ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
zamiana soczewek na inne
  • melanie00
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 maja 2016, 08:58

    zamiana soczewek na inne

    autor: melanie00 » 12 maja 2016, 09:04

    Witam, bardzo proszę o wszelkie rady.
    Soczewki noszę od 8lat. Na początku był duży trud w doborze. testowałam ok. 7 różnych marek i we wszystkich źle widziałam.
    Mam sporą wadę plusową. W końcu trafiłam na acuvue advance i tak zostało. Niedawno dowiedziałam się, że wycofano je ze sprzedaży, więc zapaliła mi się czerwona lampka, że może faktycznie to dość stara generacja i trzeba wymienić na inne. ALE, problem w tym, że boje się.
    Tak trudno znaleźć dobrego optometrystę, większość wciska po prostu te soczewki, które mają w sprzedaży.
    Myslałam o tym, żeby advance zamienić na oasys, tyle że moje BC=8.7,a oasys występują 8.8 i 8.4. Pozatym, czytałam, że oasys również są wykonanie niby ze złej jakości materiałów (?), co o tym sądzicie? Oczywiście nie będę nic robić na własną rękę, ale może warto byłoby zasugerować optometryście, jakie bym chciała. Czy np. biofinity byłyby lepsze od oasys?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: zamiana soczewek na inne

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2016, 23:13

    melanie00 pisze:Tak trudno znaleźć dobrego optometrystę, większość wciska po prostu te soczewki, które mają w sprzedaży.
    to chyba logiczne, trudno dobrać soczewki których się nie posiada?
    melanie00 pisze:Oczywiście nie będę nic robić na własną rękę, ale może warto byłoby zasugerować optometryście, jakie bym chciała
    Może warto przed zapisaniem się na wizytę dowiedzieć się czy to co Panią interesuje posiada w ofercie dany specjalista.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości