ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Uczucie ciala obcego w oku
  • matibu06
    Posty: 0
    Rejestracja: 27 marca 2014, 22:31
    Lokalizacja: Podlaskie

    Uczucie ciala obcego w oku

    autor: matibu06 » 27 marca 2014, 22:32

    Jestem tutaj nowy wiec Witam :)

    No więc tak, w wtorek poszedłem do okulistki w celu wykonania badania na soczewki. Poszedłem, wszystko było ok, w gabinecie pani założyła mi soczewki(trzeba było użyć płynu znieczulającego bo mrugałem). Potem był wszystko dobrze, aż do następnego dnia. Akurat tego dnia czułem sennosć, nie wiem czy to od soczewek czy od przeziębienia. Pocierałem o oko i wypadła soczewka. To było w szkole, zapakowałem w chusteczkę i schowałem do plecaka. Potem w domu, próbowałem ja założyć, przez pół godziny się nie udało to ją zostawiłem, wyjąłem drugą i chodziłem w okularach. następnego dnia(dzisiaj, czwartek) znowu próbowałem założyć soczewki, i o ile z tą drugą nie było żadnego problemu, to po założeniu tej pierwszej(co wypadła) czuję jakbym w oku miał jakieś ciało obce. Pocieranie, masowanie oka chwilowo pomaga. Dodam, że po zdjęciu soczewki problem ustąpił, jak założyłem to powrócił, w nieco mniejszym stopniu.

    Jak myślicie, dlaczego tak jest? Soczewka źle wyczyszczona? Czy może uszkodzona?

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 marca 2014, 23:59

    matibu06 pisze:apakowałem w chusteczkę i schowałem do plecaka.
    soczewki tak sie nie przenosi, od tego jest pojemniczek + plyn - soczewka do wyrzucenia
    matibu06 pisze:(trzeba było użyć płynu znieczulającego bo mrugałem
    :eek:

    prosze wrocic do gabinetu, aby wytlumaczono Panu co nalezy robic z soczewkami, jak je przechowywac, co robic gdy...
  • konowal
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 maja 2014, 10:57
    Lokalizacja: Polska

    autor: konowal » 12 maja 2014, 11:00

    dokładnie, soczewka trzymana bez płynu ulega zniszczeniu i później może tylko zaszkodzić.
    e-soczewki.pl
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości