyraźne nawet z daleka. A w soczewkach, w każdej konfiguracji mocy widzę barsoziej lub mniej niewyraźnie. Boli mnie jedno oko, wydaje mi się że pracuje mocniej. Ale nie jestem w stanie powiedzieć, na które oko widzę gorzej. Próbowałam różnych firm soczewek, nie pomogło.
    Czy nie dane mi jest nosić soczewki czy może powinnam zmienić okuliste?
    Pozdrawiam!
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Wciaz zle dobrane soczewki?

    autor: mexx » 04 stycznia 2017, 18:59

    Jeżeli ktoś będzie chciał coś podpowiedzieć, to na pewno będzie chciał wiedzieć dokładnie jakie są obecnie moce soczewek w okularach i soczewek kontaktowych - sfera/cylinder /oś. Moim zdaniem jak nie pomaga zmiana mocy soczewek, to trzeba zmienić specjalistę, ale może ktoś tu coś zauważy, znając dokładną moc soczewek.
  • alicja94
    Posty: 0
    Rejestracja: 06 lutego 2017, 23:34

    Re: Wciaz zle dobrane soczewki?

    autor: alicja94 » 06 lutego 2017, 23:39

    Wydaje mi się, że powinieneś po prostu udać się na specjalistyczne badania, z pewnością pomogą Ci bardziej, niż opinie na forum. Mimo wszystko, jeśli chodzi o ból oka przy soczewkach - również się z tym borykałem. Kiedy zaczynałem swoją przygodę, zamiast udać się do okulisty, poszedłem do rossmana, wziąłem pierwsze lepsze, a następnie nosiłem je przez dobre pół roku (w sensie, 6 par miesięcznych). Skończyło się tak, że poza bólem, do którego zdążyłem się przyzwyczaić pojawiły się delikatnie żółte plamki. Dopiero wtedy poszedłem do okulisty który uznał, że moja budowa oka nie zaakceptuje takiej budowy soczewki :) Dopiero potem przypisał mi inne i po jakimś czasie problem zniknął. Generalnie polecam sprawdzić te, które mi pomogły, tj. acuvue - No i polecam zamiawiać w sklepiej, jest taniej ;) https://www.acuvue.pl/ Wspomniana strona jak coś :) Mam nadzieję, że pomogłem!
  • Awatar użytkownika
    Banta
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 lutego 2017, 15:12

    Re: Wciaz zle dobrane soczewki?

    autor: Banta » 08 lutego 2017, 15:21

    Być może masz uczulenie? Spotkałem się już z takim problem. Po prostu nie wszyscy są w stanie nosić soczewek i muszą niestety korzystać z okularów. Może problemem jest nie tylko źle dobrana soczewka, ale też np. zła higiena? W sensie, że może dochodzić do zabrudzenia soczewki, przez co dochodzi do infekcji i stąd ten ból.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości