ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Noszenie soczewek różnych producentów
  • dudson87
    Posty: 0
    Rejestracja: 25 maja 2015, 12:15
    Lokalizacja: Szczebrzeszyn

    Noszenie soczewek różnych producentów

    autor: dudson87 » 25 maja 2015, 12:35

    Witam,
    szykuje się, przymierzam do soczewek kontaktowych torycznych już od jakiegoś czasu.
    Problem polega na tym że na jednym oku mam cylinder -1,5 a na drugim -1,75.
    Mógłbym się tu bardziej rozpisać co przymierzałem itd. chodzi o to, że jeśli chodzi o komfort to soczewki jednodniowe Dailies firmy Ciba vision leżą idealnie ale nie mają cylindra -1,75.

    Stąd pytanie czy można nosić soczewki jednodniowe, różnych producentów? Przymierzam się do Acuvue Moist - są różnice w rozmiarze, w materiale wykonania, w promieniu krzywizny i jedyną ich cechą wspólną jest fakt soczewek jednodniowych.
    Czy nie ma żadnych odgórnych przeciwwskazań lub prawdopodobnych konsekwencji z takiej kombinacji?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 maja 2015, 12:46

    soczewki Dailies Aqua Comfort Plus Toric wystepuja z 0,75 / 1,25 oraz 1,75
    Ewentualne dopasowanie to juz ze specjalista w gabinecie. Z brakiem wystepowania wartosci cylindra sobie poradzi.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • dudson87
    Posty: 0
    Rejestracja: 25 maja 2015, 12:15
    Lokalizacja: Szczebrzeszyn

    autor: dudson87 » 25 maja 2015, 19:33

    Hmm osie to wydaje mi się że są w stopniach a kolega pisze o cylindrach...
    ale nie w tym rzecz, problem tkwi w tym, że na jednym oku mam -1,5 czyli cylinder z końcówką połowiczną (tylko ciba vision dailies takie produkuje), a na drugim -1,75 czyli cylinder z końcówką ćwiartką (niestety takie parametry zapewniają mi komfort widzenia).

    I właśnie tak owi specjaliści sobie z moim przypadkiem nie radzą, stąd moja wizyta na forum :)

    [ Dodano: 25 Maj 2015, 19:33 ]
    Hmm, może wyraziłem się trochę niezrozumiale
    różnych producentów -
    czyli na jednym oku soczewka Dailies Toric DIA 14,2 BC 8,6 z cylindrem -1,5 z mocą +2,5
    na drugim oku soczewka Acuvue Moist DIA 14,5 BC 8,5 z cylindrem -1,75 z mocą +2,75

    czy nie ma przeciwwskazań do takiej kombinacji?
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:20

    Z doświadczenia zalecałbym soczewki jednego producenta w każdym oku,to pozwoli uniknąć znacznego dyskomfortu i różnic.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 6 gości