ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
za duży film łzowy / zespół mokrego oka :)
  • opinia klienta
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 maja 2015, 15:07
    Lokalizacja: Warszawa

    za duży film łzowy / zespół mokrego oka :)

    autor: opinia klienta » 30 stycznia 2016, 17:48

    witam

    mam już za sobą półtora lat doświadczeń, przetestowałem kilkanaście marek soczewek a z różnymi osiami i mocami to ponad 20 rodzajów.

    dobrałem sobie przynajmniej 3 modele w których widzę na prawdę dobrze.

    niestety na koniec końców wydaje się że mam jednak we wszystkich przypadkach podstawowy problem, który w zasadzie bez załatwienia sprawy przekreśla jako opcję jedyną i na zawsze miast okularów - soczewkę. o ile się go nie rozwiąże.

    wydaje się że za każdym razem oko w soczewkach mam po prostu za wilgotne.

    to kolejny mój już zarzut do tak zwanych fachowców i specjalistów dlatego na nich nawet nie liczę i nie chcę o nich słyszeć. wszyscy słyszeli o moich problemach ze zmieniającym się wzrokiem w trakcie noszenia soczewek ale hasło za wilgotnego oka albo zbadanie filmu łzowego nawet nigdy nie stanęło w teoretycznej spekulacji nie mówiąc o praktycznym zamiarze. a jak o tym wspomniałem pierwszym optykom u których byłem - przypominam względem mojego pierwszego wątku byli to Państwo Mazurek na Kasprowicza w Warszawie, to reakcją było zasugerowanie jakiegoś innego specjalisty - najlepiej tego który robił wcześniej mi okulary :). przypomnę że poza tym dopasowywał mi soczewki słynny w Polsce optometrysta Tokarzewski co pisze artykuły do pism branżowych a także mający dobrą renomę niejaki Koziak przyjmujący na Ursynowie który przeznacza 5 minut na wizytę i lansuje tylko soczewki firmy Cooper. do tego tylko z 2 rodzaje! i nie chciał nawet zgodzić się że potrzebne są mi soczewki astygmatyczne mimo że nie ma żadnej wątpliwości że tylko w tych dobrze widzę.

    no więc wracając do meritum.
    soczewki które w tej chwili rozważam są to 2 z 3 pasujących mi co do jakości samego wzroku soczewek.

    Biofinity Toric
    Dailies Aquacomfort Plus Toric


    pasowały mi co do jakości wzroku równie dobrze Air Optix tyle że większe w mocy o ćwiartkę ale nie kupię nigdy tych soczewek o czym traktuje oddzielny wątek. nie kupię ich też dlatego że niestety jedno z oczu po kilku miesiącach noszenia tych soczewek ich nie toleruje. nie toleruje tylko tych jednych soczewek - soczewka się podwija, oko łzawi, i i tak poprzez to soczewki te są wykluczone. wszystkie inne oko to toleruje i akceptuje.

    problem jednak jest taki że w przypadku chyba wszystkich soczewek jakie testowałem a na pewno tych które z racji jakości widzenia wybrałem mam do czynienia z nadmierną wilgotnością oka. do tej pory spotkałem się z ciągłym alarmowaniem o tzw zespole suchego oka, jednak nie kojarzę remediów na powiedzmy za wilgotne oko. nie umiem powiedzieć skąd się ten problem bierze, czy to jest tak że moje oczy wytwarzają za dużo łez, czy też soczewki są produkowane tak że na zdrowe oczy są "przedobrzone" i po prostu za bardzo wydzielanie łez stymulują. jestem w tej chwili mocno zdezorientowany bo już prawie byłem zdecydowany na Dailies Aquacomfort Plus Toric, jednak po tygodniu testowania zaczyna się problem ze zbyt wilgotnym okiem. na początku było wszystko ok. jeśli chodzi o Biofinity ten problem lekkiego odbijania w soczewce (minimalnie podwójny obraz momentami tzn krawędzie) i lekkiego rozmycia istnieje od praktycznie zawsze, te soczewki już bardzo długo noszę i testuję. w zasadzie niby wzrok jest ok ale bardziej niż z rozmyciem mamy w nich do czynienia z częstym lekkiem przymgleniem które często oczyszcza mrugnięcie okiem.

    efekt można porównać do czegoś takiego jak patrzenie przez wilgotną szybę vs suchą szybę. załóżmy że pada deszcz i wycieraczki są w robocie a jedziemy sobie samochodem. w zasadzie wszystko będzie widoczne ale będzie to lekko rozmyte, bardziej płynne. w Biofinity ten efekt jest dość stabilny, ale rzekłbym stosunkowo minimalny. ma na pewno wpływ na wzrok - a mimo niego powiedziałbym że w Biofinity widzę ciągle umiarkowanie dobrze, tym bardziej że przez x czasu widzę bez tego efektu i jest na prawdę wtedy bdb. natomiast nigdy nie jest patologicznie, ale jednak trochę gorzej niż optymalnie. w Dailies jest niestety gorzej, bo w oku czuć jakąś wilgoć, kiedy już to się robi i wpływa to bardziej na widzenie aczkolwiek efekt nie jest stały, co jakiś czas robi się lepiej, czyli gdzieś ta wilgoć się wchłania, widzi się ostrzej ale na ogół taki cykl trwa już potem cały dzień. jeśli chodzi o Biofinity, mam do tego wrażenie że ten efekt jest rzadziej zauważalny po bardzo długim noszeniu soczewek, albo jak się w nich człowiek prześpi czego praktycznie nigdy nie robię żeby nie prowokować problemów z oczami jakie miałem już po tym jednym Air Optixie. z 2 razy mi się jednak zdarzyło. ale mam wrażenie że często w Biofinity pewne podsuszenie następuje bo bardzo wielu godzinach noszenia i wtedy mimo że soczewka czasem nawet zaczyna być wyczuwalna na oku, lepiej - praktycznie idealnie jak na jej możliwości widzę! Dailies jeśli chodzi o seryjne użycie dopiero testuję, wcześniej miałem promocyjne, i na razie to są 2 tygodnie. ale muszę założyć że już tak będzie albo będzie jeszcze gorzej. mam wykupione na 3 miesiące, to da mi na pewno odpowiedź.

    wydaje mi się że szukanie nowych soczewek nie ma sensu bo bardzo wiele ich wytestowałem, chyba że ktoś po tym poście widziałby jeszcze inne rozwiązanie na mój - nie wiem jak często pojawiający się problem.

    obawiam się że z moimi oczami raczej jest wszystko ok - ale soczewki mają zaprogramowane zbyt mocne nawilżenie. nie jestem w suchych pomieszczeniach, przeprowadziłem się do domku na prowincję, nie ma żadnej klimatyzacji, ani żadnej Sahary nie czuję absolutnie, mimo że teraz grzeje centralne. mieszkam na łąkach i bagnach i jest tu na prawdę dobre nawilżenie :). noszę soczewki całą dobę, potrafią być i 20 godzin, średnią obliczyłbym na 15. noszę tylko soczewki i codziennie. problemy z wilgotnością oka nie pojawiają się w jakiejś odległej porze, są co prawda kilka godzin po założeniu częściej niż wcześniej, ale spokojnie może być to zwykły dzień, popołudnie albo i bardzo wcześnie. oczywiście może być teoretycznie tak że z tymi Dailies, akurat pechowo mam jakąś wyjątkową reakcję na lewym oku (na prawym ciągle Biofinity porównuję bo mam nadzieję na wreszcie ostateczną selekcję) ale wydaje mi się że to jest jakiś przewlekły problem który był również podobnie w przypadku innych soczewek. i żaden specjalista nie zająknął się o nim nawet na moment a każdy był wtajemniczony w sytuację :)

    wydaje mi się że optymalne byłoby znalezienie jakiegoś specyfiku do optymalizacji płynu łzowego (nie zmniejszenia czy zwiększenia wydzielania ale jakiegoś optimum o stałym charakterze) albo ewentualnie w drugiej kolejności lekko podsuszającego oko, ale nie wiem jak to jest, dopóki nie dopasowałem ostatecznie soczewek to się sam tym nie interesowałem, mając nadzieję że i suchą i stabilną i najlepiej widzącą jednocześnie soczewkę dobrać uda mi się.

    no właśnie, co na takie coś jest?


    do tej pory poza powyższymi testowałem:

    sferyczne:
    Acuvue Oasys
    Air Optix
    1 Day 60%

    toryczne:
    Acuvue Oasys For Astigmatism
    Proclear Toric
    Biomedics

    i coś tam jeszcze, o różnych osiach nie wspomnę i tego typu odpadają zdecydowanie - widzę wyraźną różnicę NA NIE


    a, dodam jako ciekawostkę że po wpuszczeniu kropelek Eye See Herbal Drops które tak dla odżywienia oczu i pewności kupiłem, odbicia i "mokry" lekko rozmazany obraz czasem po wpuszczeniu przez godzinę a czasem i dwie jeszcze widzę! traktuję to jako też pewną związaną z tematem wskazówkę!


    pozdrowię
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 01 lutego 2016, 21:57

    "Zbyt wilgotne oko" to też może być objaw "zespołu suchego oka" . Proszę nie sugerować się tylko nazwą "Zespół suchego oka" może objawiać się także złym składem łez, które "spływają" zbyt łatwo z oka. Ważna jest nie tylko ilość łez, ale także ich struktura. Prawidłowa oznacza, że warstwa łez na oku jest stabilna. Trzeba to sprawdzić. Specjalista powinien potrafić
  • jedniak
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 lutego 2016, 11:37
    Lokalizacja: Kozakow
    Kontakt:

    autor: jedniak » 11 lutego 2016, 11:41

    albo płakania
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości