ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Dailies total 1 ~ Ciba vision - Alcon
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    Dailies total 1 ~ Ciba vision - Alcon

    autor: zaakochany » 03 maja 2013, 15:09

    Witam,

    chciałbym zgłosić nowinkę w świecie soczewkowiczów, albowiem na rynku hiszpańskim pojawiła się nowa jednodniowa soczewka od Ciby Vision Dailies total 1 day. Już kilka dobrych lat temu Cooper Vision wprowadził swoją soczewkę Biofinity, która była wtedy przełomem. A teraz producent oferuje nam :

    DAILIES TOTAL1 oferują bardzo wysokie uwodnienie – powierzchnia soczewek zawiera 80% wody. Jest to nieomal tak wysoki współczynnik, jaki charakteryzuje powierzchnię oczu. Stopień nasycenia materiału silikonowego wodą jest niezwykle wysoki. Osiągniecie to stało się możliwe dzięki zastosowaniu unikalnej "podwójnej" technologia zawartości wody w tych soczewkach.

    DAILIES TOTAL1 to pierwsze jednodniowe silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe, które oferują rosnący poziom uwodnienia. W środku tych soczewek stężenie wody wynosi 33%, a następnie wzrasta tak, aby na ich powierzchni osiągnąć wartość przekraczającą 80%! Zapewnia także najwyższe właściwości smarne powierzchni soczewek, czyli doskonałą zwilżalność.

    Soczewki DAILIES TOTAL1 mają jednocześnie niezwykle wysoki poziom przepuszczalności tlenu (Dk / t = 156). Tym samym są to najbardziej oddychająca jednodniowe soczewki kontaktowe dostępne na rynku. Soczewki jednodniowe DAILIES TOTAL1 przepuszczają sześć razy więcej tlenu w porównaniu z innymi popularnymi soczewkami kontaktowymi.


    Jestem ciekaw waszych opinii. Mam szczęście i próbuję soczewki już we wtorek, zapowiada się interesująco...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 maja 2013, 20:22

    Ciba PL od dluzszego czasu cos nie potrafi jej wprowadzic. Pierwsze "zajawki" publikowalismy juz w lutym 2012 roku
    https://www.facebook.com/optyka.optomet ... 5206645994

    Mialy byl wprowadzone w II-kwartale 2012, ale do dzisiaj ni widu, ni slychu ;)
    Z tego co sie "orientuje" maja wprowdzic toryczne multifocale.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 04 maja 2013, 12:08

    szkoda, bardzo szkoda :maruda: bo szykują nam się dwie pionierowe soczewki jednodniowe, dailies i biotrue. Co do tej drugiej również nie wiadomo kiedy będzie dostępna na polskim rynku.

    No nic, ja we wtorek próbuję dailies total. Jestem ciekaw czy to marketing i reklama czy rzeczywiście soczewka jest przełomowa. :>

    [ Dodano: 7 Maj 2013, 21:37 ]
    Dostałem dziś moje pierwsze opakowanie 30 sztuk. soczewek Dailies total 1 i wypowiem się, chociaż pełną recenzję napisze za ~10/14 dni, ponieważ dziś do połowy dnia byłem w innych jednodniówkach.

    Tutaj video reklamujące soczewkę : http://www.youtube.com/watch?v=q7QQjZ8MMsw

    Tak więc soczewka ma nietypowy rozmiar; sprawia wrażenie naprawdę dopasowanej miseczki ale na oku leży jak ulał (przynajmniej na moim). Pierwszy raz w życiu mam na oku tak śliską soczewkę!!! Powieka autentycznie się po niej śliska i również jak się wyjmuje soczewkę z oka, to powierzchnia jest nietypowo i nadzwyczajnie śliska, ale nie powoduje to żadnych problemów z jej wyjęciem.

    Póki co, po ok. 8 godzinach noszenia :
    - ostry obraz
    -brak zmęczenia oka
    - soczewka niewyczuwalna, aczkolwiek oczy jeszcze reagują na nowy materiał i rozmiar


    Więcej napisze później, ale póki co jestem zadowolony i mam nadzieję, że Ciba spuści z ceny :>

    [ Dodano: 19 Czerwiec 2013, 19:45 ]
    no więc mija miesiąc od kiedy noszę "przełomowe" soczewki dailies total 1 i...? no i nic. Soczewka wcale nie jest przełomowa, a swojej ceny to już w ogóle nie jest warta. Przede wszystkim rano mam problem z założeniem i zawsze ok. 10 minut po założeniu soczewek na oczy odczuwam je i jest to dość irytujące. W ciągu dnia nosi się je zupełnie tak jak Air optix a pod koniec zachodzą mgłą. Raz zdarzyło mi się w nich zasnąć i obudziłem się o 5 rano z oczami przekrwionymi do granic możliwości (pierwszy raz się wystraszyłem, że być może wyjmę soczewki razem z okiem :...: ). To chyba wina tego hydrożelu na powierzchni, który blokuje przepływ tlenu przez soczewkę... no właśnie, po co mi mega wysoka przepuszczalność powietrza skoro na powierzchni mam hydrożel który tego tlenu nie przepuszcza. Firma próbuje wcisnąć ostry kit nam - użytkownikom, a oczy są dziwnie czerwone, jakby podrażnione przez większość czasu kiedy nosze te soczewki.

    Do tego mam ciągle wrażenie, że soczewka ma za małą krzywiznę i mnie uwiera (8.5). Pod koniec dnia po ściągnięciu okazuje się, że jest tak samo brudna jak inne soczewki po 12 godzinach noszenia.

    Także kończę opakowanie i do nich nie wrócę. Dodatkowo soczewki są zamoczone w jakimś śliskim płynie (podejrzewam, że chodzi o nawilżenie soczewki), który mnie uczula i muszę przemywać każdą soczewkę solą fizjologiczną przed jej założeniem - bezsensu.

    Nie dajmy się nabrać na przecudowny marketing. Może komuś te soczewki będą odpowiadać, ale dla mnie wśród jednodniówek i tak wygrywają Acuvue Moist. Nawet już nie czekam kiedy Ciba Vision wprowadzi dailies-y na polski rynek bo na pewno ich nie kupię, a cena i tak pewnie będzie zawrotna.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości