ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
soczewki sferyczne czy progresywne
  • iguana77
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 maja 2016, 08:57

    soczewki sferyczne czy progresywne

    autor: iguana77 » 12 maja 2016, 08:59

    Witam. Moja wada to -1 w obu oczach. Mam już od długiego czasu problrem z dobraniem soczewek. Wczesniej nosiłam soczewki sferyczne Johnson- przy czym "noszenie" ograniczało się do użytkowania tylko w weekendy kiedy to nie muszę siedzieć przed komputerem i zmieniać szybko obiektu, na który patrzę- problem bliż-dal. Gdy patrzę w dół lub musze patrzeć blisko- obraz jest lekko rozmazany. Dodam, że używałam jeszcze soczewek firmy oxys oraz firmy baush&lomb (sferycznych)- problem był ten sam przy czym pozostałe "czułam" na oku. Johnsony pasują mi pod tym względem, że faktycznie nie czuć noszenia i oko nie wysusza się.
    Jestem świeżo po wizycie u okulisty, który stwierdził, że w moim wieku (39 laT) problemem jest starczowzroczność i potrzebuję soczewek progresywnych z addycją low. Takie też teraz mam (bausch&lomb). Nie dość, że nie widze różnicy- takie samo zamglenie przy zmienianiu pozycji oka z dalekiej na bliską i odwrotnie, to jeszcze "uwierają" w oko. Dodam, że nosiłam zarówno soczewki jednodniowe jak i dwutygodniowe.
    Proszę o pomoc- może ktoś miał podobne doświadczenia- jakie soczewki byście polecili?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: soczewki sferyczne czy progresywne

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2016, 23:16

    A co ma Pani przepisana do bliży. Do dali ok -1,00. Charakter pracy? Dużo bliży, czy sama bliż najczęściej? Może warto rozpatrzyć soczewki do dali a do bliży okulary uwzględniające korekcję soczewkową skoro z soczewkami multifokalnymi nie wychodzi.

    Soczewki musi polecić specjalista, który dokona aplikacji próbnych soczewek.
    Na odległość jeden lubi czerwone drugi zielone ;)
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości