Płyny do soczewek kontaktowych
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 09 marca 2008, 10:45

    julik2k pisze:
    valkiria pisze:Ciba Vision, zielono bia?e, ale z takim po?yskiem,
    no to te s? w?a?nie do?anczane do Solo Care Aqua.
    Ja ostatnio dosta?am takie beznadziejne z tym koszyczkiem, na kt??re schodzi?o mi 3 razy wi?cej p?ynu ni? w normalnych pojemniczkach.. A tych o kt??rych pisze wy?ej nie mog?am nigdzie dosta? ostatnio.. :(
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 marca 2008, 11:02

    valkiria pisze:Ja ostatnio dosta?am takie beznadziejne z tym koszyczkiem,
    bo tak to jest jak sie kupuje na [nazwa - regulamin] plyny nie przeznaczone na nasz polski rynek :P - jezeli mowa o CV
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 09 maja 2008, 22:12

    Hej, mam takie pytanie odno?nie p?ynu, obecnie u?ywam opti - free ale chcia?abym zmieni? na jaki? ta?szy, eyeye ju? u?ywa?am, wiem ?e jest dobry ale znalaz?am jeszcze p?yn o nazwie Zero Seven, czy kto? z was go u?ywa i czy warto go kupowa? je?li jest taki tani??
    Prosze o rade :) i Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 10 maja 2008, 18:49

    asiaczek1987 pisze:Hej, mam takie pytanie odno?nie p?ynu, obecnie u?ywam opti - free ale chcia?abym zmieni? na jaki? ta?szy, eyeye ju? u?ywa?am, wiem ?e jest dobry ale znalaz?am jeszcze p?yn o nazwie Zero Seven, czy kto? z was go u?ywa i czy warto go kupowa? je?li jest taki tani??
    Prosze o rade :) i Pozdrawiam :)
    Radze si? trzymac eyeye lub opti free. Ten zero 7 to jaki? no-name nie wiadomo co to jest. Mo?e jest zdrowy a mo?e i nie. Z oczami nie warto robic eksperyment??w. Nawet nie wiadomo czy jest kompatybilny z twoimi soczewkami bo nie ma go na stronie staininggrid.com
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 14 maja 2008, 12:44

    Dzi?ki za odpowied?, masz racje po co ryzykowa? zostane przy eyeye :) Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 15 maja 2008, 13:39

    asiaczek1987 pisze:Dzi?ki za odpowied?, masz racje po co ryzykowa? zostane przy eyeye :) Pozdrawiam :)

    P?yn Zero Seven jest bardzo dobry mozesz go u?ywa? z powodzeniem. Wog??le nie s?uchaj tych dziwnych wypowiedzi z powodzenie u?ywaja go tysiace "soczewkowicz??w" Ma 8sk?adnio a eyey ma 4 pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 maja 2008, 15:44

    Nie liczy si? ilo??, tylko jako??. P?yn mo?e by? np. prze?adowany konserwantami.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 15 maja 2008, 22:50

    iris1 wiemy ?e jeste? zwolennikiem tanich p?yn??w do soczewek i uwa?asz, ?e s? dobre. Mo?e i tysi?ce ludzi u?ywa zero seven za to tych popularniejszych u?ywa miliony ludzi. Wiem, ?e nie zawsze to co popularniejsze jest dobre, ale zauwa?, ?e nawet du?ym firmom jak Bausch czy AMO zdarzy?y si? wpadki z p?ynami, a u?ywanie bardzo ma?o popularnego p?ynu to wi?ksze ryzyko, poniewa? mo?liwe, ?e taki p?yn ma jak?? wad?, dlatego lepiej skorzystac z tych sprawdzonych.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 maja 2008, 17:38

    to tylko kilka zlotowek nie wariujmy. Oczy sa najwazniejsze.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 19:38

    Dosta?am zalecenie u?ywania AOSept (50z? za jedyne 250ml) lub kt??rego? z jego ta?szych odpowiednik??w:
    - EyeEye MonoSept,
    - Zeiss Peroxyd,
    kt??re kosztuj? tyle samo za 360ml.

