ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Krzywizna soczewki air optix night&day
  • blub
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 maja 2014, 20:28
    Lokalizacja: Wawa

    Krzywizna soczewki air optix night&day

    autor: blub » 11 maja 2014, 20:36

    Witam
    Specjalista dobrał mi soczewki purevision 2 HD, krzywizna 8.6 średnica 14.0. Soczewki doprowadzają mnie do szału, gdyby nie to, że w soczewkach bioinfinity widzę nierówno na oczy to bym już je rzucił. Postanowiłem kupić droższe air optix night&day, na próbę po 1 sztuce. Tylko tam są dwie krzywizny, 8.6 i 8.4, którą wziąć ? Na chłopski rozum 8.6, ale może te soczewki są jakieś inne, choć czytałem, że parametry zawsze powinny być te same.
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 14 maja 2014, 12:56

    Jest jeszcze kwestia wysokości i średnicy soczewek. Trudno odpowiedzieć bez wyników keratometrii.
  • blub
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 maja 2014, 20:28
    Lokalizacja: Wawa

    autor: blub » 25 maja 2014, 21:10

    Soczewki noszę od 13 maja. Kupiłem krzywiznę 8.6, średnicę 13.8 (innych z tej marki nie ma). Jak na razie widzenie jest stabilne, oczy są normalnie białe, co mnie dziwi bo noszę je bez sciągania, tylko raz były w pojemniku do tej pory, w bausch lomb miałem po 3 dniach czerwone oczy. Jak napisałem wyżej, widzenie jest stabilne, nie ma efektu mgły, w purevision takowy czasem miałem a były dobrane przez specjalistę, pod mikroskopem sprawdzał czy dobrze leżą. Jedyna uwaga to taka, że w air optix nie mam suchych oczu, nie muszę jak na razie nawet po wstaniu używać kropli, 3 razy mrugnę i jest dobrze.

    Wszystko jest ok, czy ewentulne problemy wyjdą później? Pewnie jakoś za miesiac będę w [nazwa regulamin] po dobór okularów, to może mi sprawdzą pod mikroskopem ( w co wątpie bo tam się umawia wizty, albo po okulary, albo po soczewki, pewnie za sprawdzenie pod mikroskopem skasują mnie 100 zł). Pytanie brzmi czy jeśli nie mam żadnych niepokojących objawów to czy mam się czym martwić ?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości