ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki toryczne - mały problem
  • i8urpizza
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 grudnia 2014, 16:32
    Lokalizacja: Tarnów

    Soczewki toryczne - mały problem

    autor: i8urpizza » 01 grudnia 2014, 17:14

    Cześć! Dotarły do mnie dzisiaj soczewki air optix for astigmatism - soczewki, które przepisał mi optyk i które nosiłam 2 lata temu i wszystko było w porządku. Jednak dziś pojawił się problem. Lewa soczewka leży idealnie, na początku trochę uwierała, ale po chwili wszystko było ok. Problem pojawił się przy prawej soczewce, która bardzo mnie uwierała. Ściągnęłam ją i zauważyłam na niej jakieś kreski i cyferki. Przeczytałam, że takie rzeczy znajdują się na soczewkach torycznych tak więc wypłukałam soczewkę porządnie i ponownie założyłam. Problem się powtórzył. Ściągnęłam i założyłam na lewe oko, aby sprawdzić czy również będzie uwierać - uwierała. (mam dwie różne wady, soczewkę założyłam tylko na chwilę do sprawdzenia). Przyjrzałam się jej uważnie czy nie ma na niej żadnych innych uszkodzeń i ich nie znalazłam. Co więcej przyjrzałam się również soczewce, którą mam na lewym oku. W porównaniu do tej na prawym, nie ma na niej żadnych kresek ani cyferek.
    To drugi raz kiedy zakupiłam soczewki i nie jestem 'amatorem-specem' Stąd też moje pytanie czy możliwe iż te minimalne "wyżłobienia" podrażniały oko czy też może z soczewką być coś nie tak?
  • Daria
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 listopada 2014, 17:03
    Lokalizacja: Poland

    autor: Daria » 12 grudnia 2014, 17:37

    Tak, to mogło podrażniać. Jeśli coś tam zauważyłaś powinnaś iść do optometrysty/okulisty który dobierał soczewki lub lepiej tam gdzie je kupowałaś. Zwyczajnie możesz je zareklamować jeśli coś jest nie tak i oni to powinni sprawdzić.
    Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2014, 17:38 przez Daria, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości