ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
16 lat a soczewki day&night?
  • Miroslav
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 maja 2014, 21:30
    Lokalizacja: Toruń

    16 lat a soczewki day&night?

    autor: Miroslav » 17 maja 2014, 21:35

    Witam, mam 16 lat i pytanie takie jak w temacie. Czy można nosić w wieku 16 lat soczewki day&night? Aktualnie noszę już soczewki na dość sporą wadę, bo -3.75. Serdecznie dziękuję za każdą pomocną wypowiedź.
    Pozdrawiam Miroslav.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 maja 2014, 00:00

    Soczewki powinny zostac dobrane przez specjaliste, nie mozna odpowiedziec na tak postawione pytanie. To ze ktos nosi soczewki X, nie oznacza ze moze nosic soczewki Y. Jezeli pytanie w "domysle" brzmi czy moge spac w soczewkach - to powinno sie unikac takiego trybu noszenia, chyba ze np. uzywane sa jako opatrunek, jakas dysfunkcja sprawnosci, charakter pracy.

    -3,75 to nie jest spora wada ;)
  • Miroslav
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 maja 2014, 21:30
    Lokalizacja: Toruń

    autor: Miroslav » 18 maja 2014, 23:47

    Chodzi o to, że z góry wszyscy mi mówią że nie bo wiek(u specjalisty). Chciałbym się tylko dowiedzieć czy są jakieś wyraźne przesłanki by nie nosić soczewek typu day&night w tak młodym wieku.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 maja 2014, 00:06

    nie ma przeciwskazan co do wieku odnosnie soczewek miekkich, jednak czesc osob naduzywa bez powazniejszych przyczyn noszenie soczewek w trybie ciaglym (bez sciagania na noc)
  • blub
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 maja 2014, 20:28
    Lokalizacja: Wawa

    autor: blub » 25 maja 2014, 21:16

    Skoro soczewki są przeznaczone do bezpiecznego noszenia w trybie dzień&noc to według mnie można tak nosić choćby z powodu własnego lenistwa. Ja tak noszę, jednak właśnie charakter mojej pracy tego wymaga, jestem kierowcą, czasem muszę spać te 2 dni w ciężarówce i wtedy nie wyciągam soczewek bo nie jestem na 100% pewny czy moje ręcę po umyciu ich w wodzie z bańki są na tyle czyste.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 13 czerwca 2014, 11:24

    Lenistwo swoją drogą,ale tego typu soczewki są po prostu wygodne i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Poza tym możesz nosić je równie dobrze w młodym wieku,nic nie stoi na przeszkodzie.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości