ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Delikatnie za mocna soczewka i ogólne pytania
  • Hebi
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 lipca 2015, 19:32
    Lokalizacja: Wrocław

    Delikatnie za mocna soczewka i ogólne pytania

    autor: Hebi » 17 lipca 2015, 19:46

    Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem soczewek firmy Johnson, niestety nie jestem do końca przekonany czy są prawidłowo dobrane. Moja wada to -5,75 w lewym oku i -6,25 w prawym a soczewki zalecone przez doktora to -6,50 na prawe oko. To mój pierwszy kontakt z soczewkami i wiem że trzeba się do nich przyzwyczaić, ale w prawym właśnie oku cały czas dręczy mnie efekt rozmazania, nie jestem pewien czy rozmywa się cały obraz czy powstaje plamka, ale tak czy siak powoduje to duży dyskomfort. Co ciekawe jak jestem na zewnątrz w zasadzie nie odczuwam żadnych problemów związanych z prawym okiem, ogólnie tam gdzie więcej słońca tam lepiej widzę ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia oczu do soczewek w zaciemnionych miejscach. Z lewym okiem wszystko w porządku, widzę lepiej niż prawym i nie wydaje mi się by coś było z tamtą soczewką nie tak. I tu moje pytanie, czy taka mgiełka to efekt tego że soczewka mimo wszystko jest za mocna czy oko musi się dłużej adaptować? Nosiłem je jakieś 5 dni, parę godzin dziennie więc jeszcze sporo przede mną aczkolwiek rozmazanie jest tak nieprzyjemne że ciężko funkcjonować w bliskim otoczeniu. A jeśli to kwestia mocy, to czy jest sens kupować przez internet soczewki -6,25 dioptrii? Jest ich bardzo mało na rynku a 6,00 już próbowałem i efekt był niestety negatywny. Mam nadzieję że nie namieszałem zbytnio i ktoś rozwieje moje wątpliwości :)
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    autor: mashoni » 22 lipca 2015, 14:02

    przy wadzie wzroku -6,25 i VD 14mm (odległość od Pana oka do urządzenia ,które było stosowane na badaniu) Soczewka kontaktowa powinna mieć wstępną wartość -5,75 dptr Jedynym rozwiązaniem jest wrócić do specjalisty aby rozwiał Pana wątpliwośći. Soczewki J&J powyżej 6 dptr stopniowane są co 0,5 dptr czyli -6,0 następnie -6,5 itd.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez mashoni, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Hebi
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 lipca 2015, 19:32
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Hebi » 22 lipca 2015, 18:21

    Dziękuję, udam się ponownie. A co do soczewek -6,25 to jedyne jakie znalazłem to produkt firmy Ciba Vision.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 lipca 2015, 09:30

    soczewki kontaktowe to nie tylko moc, krzywizna i srednica. Zawsze trzeba sprawdzic ulozenie soczewki i ewentualna nadrefrakcje, moze sie okazac - i tak sie dzieje - ze w przypadku dwoch roznych soczewek (nie koniecznie z dwoch firm, czasami tej samej) mamy inne moce ostatecznie. Dlatego tez nie sposob doradzic przez internet jak tylko kierujac do specjalisty, ktory zajmuje sie aplikacja i doborem soczewek kontaktowych.
  • Hebi
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 lipca 2015, 19:32
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Hebi » 23 lipca 2015, 10:51

    Dziękuję za pomoc, mam nadzieję że kiedy udam się do okulisty to uda się dobrać wszystko tak by pasowało ;)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości