ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
dobór soczewek
  • dachu02
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:15
    Lokalizacja: szcz

    dobór soczewek

    autor: dachu02 » 15 listopada 2012, 16:59

    byłem u optyka zrobił mi badanie wzroku dostałem kartke wadami wzroku:

    na prawym oku mam: sfera - plan, cyl -1,25, oś 180
    na lewym mam: sfera - -0,5, cyl -0,5, os 160

    dostałem soczewki purevision 2 hd na probe ale były za grube i niewygodne, dowiedziałem sie ze Biofinity są dużo cieńsze i wygodniejsze, chciałem zamówić takie na internecie ale nie ma takiego "rozmiaru"

    na lewe oko cylinder mam -0.5 a szkłą zaczynają się od -0.75, czy jak kupie takie to będzie bardzo zle?
    Ostatnio zmieniony 15 listopada 2012, 17:15 przez dachu02, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 listopada 2012, 17:13

    nie robia firmy soczewek z cylindrem 0,5o
    nawet soczewki, ktore zostaly zaaplikowane tj PVHD2 nie sa dostepne z tym cylindrem.


    nalezy udac sie do specjalisty celem doboru lub zmiany soczewek. bylo juz wielokrotnie na forum pisane, prosze uzyc wyszukiwarki, wiele osob juz o to pytalo. Nie tylko parametry BC, DIA warunkuja prawidlowy dobor soczewek a inny material ma czasami wieksze znaczenie i moze sie okazac, ze te same parametry a inny material (nie ma dwoch soczewek z tego samego materialu) juz powoduje lepsze / gorsze / niewlasciwe zachowanie sie soczewki na oku. Brak dyskomfortu nie jest odpowiednikiem prawidlowego doboru.


    ps. zanim sie napisze i ma pretensje, warto zapoznac sie z zasadami panujacymi na danym forum: jednym, drugim czy trzecim. Link do sklepu nie ma wplywu na pytanie - nieprawdaz? A kierujac pytanie do kogos - uzywa sie prywatnych wiadomosci! A nie robi niepotrzebnie
    :ot:
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 14 lutego 2013, 09:56

    Tutaj zgadzam się z powyższą opinią,nie ma soczewek z takim cylindrem. Poza tym w tej sytuacji chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do lekarza specjalisty i dobrac inny model soczewek.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości