ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
płaska rogówka a soczewki
  • multilogics
    Posty: 0
    Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:10
    Lokalizacja: NSZ

    płaska rogówka a soczewki

    autor: multilogics » 03 stycznia 2015, 15:19

    Cześć! od 5 roku życia noszę okulary, z racji tego że moje aktualne są w kiepskim stanie ( niedawno się połamały i prowizorycznie je skleiłem ) chciałem zamienić je na soczewki kontaktowe. Po umówieniu się na wizytę u okulisty i przymierzeniu wcześniej zamówionych soczewek kontaktowych zauważyłem że obraz lekko się rozmywa. Powiedziano mi że mam zbyt płaską rogówkę, stąd też powstaje minimalna przestrzeń między okiem a soczewka czego powodem jest rozmywanie się obrazu i że niestety, ale muszę pozostać przy okularach. Czy rzeczywiście nie ma rady na płaskie rogówki i jestem skazany na okulary? spotkał się ktoś z takim problemem? Zawsze wydawało mi się że do każdego oka da się je dopasować ..
  • Daria
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 listopada 2014, 17:03
    Lokalizacja: Poland

    autor: Daria » 05 stycznia 2015, 11:26

    Sprawa pierwsza: Da się dopasować tylko trzeba przymierzyć różne, ewentualnie zamówić indywidualne które będą trochę droższe. Albo w ogóle dopasować sztywne jeśli rogówka jest rzeczywiście nietypowa. Sztywne soczewki poza tym powodują mniej powikłań i są zdrowsze. A jak często chciałbyś nosić soczewki?
    Sprawa druga: okulary tak czy inaczej MUSISZ mieć. I to nie okulary sklejone tylko sprawnie działające.
    Pozdrawiam :)
  • multilogics
    Posty: 0
    Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:10
    Lokalizacja: NSZ

    autor: multilogics » 05 stycznia 2015, 12:41

    Dzięki za odpowiedź

    wolałem zapytać na forum żeby uniknąć sytuacji że znowu zapłacę za badanie u innego okulisty a powie mi to samo. Soczewki chciałbym nosić codziennie.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości