ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
zminana soczewek
  • dominik5t
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 listopada 2014, 17:38
    Lokalizacja: Radom

    zminana soczewek

    autor: dominik5t » 26 listopada 2014, 18:12

    Witam od czerwca tego roku zacząłem nosić soczewki jednodniowe J&J 1-DAY TRUEYE (BC 8.5/DIA 14.2) i chciałbym je zmienić na miesięczne AIR OPTIX AQUA (BC 8.6/DIA 14.2). I tutaj nasuwa mi się pytanie odnośnie BC a mianowicie czy może sie ono różnic? Czy jednak muszę się udać do okulisty w celu ponownego badania i doboru soczewek?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 listopada 2014, 19:57

    bylo na forum wielokrotnie. parametry to jedno, material to drugie i bez przymierzenia soczewek probnych i sprawdzeniu przez specjaliste mozemy rozmawiac czy kozaki zimowe o rozmiarze 43 beda tak samo dobre jak trampki o 44 - przepraszam za porownanie, ale naprawde bez sparwdzenia pod powiekszeniem uzywajac lampy szczelinowej i osoby, ktora aplikuje soczewki - nie da sie.

    Poszukujac specjalisty, prosze szukac kogos, kto w cenie badania oferuje soczewki probne wlasnie z taka aplikacja - pozwoli to uniknac zbednych kosztow zwiazanych z zakupem opakowan handlowych
  • dominik5t
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 listopada 2014, 17:38
    Lokalizacja: Radom

    autor: dominik5t » 26 listopada 2014, 22:27

    Ok czyli umówię się do okulisty i zmienię tam na miesięczne,a mam jeszcze pytanie czy mogę zaproponować jakiej firmy chcę mieć soczewki? Czy tak jak to było za pierszym razem nadane z góry przez okuliste?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 listopada 2014, 22:47

    warto oczywiscie zapytac wczesniej czy posiada soczewki tej firmy, ten model.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 15:22

    A czemu miałbyś nie móc zaproponować konkretnej firmy z której chcesz soczewki? Moim zdaniem jak najbardziej tak,kwestia zakupu to też sprawa otwarta bo równie dobrze możesz poszukać w sklepach internetowych.
  • ZdroweOko
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 maja 2015, 09:42
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: ZdroweOko » 16 maja 2015, 11:19

    Zgadzam się,a ponad to zamawiając w sklepach internetowych zawsze mozesz liczyć na niższą cenę,weź ten fakt pod uwagę.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:21

    I jak kwestia soczewek,zdecydowałeś się w końcu na coś czy też w dalszym ciągu poszukujesz? daj znać na forum w miarę możliwości,jeżeli oczywiście wątek dalej jest aktualny.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 9 gości