ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Soczewki kontaktowe a zez ukryty
  • Bartosz94
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 października 2016, 19:35

    Soczewki kontaktowe a zez ukryty

    autor: Bartosz94 » 11 października 2016, 19:50

    Witam Was wszystkich :) słuchajcie mam pytanie a właściwie problem. Mianowicie 5 lat temu zdiagnozowano u mnie zeza ukrytego (dwojenie obrazu przy patrzeniu na obiekty znajdujące się w dalszej odległości). Dlaczego tak jest? Moje przywodziciele są mocniejsze od tych drugich partii mięśniowych (wybaczcie mi moją niewiedzę). Po prostu przy większym wysiłku jedno oko "ucieka" mi do środka. Aby widzieć prawidłowo, noszę okulary pryzmatyczne (moc: 7 dioptrii). Tutaj właśnie zaczyna się problem. Bardzo chciałbym "pozbyć" się tych okularów, ponieważ mają one bardzo grube szkła i zamienić je na soczewki kontaktowe. Ponadto po prostu nie wyglądam w nich korzystnie. Tylko teraz pojawia się pytanie, czy istnieją takie soczewki? Czytałem bardzo dużo dyskusji na forum ale nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi. Dodam, że w okularach, które noszę widzę niezbyt wyraźnie (jakby miał jakąś wadę a takowej nie posiadam). Jest to spowodowane tym, że na okularach przylepiona jest jakaś folia. Wiem, że istnieje możliwość kupienia okularów zerówek i doklejenie do nich folii Fresnela (wtedy znowu szkła będą dziwnie wyglądać bo folia ta składa się z takich paseczków.

    Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś jest w temacie.

    Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości