ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Jakie soczewki co i jak?
  • paulina180299
    Posty: 0
    Rejestracja: 30 stycznia 2015, 18:50
    Lokalizacja: Gliwice

    Jakie soczewki co i jak?

    autor: paulina180299 » 30 stycznia 2015, 18:52

    Witam. Mam 16 lat i proszę mamę od dawna żeby mi kupiła soczewki, ponieważ uważam, że okulary mi nie pasują. W końcu poszłam z mamą do okulisty i okulista zgodził się na noszenie soczewek. Mam "zeza", którego nie widać gdy nosze okulary chyba, że moje oczy są już zmęczone i potrzebują snu. Miałam 3 operacje na zeza, ale niestety nic nie pomogło, jedyne co to zmniejszyło mi to zeza. Im bardziej jestem zmęczona lub im dłużej nie nosze okularów tym bardziej ucieka mi oko do środka. Dzisiaj poszłam do optyka popytać co i jak to wszystko pięknie ładnie wytłumaczyła mi pani, ale gdy zapytałam się czy soczewki kontaktowe koregują zeza to odpowiedziała mi, że nie koregują zeza. Czytałam na internecie bardzo dużo o tym czy koregują czy nie i prawie na każdej stronie piszę, że regulują, oraz Moja koleżanka ma także zeza i jej soczewki normalnie regulują. Jedni mówią, że regulują dopiero po upływie jakiegoś tam czasu. Inni mi mówili, że to też zależy od tego jakiego mam zeza. Dodam jeszcze, że oko w którym mam zeza czyli lewe to widzę tylko 10% na to oko. Dowiem się w końcu od kogoś kto się na tym zna czy koregują tego zeza czy nie?
    Chciałam jeszcze zapytać bo czytałam też na internecie, że do soczewek trzeba dodać trochę mocy "+0,25".
    Moje okulary mają takie moce:
    lewe oko: +4,00
    prawe oko: +2,75
    To jakie powinnam mieć moce soczewek?
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 14:49

    Przede wszystkim to specjalista powinien pomóc w tym wyborze więc udaj się do niego i zapytaj,on dopasuje odpowiednią moc tak aby komfort widzenia był jak najbardziej optymalny. Samego zakupu natomiast spokojnie mozesz dokonać w dobrym sklepie internetowym.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 5 gości