    Czy kto? z Was ich u?ywa??

    Podobno rozwi??e to m??j problem wystaj?cych naczynek w trakcie u?ywania soczewek (nie wyst?puj?cy pierwszego dnia ?wie?ej pary, wyj?tej z soli fizjologicznej) i doczy?ci soczewki tak, ?e 2-tygodni??wki b?d? mog?a spokojnie nosi? do miesi?ca. M??j obecny lekarz nie twierdzi, ?e J&J s? miesi?czne, ale ze wzgl?d??w marketingowych sprzedawane jako 2-tyg, tylko ?e zbieraj? po 2 tyg. zbyt du?o osad??w i jedynie ich usuwanie wod? utlenion? wyd?u?y okres u?ytkowania. Oczy w soczewkach wyj?tych ze standardowego p?ynu nie piek? mnie ani nie s? zaczerwienione, tylko wystaj? pojedyncze naczynka.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 maja 2008, 20:18

    Malla pisze:Dosta?am zalecenie u?ywania AOSept (50z? za jedyne 250ml)
    teraz AOSept+ jest dostepny w pojemnosciach 360ml za TA SAMA CENE!!!
    pytaj w salonach, jak nie to niech Ci sprowadza!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 20:52

    No w?a?nie, wyszukiwarka znalaz?a Twoj? wypowied? sprzed miesi?ca, ale widz?, ?e w necie nadal w wi?kszo?ci sprzedaj? mniejsz? pojemno??. Chcia?am kupi? od razu sze?ciopak soczewek i p?yn, a w takim razie p?yn bardziej op?aca si? kupi? w salonie (teraz ju? wiem, czemu w moim nie ma od jakiego? czasu). Da?abym si? nabra? :wstyd:
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 21 maja 2008, 20:54

    Tak si? zastanawiam nad tym ZERO SEVEN. On ma certyfikat ISO 9001:2000 to chyba jednak o czym? ?wiadczy. ?eby zdoby? ten certyfikat to produkt musi mie? jednak dobr? jako??. Co o tym my?licie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 maja 2008, 21:05

    Malla pisze:ale widz?, ?e w necie nadal w wi?kszo?ci sprzedaj? mniejsz? pojemno??.
    wyprzedaz :)

    Jednak CibaVision bezproblemu dosyla plyny AOSept 360ml - cena sugerowana jest taka sama jak dla 250ml - warto pytac i poprosic.


    dokladnie bylo w NewsRoomie - viewtopic.php?t=922
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 21:30

    Wyprzeda?, ale ?eby jeszcze cen? cho? troch? obni?yli ;) Ko?o mnie znikn?? ca?kiem ju? miesi?c temu, ciekawe czy sprowadz? wi?ksze - powinni si? tym chwali?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 maja 2008, 21:54

    Malla pisze:Wyprzeda?, ale ?eby jeszcze cen? cho? troch? obni?yli
    moze to zle slowo...
    ale niektore salony maja jeszcze plyny, ktore zamowili i chca napewno je sprzedac. Natomiast kazde zamowienie do Ciby to juz przysylaja bez pytania duze pojemnosci.
  • Kronos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 czerwca 2008, 11:39
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Kronos » 05 czerwca 2008, 12:29

    Jaki jest obecnie najlepszy p?yn (relacja cena/jako?? te? si? dla mnie liczy ;) )?
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 05 czerwca 2008, 14:48

    Nie mo?na powiedzie? naj lepszy p?yn poniewa? dla danej osoby inny p?yn mo?e by? naj lepszy. To indywidualna srawa. Ja mam w tej chwili AMO 10min. i jest dla mnie super, a wcze?niej mia?am Opti free Alcon i nie za bardzo mi odpowiada?.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 05 czerwca 2008, 14:50

    Dobry jest Solo care Aqua, bo nie wymaga czysczenia mechanicznego. Po prostu wlewasz p?yn do pojemniczka, ?ci?gasz soczewki na minimum 4 godziny i po tym czasie s? czyste. A jak potrzebujesz je wyczy?ci? szybciej to zapoznaj sie z ulotk? do??czon? do opakowania :wink:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 czerwca 2008, 14:55

    Nie ma czego? takiego jak "najlepszy p?yn". Ka?demu mo?e pasowa? co innego i r???ne soczewki mog? r???nie na nie reagowa? (nieraz tu wspominano o tabeli kompatybilno?ci z p?ynami, dost?pnej w internecie). I tak zawsze trzeba czy?ci? mechanicznie (Julik, Ciba ju? pisze na opakowaniach Solo, ?e trzeba pociera?, Lemur o tym wspomina? w newsach do?? niedawno), to tak jak z praniem - samo wrzucenie proszku i ubra? do wody niewiele zdzia?a, trzeba je troch? pougniata?. Najlepiej czyszcz? p?yny katalityczne, ale zupe?nie inaczej si? je stosuje. Zawieraj? wod? utlenion?, robi? soczewkom k?piel musuj?c?, a na koniec neutralizuj? si? do sk?adu fizjologicznego, kt??ry ani troch? nie podra?nia oczu, no ale trzeba odczeka? kilka godzin, ?eby nie w?adowa? sobie chemii do oka, wi?c je?li kto? zdejmuje soczewki o 1 w nocy, a zak?ada o 4, to mo?e mie? problem... Koszt w salonie optycznym ok.55z? za 360ml. Koszt zwyk?ego p?ynu 10z? ni?szy.
  • Kronos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 czerwca 2008, 11:39
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Kronos » 05 czerwca 2008, 15:12

    a "s?ynny" Renu MultiPlus? Nie trzeba pociera? (No rub) no i cena atrakcyjna (obecnie oko?o 30 z? albo i mniej mo?na kupi?. Czy to jest dobry p?yn?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 czerwca 2008, 16:42

    Ju? wyja?nili?my, ?e "niepocieranie" to ?ciema, firmy odchodz? od tej metody, nie szkodzi wyd?u?enie piel?gnacji o minut? na pocieranie, a bardzo si? przydaje... Znam du?o os??b, kt??re nie maj? wra?liwych oczu, a narzekaj? na ich szczypanie po Renu. Znam te? osoby wierne mu od lat. Obecnie mam SoloCareAqua i mog? go poleci?, soczewki s? przejrzyste, oko nie czerwienieje.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 05 czerwca 2008, 17:13

    Na t? chwil? to chyba OptiFree ma najlepszy stosunek cena/jako?? :)
    SoloCare jest bardziej delikatny ni? w/w, ale te? dro?szy...
    A ReNu z kolei nie polecam. Wiem ?e du?o os??b go u?ywa ale wydaje mi si? ?e mo?na wybra? co? lepszego (i nowszego).
    Oczywi?cie podkre?lam ?e to tylko moja opinia i sprawa p?ynu jest kwesti? indywidualn?!

    A przy wyborze zobacz te? na stron? kompatybilno?ci soczewek z p?ynami - http://staininggrid.com/
    \
  • awers
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 marca 2008, 19:13
    Lokalizacja: Polska

    autor: awers » 05 czerwca 2008, 19:23

    Malla pisze:Ju? wyja?nili?my, ?e "niepocieranie" to ?ciema, firmy odchodz? od tej metody, nie szkodzi wyd?u?enie piel?gnacji o minut? na pocieranie, a bardzo si? przydaje... Znam du?o os??b, kt??re nie maj? wra?liwych oczu, a narzekaj? na ich szczypanie po Renu. Znam te? osoby wierne mu od lat. Obecnie mam SoloCareAqua i mog? go poleci?, soczewki s? przejrzyste, oko nie czerwienieje.
    A ja musze powiedziec, ze najlepiej mi sluzy wlasnie Renu. Po innych plynach oczy mi ?zawi?, a po Renu jest "mi?o" na oku.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 czerwca 2008, 21:09

    czyscie kazde soczewki przeznaczone do pielegnacji bez wzgledu jakiego plynu uzywacie czyszczac mechanicznie - przeciez to wiele czasu nie zajmuje bo okolo 20-30sekund na dwie soczewki! To duzo?

    Wiekszosc firm na wszelki wypadek - nie zmieniajac wlasciwosci plynu - zaleca czyszczenie mechaniczne!!

    Z niektorych wypowiedzi mozna odniesc wrazenie. Im mniej trzeba robic przy soczewkach tym lepiej, jak pisze no-rub - to jezeli specjalista powie aby czyscic, to przeciez na pudle napisano wyraznie no-rub wiec po co!?

    Ja wam wszystkim zycze bezproblemowego noszenia soczewek, ale wezcie pod uwage ze wiekszosc z was jak sie wypowiada to robi to na zasadzie JA-TERAZ, a malo/niewielu patrzy na to jak na dluzszy okres... obyscie nie uslyszeli za 4-5lat... przykro, ale nie mozesz nosic soczewek. Zastanowcie sie nad tym
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 08 czerwca 2008, 12:11

    Ok, Lemur a czy zaleca si? czy?ci? mechanicznie soczewki po ka?dym ?ci?gni?ciu ich albo przed za?o?eniem np. rano?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 czerwca 2008, 12:17

    tak, zalecane jest mycie mechaniczne za kazdym razem po sciagnieciu... nie ma potrzeby czyscic mechanicznie po sciagnieciu i przed zalozeniem. Mechanicznie tylko po sciagnieciu wystarczy, pozniej do plynu na "lezakowanie"

    Plynu przeciez idzie niewiele, nakladu czasowego rowniez...
  • Dess
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 06 marca 2008, 18:22
    Lokalizacja: Z daleka

    autor: Dess » 09 czerwca 2008, 13:25

    Witam. Mam takie pytanie: co s?dzicie o p?ynach z dolnej p???ki? Typu Horien czy zero-7 refreshing? 360ml kosztuje z 20z?, a oczywiscie chodzi tu o cen?. Np. przy Horien pisze, ?e jest przystosowany do soczewek Horien. A jak sprawsa ma si? z innymi? Czy m??g?bym go u?ywa? r??wnie? z moimi AIR optixami?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 09 czerwca 2008, 13:36

    Dess pisze:Witam. Mam takie pytanie: co s?dzicie o p?ynach z dolnej p???ki? Typu Horien czy zero-7 refreshing? 360ml kosztuje z 20z?, a oczywiscie chodzi tu o cen?. Np. przy Horien pisze, ?e jest przystosowany do soczewek Horien. A jak sprawsa ma si? z innymi? Czy m??g?bym go u?ywa? r??wnie? z moimi AIR optixami?
    Wiekszosc osob na forum powie ci zapewne ze lepiej zainwestowac te 10 zl wiecej w znane ale i sprawdzone plyny takie jak Solo Care Aqua, AMO, OptiFree czy Renu. Ja sie podpisuje nogami i rekami.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 10 czerwca 2008, 13:22

    Dess pisze:Witam. Mam takie pytanie: co s?dzicie o p?ynach z dolnej p???ki? Typu Horien czy zero-7 refreshing? 360ml kosztuje z 20z?, a oczywiscie chodzi tu o cen?. Np. przy Horien pisze, ?e jest przystosowany do soczewek Horien. A jak sprawsa ma si? z innymi? Czy m??g?bym go u?ywa? r??wnie? z moimi AIR optixami?
    Ostatnio stania? opti free express, mo?na ju? kupi? za 24z? (du?a butla), jest to znany, markowy p?yn i kompatybilny ze wszystkimi soczewkami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości