ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Czy można nosić jedną soczewkę?
  • AsWell
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 grudnia 2014, 20:53
    Lokalizacja: Starachowice

    Czy można nosić jedną soczewkę?

    autor: AsWell » 22 grudnia 2014, 20:58

    Rozważam noszenie soczewek zamiast okularów. Na okularach mam szkła
    L:-3
    P:-1.5 dioptria.
    Z tym że, na prawym oku, kiedy zaczęłam nosić okulary trzy lata temu, nie miałam żadnej wady, tylko lewe oko mam krótkowzroczne. Zaczęłam nosić okulary od szkieł L:-1.75 i P:-0.75 i w ten sposób prawe oko zaczęło się rozleniwiać i teraz troszkę gorzej na nie widzę.

    I tak pomyślałam, że może noszenie jednej soczewki na lewe oko załatwiłoby sprawę? Tylko czy takie można kupić tylko na lewe? Czy nie ma innej opcji jak kupowanie opakowań, w których są soczewki do obu oczu? Szkoda by marnować prawą soczewkę.
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 23 grudnia 2014, 14:38

    Co to znaczy: "oko zaczęło sie rozleniwiać"?
  • AsWell
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 grudnia 2014, 20:53
    Lokalizacja: Starachowice

    autor: AsWell » 30 grudnia 2014, 09:12

    Jestem krótkowidzem, to znaczy, że to co jest dalej tym prawym okiem widzę minimalnie bardziej rozmazane niż zanim zaczęłam nosić okulary.

    [ Dodano: 30 Grudzień 2014, 09:12 ]
    Czy w ogóle soczewki jakoś się różnią, że ta ma być na prawe a ta na lewe? Czy nie ma różnicy?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 grudnia 2014, 09:23

    soczewka kontaktowa nie ma podzialu lewa/prawa od strony technicznej / produkcyjnej. Jednak przy tej samej wadzie nalezy i tak pierwszy raz zalozona soczewke zawsze zakladac na to samo oko, aby nie przenosic ewentualnych infekcji, ktore sa w poczatkowym stadium. Plus higiena, pielegnacja zarowno soczewek jak i pojemniczka, ale o tym mowi specjalista podczas doboru pierwszych soczewek kontaktowych i jego obowiazkiem jest o tym poinformowac

    Zamawia sie konkretne soczewki a uzytkownik ma wiedziec ktora jest na ktore oko.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 15:18

    Dokładnie jak powyżej,przede wszystkim zdrowy rozsądek plus odpowiednia pielęgnacja soczewek bo pamiętamy że na skutek zaniedbania na pewno nie spełnią swojej roli a wręcz dodatkowo podrażnią oko i odczuwalny będzie też pewien dyskomfort.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości