ODPOWIEDZ Posty: 118
Płyny do soczewek kontaktowych
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 października 2008, 02:14

    eni4c, m??wimy akurat o p?ynie AOSept, kt??ry sk?ada si? z wody utlenionej, dlatego nie mo?na zakrapla? nim oczu. Pod wp?ywem platynowego dysku, kt??ry znajduje si? w firmowym pojemniczku, H2O2 w burzy b?belk??w zmienia si? w tlen i wod?. Dodatki powoduj?, ?e po kilku godzinach soczewki znajduj? si? w p?ynie, kt??ry sk?adem jest jak s??l fizjologiczna. To wa?ne dla wra?liwych oczu, bo nie ?adujesz do nich wtedy zbytecznej chemii z odrobin? p?ynu zostaj?c? na soczewce, a same soczewki s? super oczyszczone. Takie czyszczenie powoduje te? pewne w?tpliwo?ci, jak w postach powy?ej.
    eni4c pisze:podlewa?em p?ynem z pojemniczka, to ?le?
    to ?le. Soczewk? p?ucze si? i przemywa w przypadku zwyk?ych p?yn??w ciecz? bezpo?rednio z butelki. Po wyj?ciu soczewki z pojemnika rano p?yn jest niesterylny i pe?en brud??w, nale?y go od razu wyla?.
  • eni4c
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 października 2008, 14:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: eni4c » 12 października 2008, 14:01

    Przepraszam za nie?cis?o??, pojemniczek=butelka, niemniej jednak bardzo po raz kolejny Malla dzi?kuj? :)
  • Quickie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 października 2008, 22:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Quickie » 16 października 2008, 19:42

    Za????my, ?e z jakiego? wzgl?du zaistnieje potrzeba ?ci?gni?cia soczewek poza domem. Czy dopuszczalne jest przechowanie ich, przez par? godzin, w soli fizjologicznej, a nast?pnie wsadzenie ich do p?ynu. Dotyczy to tylko tego, aby szk?a w bezpieczny spos??b przetrwa?y poza okiem, zanim b?d? mia?a mo?liwo?? umie?ci? je w p?ynie. Wiem, ?e nie mo?na przechowywa? soczewek w samej soli fizjologicznej. Chodzi mi o sytuacj?, kiedy nie mam p?ynu przy sobie. AOSept z racji specyficznych w?a?ciwo?ci i pojemniczka uniemo?liwia noszenie go ze sob?. Nie chc? lata? z 360 ml butl? na uczelni?, imprez? itp. ;p Wola?abym unikn?? kupowanie drugiego p?ynu.

    Malla, ile godzin dziennie komfortowo mo?esz nosi? soczewki? Wiadomo, ?e opr??cz osobistych predyspozycji oraz samej soczewki ma na to wp?yw r??wnie? p?yn.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 października 2008, 21:01

    Odk?d nosz? soczewki, czyli mniej wi?cej od Walentynek, nie zdarzy?a mi si? potrzeba awaryjnego zdj?cia, nie gryz?y mnie paprochy itp. Na pocz?tku nosi?am ze sob? ma?y p?yn, ale AOSept nie za bardzo na to pozwala. Do takich cel??w fajnie mie? ma?y p?yn 60ml, kt??ry cz?sto dodaje si? jako gratis (Renu i OptiFree maj? p???roczn? wa?no??). Je?li podejrzewasz, ?e mo?e zdarzy? si? taka sytuacja, np. na imprezie, lepiej u?y? jednodni??wek.

    Oasys mog? nosi? ile chc?. Na g??rskich wyprawach od ?witu do wieczora z drzemk? w aucie ?wietnie si? spisywa?y. Nie czu?am r???nicy zwi?zanej ze zmian? p?ynu. Zmiana polega u mnie na tym, ?e gdy zak?adam soczewk? po AOSepcie, jest jak ?wie?o wyj?ta z blistra, przyjemniejsza w odbiorze ni? po zwyk?ym p?ynie, nie szczypie w oczy. Mia?am SoloCare i nie narzeka?am, ale przy moich wystaj?cych naczynkach zdecydowa?am si? na co? ?agodniejszego. W jednodni??wkach Ciby (All Day Comfort) wytrzymuj? par? godzin, obraz mgli - jak dla mnie pora?ka, mam nadziej?, ?e nie wszystkie jednodni??wki s? takie, ale ci??ko dosta? takie na sztuki, nie dosta?am na ?adnej wizycie pr??bnych. Obecnie mam Surevue i zaskoczy?o mnie, ?e zdejmuj? je wtedy kiedy chc?, nie zmusza mnie do tego wy?sza si?a, przy czym nie katuj? oczu soczewkami, nie nosz? ca?y dzie?, max. 10 godzin. Z g??rami spotkaj? si? w weekend. W Advance po ca?ym dniu mia?am lekko zaczerwienione oczy i cho? lepiej dopasowywa?y si? do moich oczu, w Oasys czuj? si? lepiej.
    PS. Nie wsp???pracuj? z firm? J&J, po prostu tylko te mi pasuj?, nawet nie mam szans wypr??bowania czego? innego...
  • Quickie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 października 2008, 22:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Quickie » 16 października 2008, 22:12

    Taka potrzeba wyst?puje rzeczywi?cie niezwykle rzadko, niemniej jednak zdarza si?. Wiem, ?e ma?y p?yn by?by najlepszym rozwi?zaniem, ale zastanawiam si? czy takie co? mog?oby przej?? bez ?adnych konsekwencji. Ostatnio jestem niestety do?? przeczulona na punkcie zdrowia oczu. P??ki co, mam jeszcze resztk? starego p?ynu na takie niespodzianki.

    Pami?tam, ?e kiedy? te? nosi?am Survue i r??wnie? w ?aden spos??b czasowo mnie nie ogranicza?y, podobnie jednak zachowywa?y si? w??wczas Acuve2, w kt??rych teraz wytrzymuj? tylko ok. 8 godzin- wysychaj?:( Dziwne, my?la?am, ?e Survue ju? nie s? w sprzeda?y;p Lekarz niestety nigdy nie obejrza? jak zachowuj? si? one na oku i tak naprawd? nie wiem czy mog? je nosi?. Mia?am dobrane AC2, dopiero pod koniec wizyty dowiedzia?am si?, ?e nie s? miesi?czne a dwutygodniowe i wtedy lekarka na odczepne rzuci?a, ?e mog? spr??bowa? Surve. Kompletnie nie by?am zorientowana w temacie wi?c kupi?am i nosi?am na zmian? z AC2 , nie narzeka?am. Niedawno wypr??bowa?am Advance, ale i u mnie si? nie sprawdzi?y...
    Wiedz?, ?e jeste? z Krakowa wi?c je?li chcesz spr??bowa? jednodni??wki J&J Moist to zapraszam na UEK. W tym tygodniu (do niedzieli) jest akcja i cz?stuj? nimi za free w pawilonie sportowym;p niestety o doborze nie ma mowy:/ Badaj? jedynie wad? i to tak na odczepne, w 5 minut.

    Malla, super, ?e zawsze tak szybko odpowiadasz :D Przeczyta?am chyba ca?e forum, sporo si? dowiedzia?am;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 października 2008, 23:21

    Ca?y zapas Surevue w Ma?opolsce przed wycofaniem wykupi? chyba ten lekarz, u kt??rego by?am, bo on je bardzo lubi ;) Uwa?a je za lepsze od AC2, z mniejsz? ilo?ci? komplikacji, ale ja si? na tym nie znam. I tak ju? musz? i?? na kontrol?, 2 tygodnie min??y. Mam nadziej?, ?e w niedziel? b?d? jeszcze "cz?stowa?", mam tam tylko 3 przystanki, dzi?ki za cynk! Jednodni??wki maj? specyficzne przeznaczenie, nie zamierzam ich dobiera?, tylko u?ywa? okazyjnie, zreszt? pewnie i tak b?d? za du?e - zobaczymy. A nu? mi podpasuj?, to po?egnam si? z p?ynami.
  • Gość

    autor: Gość » 14 stycznia 2009, 18:33

    S?ysza? mo?e kto? z Was o p?ynie Serene Premium? Na ulotce jest napisane,?e jest to p?yn Ciby, ale w necie nie ma o nim ?adnych informacji. Dodam,?e kupi?am go w salonie z soczewkami.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 stycznia 2009, 19:04

    A jaki ma sk?ad?
  • Gość

    autor: Gość » 14 stycznia 2009, 20:19

    poliheksanid 0,0001% dexpanthenol, sorbitol,fosforan sodu, trometamina, poloksamer 407, s??l sodowa EDTA. Nie zawiera chlorheksydyny i thiomersalu.
    Koszt butelki 360 ml 40 z?.
    Dopero teraz zobaczy?am, i? sk?ad nie r???ni sie chyba od SoloCareAqua :>
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 stycznia 2009, 20:34

    Majka pisze:s?ysza? mo?e kto? z Was o p?ynie Serene Premium?
    Ogolnie marka Serene jest dla pewnego optyka w Poznaniu, tak samo soczewki - jak kupisz dokladnie SoloCare to bedzie to ten sam plyn.
    Nie wiem jakie soczewki ma, ale to zepwne tez cos z CibaVision
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 stycznia 2009, 19:36

    Temat czasem przewija si? przez forum, np. tutaj. Zwracam uwag? na ostatni post ;)
  • bugmenot
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:57
    Lokalizacja: internet

    autor: bugmenot » 01 lutego 2009, 20:55

    Czy do ka?dego rodzaju soczewek mo?na u?ywa? ka?dego rodzaju p?yn??w?
  • bambuko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 08 lutego 2009, 23:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bambuko » 11 lutego 2009, 14:45

    mam pytanie co do p?ynu - czy w przypadku kropli nawil?aj?cych ma znaczenie, jakiego u?ywam p?ynu?
    obecnie u?ywam soczewek PureVision i p?ynu ReNu Multiplus. kupi?em dzisiaj krople nawil?aj?ce ReNu, jeszcze ich nie u?ywa?em. wcze?niej nie korzysta?em z kropli.
    zastanawiam si? jednak nad zmian? p?ynu, kiedy zaczn? kolejn? par? soczewek. czy b?d? m??g? stosowa? te krople, niezale?nie, jaki p?yn wybior?? wiem, ?e nie mo?na miesza? p?yn??w, ale jak ma si? to z kroplami?

    p?yn chc? zmieni?, bo pono? nie jest wcale najlepszy, szczeg??lnie do tych soczewek, mimo, ?e to ten sam producent. czy to prawda, czy mo?e nie powinienem si? martwi? i dalej stosowa? ReNu? a je?li nie, to jaki?
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 11 lutego 2009, 16:55

    Krople mo?esz u?ywa? niezale?nie od rodzaju p?ynu. Akurat w przypadku Renu i Pure Vision - jest tu pewna niekompatybilno??. Wg bada? przy u?ytkowaniu tego p?ynu i Pure Vision mo?e doj?? do toksycznego dzia?ania na rog??wk?, oraz do jej barwienia. Na forum przewija? si? ju? ten temat.
  • aniawenus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 02 kwietnia 2009, 17:28
    Lokalizacja: Polska

    płyn do soczewek

    autor: aniawenus » 19 kwietnia 2009, 20:22

    Witam, uzywam doczewek o2 optix, plyn Renu MPS, moj "specjalista" pwoeidzial ze z plynami musze poeksperymentowac i wybrac najlepszy dal mnie. Po Renu bylo wszystko ok. Teraz kupilam sobie Opti Free i chcialabym sie spytac czy moge teraz te same soczewki, ktore mylam i dezynfekowalam Renu, zastosowac w nich Opti free?? Czy moze powinnam dopiero od nowego opakowania soczewek uzyc Opti Free?? Jak sie maja te dwa plyny do jakosci uzytkowania soczewek? Ktory jest wg opinii lepszy? Czy zawsze powinnam uzywac soczewek i plynu tej samej firmy? Ma to jakies znaczenie?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 lipca 2009, 21:51

    Stosował ktoś z Was płyny z hialuronianem sodu? Obecnie w Polsce można spotkać takie marki See L'eau oraz Avizor.
  • Wesoły Romek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 20:32
    Lokalizacja: z przedmieÂ?cia

    autor: Wesoły Romek » 06 grudnia 2009, 18:47

    Malla pisze:Stosował ktoś z Was płyny z hialuronianem sodu? Obecnie w Polsce można spotkać takie marki See L'eau oraz Avizor.
    Ja też chciałbym się coś więcej o tej pierwszej marce dowiedzieć - chodzi mi głównie o płyn SEE L'EAU EyeCare Ultra Flex, który jest reklamowany jako ten jedynie słuszny dla soczewek silikonowo-hydrożelowych. Na stronie firmy która go rozprowadza (albo też produkuje?) widnieje taka oto rewelacja:
    Soczewki te [silikonowo-hydrożelowe] ze względu na specyficzne materiały z których są wykonane nie powinny być pielęgnowane zwykłymi płynami. Mogą one zniekształcać soczewki powodując zmiany ich właściwości z mocą włącznie.
    Nawet jeśli to prawda (ja tam nie wiem - nie znam się), to jakim cudem nie wpadła na to wcześniej żadna z tych dużych/znanych/poważanych firm, które oprócz płynów produkują też (a może przede wszystkim) soczewki?? Tak na logikę to Ciba Vision, Bausch&Lomb czy inne Johnsony chyba lepiej wiedzą, czym powinno się pielęgnować ich produkty...

    Reasumując - mam wrażenie, że ktoś mnie tu próbuje ściemnić, tylko jeszcze nie wiem kto ;)
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 10 maja 2010, 15:52

    Ja noszę soczewki acuvue oasys. Pytanie. Do nich też trzeba jakiegoś specjalnego płynu, czy wystarczy "ReNu MPS Wrażliwe oczy, 360 ml", bądź "SoloCare Aqua, 360 ml".?. Jeśli wystarczą, który z nich będzie bardziej odpowiedni?. Jeśli nie, to jaki mam kupić?. Co do czyszczenia mechanicznego, rozumiem że wystarczy przed założeniem soczewki polać ją płynem z butelki, potrzeć 10 sekund palcem i gotowe?. Kwestia czy z obu stron, czy tylko wewnętrznej?.
    Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 16:04 przez Szymszon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 maja 2010, 21:23

    Szymszon, obydwa te płyny nadają się do silikonów. Czyszczenia dokonujemy po zdjęciu soczewki, przed założeniem wystarczy opłukać. Nakładamy parę kropli i pocieramy najpierw z jednej strony, potem znowu parę kropli i z drugiej, ruchem przód-tył (nie okrężnym!).

    Wesoły Romek, nieźle ściemniają ;) Jak będziesz znał ten szczególny wyjątkowy skład, to podrzuć, spróbujemy ocenić :D
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 21 września 2010, 15:13

    Dla zainteresowanych: dodali nowy płyn w http://www.staininggrid.com/
    Adek
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 21 września 2010, 20:40

    Jeżeli chodzi o czyszczenia mechaniczne to wystarczy przed założeniem polać ją płynem i chwilę odczekać. Najlepiej jest także dbać z obu stron,nie tylko wewnętrznej,chociaż na nią zwracamy szczególną uwagę.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 21 września 2010, 21:24

    jezeli dla poprzednika polanie soczewki plynem to czyszczenie mechaniczne to gratuluje...
    Ala
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2010, 20:34

    Adekboss1, kolejny, który nie do końca służy moim soczewkom ;)

    CzytajacyForum, ale to nie jest czyszczenie mechaniczne tylko płukanie, inny niezbędny krok w codziennej pielęgnacji soczewek.
  • mark
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:11
    Lokalizacja: Wielkopolska

    Czy płyn do soczewek może wywołaś suchość oczu?

    autor: mark » 15 lipca 2011, 23:41

    Witam. Soczewki noszę od wielu lat. Były pewną receptą na dużą różnicę w ostrości widzenia w obu oczach. Do tej pory nie było z nimi problemu, ale może moja rutyna wywołała problemy.

    Dzisiaj byłem u okulisty. Powiedziałem mu o tym, że od miesiąca czuję suchość oczu, mam lekko przymglony obraz, a tydzień temu zaczerwienione prawe oko wieczorem (po nocy już nie). Od paru lat korzystam z Acuvue Oasys i do tej pory były niezawodne. Moja lekarka mówiła, że są jednymi z najlepszych. Po obejrzeniu rogówki zauważyła ubytki w nabłonku i kazała odłożyć soczewki na parę dni. Poza tym zaleciła soczewki trzeciej generacji - najlepsze na rynku i popularne w USA - iWear XR Supreme. W [nazwa regulamin] 6 szt kosztuje 155 zł (miesięczne). Wniosek - droższe niż Oasys.

    Zacząłem się zastanawiać dlaczego nagle Oasys zaczęły wywoływać suchość oczu. Po przemyśleniu możliwych błędów doszedłem do nowego i raczej taniego płynu do soczewek Max Opti Fresh na którym podano termin 90 przydatności od otwarcia. Butelka duża i otwarta przynajmniej miesiąc dłużej (około 4-5 miesięcy temu), poza tym podwyższona temperatura mogła sprzyjać wzrostowi bakterii.

    Podsumowując mój długi wywód zastanawiam się czy nie kupić parę soczewek Oasys i dobry płyn i sprawdzić czy nadal oko będzie suche (przy okazji przejść się jeszcze raz do okulisty by sprawdziła rogówkę). Moje pytanie wreszcie: płyn od soczewek i jego zbyt długie użytkowanie może wywoływać suche, zaczerwienione oko (przez złe uwodnienie soczewki) ? Niestety nie spytałem o to okulisty...
    Ostatnio zmieniony 15 lipca 2011, 23:47 przez mark, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 listopada 2011, 13:02

    Witam wszystkich ponownie:) Ostatnio na rynku pojawiło się dużo nowych płynów do czyszczenia soczewek. Od razu napiszę, że od dobrych pięciu miesięcy uzywam AOsept +. W międzyczasie nosiłem soczewki: kolorowe Monovision ColorVUE, Air optix, Biofinity a teraz Proclear Sphere. Niestety moje oczy są kapryśne. Do tego ja sam nie mogę się zdecydować, które soczewki są dla mnie lepsze. Póki co doszedłem tylko do wniosku, że DIA: 14,2 i krzywizna 8,6, czyli tak, jak na początku przepisała mi okulistka.
    A propos AOsept +- płyn na początku spełnił moje wszystkie oczekiwania. Soczewki świeże, wspaniale wyczyszczone. Trochę na początku miałem stracha, że je przytrzasnę, bo z wadą -6,5 + astygmatyzm, to już nie raz zdarzyło mi się nie trafić w futrynę drzwi;-)
    Niestety po pewnym czasie oczy były jakby wysuszone. Mimo tego, że zostawiałem soczewki zamoczone w płynie do 10h, w momencie dotknięcia soczewką oka, momentalnie pojawiało się pieczenie i ból. Kupiłem więc nowy płyn, bo stwierdziłem, że dysk który utlenia płyn stracił swoje właściwości.
    Zaczął się rok akademicki... niedosypiane nocki itd... Noszenie soczewek od 6 rano do 2 w nocy i problem : " Płyn nie zdąży się zneutralizować!".
    Dodatkowo, tak jak z Air optixami, które przy moim aktualnym trybie życia po prostu nie dały rady... , AOsept + współpracował nieźle, tak do Proclear, które są jednak genialne(...) się nie nadaje. Poza tym lubię ucinać sobie drzemki w środku dnia i wtedy ściągam Proclear do pojemniczka... AOsept +- znów musiałbym czekać 6h... a ja wstaje po godzinie i potrzebuję moich soczewek!!!

    I teraz właściwe pytanie: :ups: (wiem, grafoman ze mnie)

    Na rynku pojawił się płyn Bio True Bausch and Lomb. Czytałem opinie. Czytałem skład. Czytałem reklamy producenta.

    Obietnice nieziemskie... Staram się zachowywać dystans do reklam z produktami "BIO", ale po opiniach użytkowników, w tym przypadku może warto spróbować. Aktualnie wykańczam swój AOsept, większość czasu jednak używając Renu 60ml, który kupiłem na wszelkie wypadku(papruch w oku, drzemki itd..).

    Czy ktos używał Bio True? Czy hasła producenta mają zastosowanie w życiu? Czy płyn rzeczywiście jest nowej generacji? Wiem, że ciężko odpowiedzieć na takie pytania, bo każdemu pasuje co innego. Liczę jednak na jakieś recenzje/ opinie. Najlepiej kogoś, kto nosi Proclear;-) Póki co, nawet Biofinity nie dorównują starym, dobrym Proclear:)
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 19 maja 2012, 19:49

    Mam pytanie. Od jakiegoś czasu używam płynu Aosept + wraz z soczewkami Air optix.
    Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, 19:51 przez zaakochany, łącznie zmieniany 1 raz.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 19 maja 2012, 20:13

    zaakochany pisze:Mam pytanie. Od jakiegoś czasu używam płynu Aosept + wraz z soczewkami Air optix.
    Przepraszam, ale nie widzę pytania, czego chciałeś się dowiedzieć? Płynu nie używałam, ale soczewki AirOptix strasznie wysuszały i podrażniały mi oczy. Jak na razie to chyba mimo wszystko Proclear nadal pozostają dla mnie najlepsze.
  • Calineczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 lipca 2012, 21:22
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Calineczka » 06 sierpnia 2012, 23:06

    Ja używam Solo Care w dużej butelce i jestem bardzo zadowolona.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Calineczka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 118

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości